Перелік новин     Четвер, 13 жовтня 2016 - 21:29

Суперечку між Tesco та Unilever вдалось вгамувати

Суперечку між Tesco та Unilever вдалось вгамувати

Один з найбільших виробників продуктів харчування у Великій Британії, компанія Юнілівер, сьогодні повідомила, що цінову суперечку між нею та мережею найбільших британських супермаркетів, Теско, видалось вирішити і Теско продовжуватиме продаж товарів Юнілівер.Юнілівер є найбільшим виробником продуктів харчування та товарів широкого вжитку на території Сполученого Королівства. Цій компанії належать широко відомі та найпопулярніші торгові марки.

Компанія Юнілівер виробляє сотні продуктів харчування, які продаються у британських супермаркетах. Серед продуктів, виробництвом яких займається Юнілівер, є такі, як дріжджова паста Marmite, майонези та інші приправи під маркою Hellmann's, чай під маркою PG Tips, пральний порошок під маркою Persil, кондиціонер тканин Comfort, морозива під маркою Ben & Jerry та ще багато інших продуктів і товарів широкого вжитку.

Скандал між двома гігантами розпалився через суперечку у цінах на поставку товарів, коли компанія Юнілівер звернулась до Теско з вимогою підвищити закупівельні ціни за свої продукти на 10%.

За словами речників Юнілівер, вони потрапили у скрутне становище, головним чином через значне падіння вартості британського фунту стосовно головних світових валют, яке почалось через негативний результат минулого референдуму за вихід СК зі складу ЄС, який мав місце 23 червня цього року.

Від того часу, британський фунт впав на 16% по відношенню до Євро та майже на 20% по відношенню до американського долара.

Кореспондентка БіБіСі, пані Emma Simpson, задає питання: "Хто ж має нести збитки від зайвих витрат, пов'язаних з падінням вартості валюти?".

Упродовж кількох останніх місяців це питання все частіше постає на порядку денному практично всіх компаній, котрі працюють на ринку роздрібної торгівлі СК.

Більшість товарів широкого вжитку та продуктів харчування, котрі лежать на полицях британських крамниць, імпортуються. Зі зменшенням вартості британської валюти, ціна імпорту зростає.

Ринок роздрібної торгівлі Британії є надзвичайно конкурентним. Різниця в цінах між закупівлею та продажем товарів складає всього кілька пенсів. За такої жорсткої конкуренції, торговці ніколи не квапляться перекладати зростання цін на плечі споживачів, бо не мають гарантії, що це також зроблять їх конкуренти.

З іншого боку, через суттєве зниження курсу британської валюти, багато постачальників вже починають потрапляти у скрутне становище та починають відчувати значний спад власних доходів.

Окремі аналітики, котрі добре розуміють британський ринок, стверджують, що Юнілівер вирішила скористатись зниженням вартості фунту аби спробувати підкинути ціни задля власної наживи. Вони аргументують це тим, що, попри імпорт, вельми значна кількість товарів Юнілівер все ж таки виробляються у СК.

Попри всі ці твердження, найкраще думати, що правда десь поміж тими і тими.

Разом з цим, варто розуміти, що стосунки між компаніями мають надзвичайно важливе значення для ведення успішного бізнесу.

Для будь-якого бізнесу піднесення ціни не було б великою проблемою, якби це робили всі разом, що в умовах значної конкуренції є дуже сумнівним, особливо, якщо брати до уваги той факт, що такі гіганти, як Теско чи Азда постійно борються за виживання перед такими дешевими конкурентами, якими є Лідл та Алді.

За словами багатьох економістів, недавні події, пов'язані з Брекзитом, спричинили вже чимало хвилювань у британській економіці. Ці хвилювання триватимуть ще вельми довго і вщухнуть тільки після того, коли стане цілковито зрозуміло куди саме рухатиметься Велика Британія після виходу зі складу ЄС.

Колишній бос мережі супермаркетів під назвою «Sainsbury's», пан Justin King, каже, що британські споживачі, рано чи пізно, будуть змушені змиритись з фактом підвищення цін на вельми широкий асортимент товарів. Це стане необхідністю через те, що супермаркети врешті-решт більше будуть неспроможні утримувати ціни на чинному рівні. Це особливо стосуватиметься цін на імпортовані товари.

За його словами, різниця між закупівельними та роздрібними цінами у британських супермаркетах на даний час складає всього два-три пенси.

Це означає, що у роздрібних торговців вже майже не залишається, як кажуть, місця для маневру.

Ціни на харчі можуть почати зростати вже навіть перед цим Різдвом.


Подібні статті:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-37639518Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju