Перелік новин     Вівторок, 17 січня 2017 - 19:53

Велика Британія залишить єдиний європейський ринок

Велика Британія залишить єдиний європейський ринок

Про це сьогодні у своїй промові заявила британська прем'єрка, пані Терiза Мей, під час виступу перед журналістами у лондонському Ланкастер Гаус (Lancaster House), де вона виклала головні цілі, які Британія намагатиметься досягнути під час перемовин про вихід СК зі складу ЄС.Дуже багато британців хочуть відмовитись від принципу вільного пересування людей в межах ЄС з метою значного обмеження міграції громадян країн членів ЄС на територію Британії. Їм просто набридли іноземці.

Якщо Велика Британія хоче відмовитись від дотримання принципу вільного пересування людей в межах Європейського Союзу, то вона буде змушена припинити своє членство у єдиному європейському ринку, від'як членство у єдиному європейському ринку ґарантує чотири невід'ємні складові, якими є вільне пересування людей, вільне пересування товарів, вільне пересування послуг та вільне пересування капіталу. Про це неодноразово заявляли й самі лідери ЄС, котрі наголошували, що Британія не може перебирати вигодами на свій смак, тобто вибирати для себе одне та відмовлятись від іншого.

Разом з цим, пані Мей дала обіцянку, що, під час перемовин про Брекзит, її команда намагатиметься досягнути з ЄС угоди про "якомога вільніші умови торгівлі". Вона також обіцяє, що її уряд укладатиме максимально вигідні для Британії торгові угоди з усіма країнами світу.

Британські лейбористи, котрі на даний час перебувають в опозиції, критикують плани чинного уряду і заявляють, що вихід з єдиного європейського ринку несе неабияку загрозу для майбутнього економічного розвитку Сполученого Королівства.

Пані Теріза заявила, що СК намагатиметься зберегти вільний кордон у спільній зоні, яка розташована на кордоні між Ірландською Республікою та Північною Ірландією. Ця зона є єдиною сухопутною межею між ЄС та СК.

Пані Мей знову підтвердила наміри свого уряду ініціювати Статтю 50 Лісабонської Угоди до кінця березня цього року. Ініціювання Статті 50 означає офіційний початок виходу СК зі складу ЄС.

Від часу проведення референдуму за вихід Британії зі складу ЄС, британська перм'єрка разом зі своїми міністрами постійно відмовлялись оприлюднити свої плани та цілі, яких вони намагатимуться досягти під час своїх перемовин про Брекзит.

Упродовж місяців міністри приватно прошептували та просочували окремі шматочки інформації щодо того, яких цілей вони хочуть досягти під час Брекзиту. Проте, про жодні конкретні цілі офіційно не було заявлено. Багато аналітиків сходились на тім, що міністри просто самі не знали чого хочуть.

Сьогоднішній виступ пані Мей є першою офіційною спробою прояснити та конкретизувати ситуацію з Брекзитом.

Найголовнішим у цій промові було те, що Сполучене Королівство таки рішуче виходить зі складу Європейського Союзу і готове навіть залишити єдиний європейський ринок, на який припадає майже половина всього британського експорту.

Пані Мей наголосила, що британці, котрі голосували на минулому референдумі, добре усвідомлювали, що вихід з ЄС означатиме вихід з єдиного європейського ринку.

Щодо питання вільного пересування людей, то пані Мей ще раз наголосила, що СК продовжуватиме приваблювати до себе "найкращих та найталановитіших". Проте, вона дотримується думки повного та абсолютного контролю над міграцією, незалежно від того, звідки ці мігранти прибувають.

Вона зокрема сказала: "Ми самостійно контролюватимемо число людей, котрі прибувають з країн ЄС, так само, як з інших країн.".

Пані Мей дещо прояснила майбутню ситуацію з митним союзом, згідно якого країни ЄС не накладають одні одним тарифів на рух товарів і згідно якого в межах ЄС існують єдині тарифи на імпорт товарів на територію союзу. Вона сказала, що стосунки СК з митним союзом також зміняться. Вона не хоче аби Сполучене Королівство було "зв'язане" єдиними зовнішніми тарифами, а замість того СК "укладатиме окремі торгові угоди з кожною країною окремо".

Пані Мей заявила, що бачить "світле та яскраве майбутнє Великої Британії поза межами ЄС".

Вона хоче залишатись надійною партнеркою всіх 27 країн, які є членами ЄС і хоче залишатись з ними близькими друзями. Вона хоче продавати їм свої товари і хоче аби вони купляли британські. Вона хоче тісно співпрацювати з усіма країнами ЄС. Вона каже, що хоче бути рівноправною партнеркою ЄС, але не хоче бути його частиною.

Вона дала зрозуміти, що СК не шукатиме з ЄС стосунків, подібних до тих, які мають Норвегія та Швейцарія, котрі не є членами ЄС.

У своїй промові, вона також наголосила, що прагне об'єднати країну, яка виявилась майже навпіл розділеною через результат референдуму. Вона каже: "Ми хочемо залічити рани, котрі нас розколюють. Нам потрібно об'єднатись задля досягнення спільної мети, тобто задля яскравого майбутнього нашої країни поза межами ЄС.".

Пані Мей обіцяє, що після того, як завершаться перемовини про Брекзит, обидві палати британського парламенту матимуть змогу голосувати та підтвердити умови майбутньої угоди з ЄС. Перемовини про вихід мають завершитись у 2019 році.

Коли її запитали, що буде, якщо парламент проголосує проти тієї угоди, вона сказала: "У будь-якому випадку ми безперечно покинемо ЄС.".

Після виступу Прем'єр-міністерки, лідер лейбористів, пан Джеремі Корбин, сказав, що їй варто було чіткіше прояснити довгострокові цілі, особливо те, як діятиме її уряд у разі економічного спаду, який може бути спричинений виходом з єдиного європейського ринку. Він каже, що СК має досягти домовленості, яка запевнить якомога безболісний доступ до європейського ринку. Від цього залежить доля десятків тисяч робочих місць у Британії.

Пан Корбин зокрема сказав: "Існує надзвичайна небезпека щодо майбутнього нашої економіки, і коли вона розповідала про майбутні торгові угоди з іншими країнами світу, все, що вона сказала, це те, що Дональд Трамп заявив, що ми перші у черзі. Чи він має на увазі, що ми перші у черзі у питанні захисту американських інвесторів?"

Лідер ліберал-демократів, пан Тим Ферон, після виступу прем'єрки сказав: "Хіба британці голосували на референдумі за висмикування нас з єдиного ринку? Цього на референдумі не було запропоновано. Це крадіжка демократії.".

Головиха шотландського уряду, Перша Міністерка Шотландії, пані Никола Сторджин, заявила, що вихід з єдиного європейського ринку є "економічною катастрофою". Вона також натякнула на те, що сьогоднішня промова пані Мей про жорсткий Брекзит значно наближує перспективу другого референдуму за вихід Шотландії зі складу Сполученого Королівства. У Шотландії тільки 38% проголосували за вихід СК зі складу ЄС, навпроти 62%, котрі проголосували за те, аби Британія залишалась у складі ЄС.


Подібні статтіПісля Брекзиту міграція у СК не зменшиться


джерело: http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/brexit-latest-news-uk-will-leave-eu-regardless-of-parliament-vote-theresa-may-a7531656.htmlВсі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju