Перелік новин     Неділя, 02 жовтня 2016 - 16:49

Теріза Мей обіцяє ініціювання Статті 50 до кінця березня

Теріза Мей обіцяє ініціювання Статті 50 до кінця березня

Прем'єр-міністр Великої Британії, пані Теріза Мей, сьогодні у програмі «Ендрю Ма Шоу» заявила, що перемовини по Брекзит мають розпочатись до кінця березня наступного року.Це означає, що до весни 2019 року Сполучене Королівство має цілковито завершити своє членство у Європейській Унії.

Пані Мей також пообіцяла скасувати дію закону про європейський союз, відомого, як «European Communities Act 1972».

Дію цього акту буде скасовано після того, як СК цілковито вийде зі складу ЄС, тобто після дворічних перемовин від часу початку ініціювання Статті 50 Лісабонської Угоди.

За її словами, ці кроки уряду зроблять СК "незалежною, суверенною нацією".

Скасування закону про європейський союз від 1972 року буде частиною нового законопроекту, який матиме назву «Great Repeal Bill».

Пані Мей також обіцяє внести цей законопроект у перелік законопроектів наступної Промови Королеви (Queen's Speech), яка за звичай відбувається у червні кожного року.

Даний законопроект матиме за мету адаптування чинного європейського законодавства у законодавство Сполученого Королівства з урахуванням умов існування СК поза межами ЄС.

Даний законопроект також дозволить урядові СК змінювати чи скасовувати чинне законодавство ЄС після того, як буде завершено перемовини по Брекзит.

Законопроект також має на меті скасувати юрисдикцію Європейського Суду (European Court of Justice) на території Сполученого Королівства.

Пані Теріза Мей також має надати особливу увагу питанню Брекзит у своїй сьогоднішній промові на щорічній партійній конференції Партії Консерваторів, яка цими днями проходить у місті Бірмінгем.

У телепрограмі «The Andrew Marr Show» пані Мей дала чітко зрозуміти, що уряд вже має намічений графік виходу СК зі складу ЄС.

Упродовж більше ніж трьох місяців від часу референдуму, пані Мей не буда надто щедрою на слова та обіцянки, які стосуються Брекзит. Єдине, що вона найчастіше повторювала: "Брекзит означає Брекзит". Проте, ніхто до цих пір точно не знає, що ж насправді означає Брекзит.

Пані Мей обіцяла, що вибір, який зробили британці на референдумі, буде забезпечено.

Проте, її сьогоднішня обіцянка принаймні дає британцям можливість зрозуміти, що цей Брекзит насправді матиме місце і дає зрозуміти приблизно коли він трапиться.

Іншими словами, ми вже маємо відповіді на два перших питання, тобто на те, коли почнеться ініціювання Статті 50 і як приблизно проходитимуть перемовини між СК та ЄС щодо умов Брекзиту.

Проте, варто зазначити, що самі перемовини по Брекзит можуть тривати й довше ніж два роки. Все буде залежити від намірів британського уряду.

Пані Мей також заявила, що процес виходу Великої Британії зі складу ЄС буде "вельми складним". Проте, вона сподівається, що після того, як визначено дату початку перемовин, підготовка державних службовців до процесу виходу проходитиме краще та ефективніше.

Пані Мей каже, що результат голосування на референдумі у червні "дав урядові чітку вказівку на те, що британці хочуть взяти у свої руки контроль над вільним пересуванням людей, тобто контроль над тим, хто має в'їздити в цю країну, а хто ні".

У Європі вже встигли прокоментувати заяву британської прем'єрки.

Президент Європейської Ради, пан Дональд Туск сьогодні вже заявив, що вітає встановлення часу ініціювання Статті 50 Лісабонської угоди, від'як це додає більшої ясності у процесі Брекзиту.

Перший міністр Шотландії, пані Никола Сторджин сьогодні заявила, що "рішення центрального уряду, у прийнятті яких він керується радше власною консервативною ідеологією, а не інтересами країни", з її боку виглядає надто "депресивним".

Колишня міністерка, консерваторка, пані Anna Soubry, також заявила, що "дуже схвильована тим, що перемовини по Брекзит починаються ще до французьких та німецьких виборів".

Лідер ліберал-демократів, пан Тим Ферон, сказав, що ініціювання Статті 50 вимагає від уряду більшої чіткості. Він зокрема заявив: "Ми не можемо почати процес виходу до тих пір, поки чітко не розуміємо куди ми йдемо.".

У 1972 році, парламент Сполученого Королівства ввів в дію акт про європейське товариство (European Communities Act).

Цей акт визначає, що законодавство ЄС має пряму дію на території СК. Іншими словами, якщо виникає суперечка між певним британським та європейським законодавством, то перевагу автоматично має європейське.

Європейський Суд (European Court of Justice) є Верховним Судом Європи. Цей суд тлумачить законодавство ЄС і його рішення є обов'язковими до виконання всіма країнами, котрі є членами Європейського Союзу.

Коли журналісти запитали чинного секретаря з питань транспорту, пана Крис Ґрейлин (консерватор), чи перемовини по Брекзит буде завершено упродовж двох років, він відповів: "Перемовини триватимуть стільки, скільки нам буде потрібно".


Також читайте:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-37532364Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju