Перелік новин     Субота, 15 жовтня 2016 - 23:52

Шотландія гарантує студентам ЄС безкоштовне навчання у наступному році

Шотландія гарантує студентам ЄС безкоштовне навчання у наступному році

Державний Секретар Освіти Шотландії, пан John Swinney, на партійній конференції Партії Шотландських Націоналістів, заявив, що студенти з країн, котрі є членами Європейської Унії і котрі починають навчання у 2017-18 навчальному році, навчатимуться на території Шотландії безкоштовно.Ще у липні цього року, пан Джон Суиней заявляв, що у цьому навчальному році в університетах Шотландії також не буде жодних змін щодо фінансування студентів з ЄС.

Багато чинних та потенційних студентів з країн ЄС намагаються отримати гарантії щодо долі їх подальшої освіти у Сполученому Королівстві після того, як британці проголосували за вихід їх країни зі складу Європейського Союзу.

Пан Суиней також закликав центральний уряд СК "надати гарантії європейським студентам, що вони матимуть право залишатись тут упродовж всього періоду їх навчання і такж матимуть право працювати у СК після завершення навчання".

Тут маються на увазі студенти університетів та інших вищих навчальних закладів.

Цю заяву пан Суиней зробив на партійній конференції шотландських націоналістів, яка на цьому тижні проходила у шотландському місті Glasgow.

Загалом на конференції було присутніх понад 3 тисячі партійних активістів.

У своєму виступі пан Суиней зокрема сказав: "Ми вже були підтвердили забезпечення фінансування студентів у Шотландії на поточний навчальний рік. Тепер ми подовжуємо наші гарантії цим студентам та студентам, котрі починають навчання у наступному (2017-18) академічному році. І на відміну від лейбористів та Торі, ми гарантуємо саме безкоштовну освіту.
Ми гарантуємо фінансування цим студентам. Але я особисто хочу почути, що центральний уряд Торі, який є урядом Брекзиту, також гарантуватиме цим студентам право залишатись тут упродовж всього періоду навчання та право працювати тут після завершення навчання.
Ці студенти не є якимись гральними картами. Вони є люди.".


Подібні статті:

Никола Сторджин наполягає на вступі Шотландії до ЄУ Никола Сторджин наполягає на вступі Шотландії до ЄУ18.12.2020
Звернення Ніколи Сторджин до громадян ЄУ Звернення Ніколи Сторджин до громадян ЄУ18.12.2020
Бакара запише нову версію гімну для збірної Шотландської Бакара запише нову версію гімну для збірної Шотландської16.11.2020джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-scotland-politics-37649436Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju