Всі новини     П'ятниця, 18 листопада 2016 - 22:33

Суд дозволив мертвій британці аби її заморозили

Суд дозволив мертвій британці аби її заморозили

Хвора на рак 14-річна британка, яка хотіла аби її тіло зберегли на майбутнє, виграла безпрецедентну судову справу та отримала дозвіл для своєї матері аби та заморозила її тіло, яке у майбутньому можна буде розморозити та оживити.З огляду на вік дівчинки, її ім'я не оприлюднюється. Дівчинка хворіла дуже рідкісною формою раку і лікарі припускали, що вона, у найкращому випадку, могла прожити тільки ще кілька місяців.

Вона виявила бажання аби її тіло заморозили після її смерті з тією метою, що у майбутньому, коли форма її раку стане виліковною, її тіло розморозять, вилікують і вона зможе жити нормальним здоровим життям.

Мама дівчинки цілковито підтримувала прагнення своєї доньки. Проте батько доньки категорично виступав проти цього і хотів її поховати за всіма християнськими традиціями.

Це спонукало дівчинку написати листа до судді, де вона пояснила, що хоче прожити довше життя, ніж їй нарікали і не хоче аби її поховали під землею.

Дівчинка померла у жовтні цього року. Її тіло було відправлено до США і там законсервовано.

Суддя Високого Суду прийшов до висновку, що мама дівчинки має мати право приймати рішення про те, що робити з тілом своєї доньки після того, як вона помре.

Ця справа тривала вельми довгий час. Подробиці було оприлюднено тільки сьогодні.

Дівчинка мешкала у Лондоні. Останнім часом перед своєю смертю вона самотужки дуже глибоко досліджувала крионіку.

У своєму листі до судді, дівчинка зокрема написала:

"Мене прохали пояснити чому я хочу зробити цю незвичайну річ.
Мені тільки 14 років і я не хочу помирати, але я знаю, що незабаром помру.
Я думаю, що бути законсервованою за допомогою крионіки дає мені шанс бути вилікуваною у майбутньому, навіть, якщо це трапиться через кілька сотень років.
Я не хочу аби мене поховали під землею.
Я хочу жити і жити довше і думаю, що у майбутньому людство зможе знайти ліки від мого раку і тоді мене розбудять і вилікують.
Я хочу скористатись цим шансом.
Це моє бажання.
"

Пан Суддя Peter Jackson відвідав дівчинку у шпиталі і сказав, що залишився дуже враженим "геройством, з яким дівчинка зустрічала свою неминучу смерть".

Він сказав, що його рішення не стосується того, чи ця справа є правильною чи неправильною збоку крионізації, але стосується чисто суперечки між обома батьками, що до того, що робити з тілом своєї доньки після її смерті.

Перші слухання по цій справі відбулись ще 26 вересня цього року. Рішення судді з'явилось 6 жовтня.

Крионіку коротко можна описати, як процес консервації цілого тіла зі сподіванням, що його можна буде оживити та вилікувати у далекому майбутньому. Багато фахівців вважають цю процедуру вельми суперечливою та нездійсненою і наразі ще ніхто не знає, чи можливо буде оживляти людей після того, як їх тіла було заморожено.

На даний час існують можливості крионіки у трьох центрах у США та у Росії, де тіла можна законсервовувати з допомогою рідкого натрію, при дуже низьких температурах (нижче мінус 130°С). У Великій Британії на даний час таких можливостей не існує.

Вартість, яку батькам дівчинки доведеться заплатити за цю консервацію, становить 37 тисяч фунтів. Родина матері дівчинки погодилась заплатити цю суму.

Крионіка.

Після смерті, над пацієнтом діють дуже швидко.

У Сполученому Королівстві, група волонтерів-фахівців у галузі крионіки готує тіло, починає процес заморожування та займається організацією транспортування тіла у країну, де воно буде зберігатись у цистернах (як на малюнку вище).

На цій стадії використовують сухий лід для утримування тіла при низькій температурі.

Після того, як тіло прибуло на місце зберігання, пацієнтів переливають криопротектантами (на зразок антифрізу) для того аби запобігти формування кришталиків льоду, які можуть вбити клітини організму. Після цього повільно понижують температуру тіла, занурюванням його у рідкий натрій, до тих пір, поки температура не опуститься до нижчої ніж мінус 130 градусів за Цельсієм.

Надзвичайно низькі температури потрібні аби дати клітинам можливість вижити спрагу (збезводнювання) після смерті людини. Але, неконтрольоване збезводнювання та заморожування є також смертельними для живих клітин. Це означає, що цей процес має проводитись надзвичайно обережно.

Кінцевою метою цього процесу є та, що одного дня тіла знову розморозять та оживлять, але на даний час такої гарантії ще не існує.

Кілька сотень людей вже заплатили аби їх тіла було крионовано у трьох центрах, які на даний час вже існують у США та у Росії.

У так званому "почекальному переліку" на даний час вже є 1'250 людей.

У СК цим процесом займається неприбуткова організація під назвою «Cryonics UK». Ця організація забезпечує допомогу людям у Великій Британії, які виявляють бажання аби їх тіла заморозили після їх смерті.

За словами речників організації, до цих пір вони надали допомогу тільки десяти особам у Британії.


Суд дозволив мертвій британці аби її заморозили Виглядає, як наукова фантастика, але це є приміщення криоґинічної морозильної ферми.


Суд дозволив мертвій британці аби її заморозили Тіла законсервовують у рідкому натрії при надзвичайно низьких температурах.


Довідка:

Крионіка


Схожі статті:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/health-38012267Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju