Перелік новин     Середа, 05 жовтня 2016 - 10:51

Уряд Британії обіцяє публічно соромити компанії за працевлаштування іноземців

Уряд Британії обіцяє публічно соромити компанії за працевлаштування іноземців

Лідери низки впливових британських підприємств сердито відреагували на пропозицію секретарки внутрішніх справ (Home Office), пані Ембер Рад, різко обмежити працевлаштування іноземних працівників, котрі, за її власними словами, "працюють там, де можуть працювати британці".Про свої плани подальшого обмеження міграції на територію Сполученого Королівства, пані Рад (консерваторка) розповідала вчора у своєму виступі на партійній конференції Торі, яка цими днями проходить у місті Бірмінгем, у центральній Англії.

Секретарка Внутрішніх Справ також дала зрозуміти, що британський уряд планує запровадити нові, більш жорсткіші обмеження на отримання студентських віз та планує введення нових умов перебування студентів на території СК.

Пані Рад кладе собі за мету знизити рівень міграції до менше ніж сто тисяч людей на рік. Вона також пообіцяла значно знизити міграцію ще навіть до того, як Велика Британія вийде зі складу Європейської Унії.

Пані Ембер Рад повідомила, що найближчим часом уряд також запровадить для британських компаній більш жорсткіші вимоги щодо прийому на роботу іноземних працівників. Компанії будуть змушені задовольняти більше критеріїв під час прийому на роботу іноземців.

Це дозволить урядові зменшити кількість робочих віз для іноземних працівників.

Пані Рад зокрема заявила: "Ми вже маємо ситуацію, коли багато наших компаній просто кладуть відмітки у переліках критеріїв під час прийому на роботу іноземців задля того, аби заощаджувати власні кошти, замість того, аби приймати активну участь у підготовці та тренуванні потенційних місцевих працівників.
Ми не виграємо цей світ, якщо не вкладатимемо гроші у підготовку нашої власної робочої сили.".

Пані Рад заявила, що вимагатиме від британських компаній оприлюднювати переліки своїх іноземних працівників, які там зайняті.

Вона обіцяє, що імена компанії, котрі віддають перевагу іноземним працівникам над власними, буде оприлюднено і їх буде публічно осоромлено.

Проте, керівники багатьох компаній застерігають секретарку, що велика кількість іноземців на даний час перебувають у працевлаштуванні практично у кожному секторі британської економіки.

За даними британського Інституту Директорів (Institute of Directors), питання міграції у найближчому майбутньому залишатиметься головним фактором протистояння між британським бізнесом та британським урядом.

У заяві інституту йдеться: "Всі аналізи вказують на те, що мігранти додають економіці СК неабияку користь. На даний час у СК рекордно низький рівень безробіття. Це означає, що міграція насправді не має негативного впливу на зайнятість самих британців.".

У інституті кажуть, що британський бізнес не має жодного бажання постати перед додатковими обмеженнями у питаннях прийому на роботу працівників і особливо, коли це стосується заохочення висококваліфікованої робочої сили.

Якщо ж уряд до цього не дослухається, британська економіка може постати перед значними труднощами.

На конференції, пані Рад також оприлюднила свіжі ініціативи щодо зниження кількості іноземних студентів. Однією з таких ініціатив є пропозиція прив'язати поділити студентські візи на категорії у відповідності з якістю курсів, на яких навчаються студенти.

Вона сказала: "Я особисто схильна до того, аби провідні світові установи та заклади приваблювали найталановитіших та найкращих. Але чинна міграційна студентська система, яка однаково ставиться до кожного студента чи студентки та кожного університету, насправді карає тих студентів, котрі нам потрібні найбільше.".

Чи все це тільки слова, чи за ними таки підуть відповідні дії, і те, як все це обернеться для британської економіки, ми побачимо у найближчому майбутньому.

Наразі, після оголошення прем'єр-міністром СК часу ініціювання Статті 50, тобто початку процесу виходу СК зі складу ЄС, курс британського фунта значно впав і на сьогодні вже становить тільки $1.27, що є найнижчим за останні 32 роки.


Також у цій темі читайте:
джерело: https://inews.co.uk/essentials/news/politics/amber-rudd-hit-british-jobs-british-workers-backlash/Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju