Всі новини     Четвер, 15 грудня 2016 - 16:09

У Британії офіційно дозволено запліднення дітей від двох матерів

У Британії офіційно дозволено запліднення дітей від двох матерів

Державний регулятор у сфері запліднень Великої Британії сьогодні дав дозвіл на створення дітей, які матимуть одного тата та дві мами.Державним регулятором запліднень у Британії є Human Fertilisation and Embryology Authority, або скорочено HFEA.

Ця новина має глибоке історичне підґрунтя та є вельми суперечливою, головним чином, через питання етики.

Велика Британія стає першою країною у світі, де дозволяється запліднення та народження дітей від трьох батьків.

Метою такого запліднення є запобігання успадкування новонародженими різних генетичних хвороб, серед яких, для прикладу, така хвороба, як Гепатит С.

Цю просунену форму ЕКЗ (штучне запліднення) розробили лікарі міста Newcastle, яке розташоване на північному сході Англії. Очікується, що ця клініка стане першою серед тих, де можна буде проводити цю новітню процедуру. Лікарі клініки вже сьогодні звернулись до донорів з заявками на яєчники.

Найраніше, коли може народитись дитина, запліднена за допомогою цієї процедури, трапиться наприкінці наступного, 2017 року.

Окремі з родин, втратили не одну дитину через різні невиліковні мітохондріальні захворювання, які можуть спричинити зниження енергії людського організму до такого рівня, що він буде більше не взмозі підтримувати роботу серця, що у свою чергу спричинить смерть.

Подібні хвороби передаються по спадковості тільки по материнській лінії. Це означає, що за допомогою яйця мами та ще одного яйця іншої здорової жінки та батьківської сперми, тобто фактично трьох батьків, можна створити дитину, у організмі якої не буде цього мітохондріального захворювання.

Дитина, яка народиться у результаті цього процесу, разом з ДНК своєї мами, таки матиме маленьку частку ДНК іншої мами, що означає, що ця дитина насправді матиме дві біологічні мами.

Головиха HFEA, пані Sally Cheshire, каже, що це рішення має історичне значення. Вона наполягає, що це буде дуже позитивно сприйнято батьками, які шукають "найкращої долі для своїх майбутніх дітей".

Проте, окремі з британських та світових науковців кладуть під сумнів цей метод запліднення, і наголошують, що це відчиняє двері до створення генетично модифікованих дітей, або як їх ще називають ГМ дітей.

Тут варто наголосити, що HFEA проводитиме повний нагляд за цими процедурами, що включає в себе надання згоди на застосування цього методу кожній окремій клініці та кожній окремій сім'ї.

Іншим застереженням також є те, що народження цих трибатьківських дітей дозволяється тільки у випадках, коли існує високий ризик, що майбутня дитина може набути мітохондріальну хворобу.

Від сьогодні, клініки можуть подавати заявки на отримання ліцензії для створення трибатьківських дітей.

Клініка Університету Ньюкасл стверджує, що щороку зможе проводити 25 подібних процедур.

Національна Служба Здоров'я Англії (NHS England) погодилась на фінансування витрат на цей тип запліднення для тих сімей, які погодяться на довготривалий доступ лікарів до майбутніх дітей з метою регулярного їх обстежування.

Процедура запліднення за допомогою двох мам та одного тата, працює наступним чином.
Мітохондріальна хвороба є часто спричинена дефектною мітохондрією. Мітохондрія - це крихітна структура, яка існує у майже кожній клітині організму. Її роботою є перетворення крові у енергію. Якщо мітохондрія дефектна, то людський організм може розвинути ослаблення м'язів, втрату зору, втрату слуху, вади у навчанні, діабет, відмирання серця чи печінки. Дуже часто у результаті цього настає смерть.

Саме такого захворювання, за твердженням багатьох лікарів, можна уникнути, якщо вдатись до процедури запліднення з допомогою двох мам.

Під час цієї процедури з яйця здорової донорки вибирають здорову мітохондрію. Через те, що мітохондрії мають свої власні коди ДНК, у результаті цієї процедури плід, разом з ДНК своєї матері, також отримує ДНК донорки, тобто ще однієї жінки.

За твердженням окремих фахівців, все інше, окрім мітохондрії, у організмі дитини залишається від її матері. Проте, інші фахівці відхиляють це твердження і кажуть, що, якщо ваша дитина має ДНК двох мам, то це дитина від двох мам.

Питання вельми суперечливе і ще не відомо, яким буде його результат.

На наступному малюнку зображено перший метод цього запліднення:
У Британії офіційно дозволено запліднення дітей від двох матерів 1) Двоє яєць (мами та донорки) запліднюють чоловічою спермою, що утворює один зародок від мами і ще один зародок від донорки. 2) Потім пронуклеус, який містить генетичну інформацію, забирають з обидвох зародків і залишають тільки пронуклеус мами і батька. 3) Потім утворюється здоровий зародок за допомогою додавання пронуклеусу батьків до зародка донокри. 4) Потім цей здоровий зародок (ембріон) всаджують в утробу матері.На наступному малюнку зображено ще один спосіб запліднення від двох мам:
У Британії офіційно дозволено запліднення дітей від двох матерів 1) Беруть яйце мами, котре має пошкоджену чи дефектну мітохондрію, і яйце донорки. 2) З обох яєць забирається більшість генетичного матеріалу. 3) Потім генетичний матеріал матері всаджується у яйце донорки, котре потім запліднюється спермою батька і потім всаджується в утробу матері дитини для подальшого виношування.Довідка:

ЕКЗ (Штучне запліднення)

Гепатит C

Що таке ДНКСхожі статті:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/health-38328097Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju