Всі новини     Середа, 15 лютого 2017 - 02:05

Брекзит ? Палата Громад підтримала уряд в ініціюванні Статті 50

Брекзит ? Палата Громад підтримала уряд в ініціюванні Статті 50

Сьогодні ввечері членами Палати Громад британського парламенту у третьому читанні було підтримано законопроект про надання центральному урядові права на ініціювання Статті 50 Лісабонської Угоди, тобто права на початок процесу Брекзиту.За цей законопроект проголосували 494 члени Палати Громад, 122 її члени проголосували проти законопроекту.

Після цього голосування, законопроект переходить у Палату Лордів.

Прем'єр-міністрка Сполученого Королівства, пані Теріза Мей, хоче розпочати процес Брекзиту до кінця березня цього року. Для цього їй потрібно мати повноваження британського парламенту, тобто нижчої палати - Палати Громад, та вищої палати - Палати Лордів. Їй також потрібно мати так звану королівську згоду (Royal assent), яку підписує королева після повного проходження законопроекту. Після цього законопроект стає Актом Парламенту, тобто законом.

Голова лейбористської партії, яка на даний час є найбільшою опозиційною партією у Палаті Громад, пан Джеремі Корбин, всупереч своїм колишнім заявам та застереженням, зобов'язав членів Палати Громад від лейбористів голосувати за підтримку цього законопроекту, тобто за підтримку уряду, наклавши на своїх парламентарів так званий трьохлінійний уип (three-line whip), який по суті потрійно підкреслює зобов'язання членів партії голосувати по лінії партії навіть попри свої власні переконання. Проте, навіть попри це, окремі члени лейбористської партії голосували проти цього законопроекту, тобто виявили непокору лідерові партії.

Проти законопроекту проголосували практично всі члени Шотландської Національної Партії (SNP).

Під час дебатів щодо цього законопроекту у Палаті Громад були намагання змінити його текст з додаванням до нього окремих умов, яких мав би дотримуватись уряд під час перемовин про умови Брекзиту (виходу з ЄС).

Однією з таких поправок була умова, яку запропонувала колишня заступниця лідера лейбористської партії, пані Harriet Harman, у якій вона вимагала захистити право на постійне проживання громадян ЄС, котрі на даний час мешкають та працюють у Великій Британії. Проте, цю поправку було відхилено членами Палати Громад. Тільки 290 членів проголосувало за поправку, а 332 проголосували проти і відтак поправку не було включено у цей законопроект. Це означає, що доля громадян ЄС у СК після Брекзиту наразі залишається примарною.

Речниця з питань юстиції партії SNP, пані Joanna Cherry, під час дебатів, застерегла парламентарів про те, що уряд може постати перед чисельними судовими справами через своє небажання прояснити ситуацію зі статусом громадян ЄС до того, як СК почне процес виходу з Європейської Унії.

Натомість, міністр з Брекзиту, пан David Jones, заявив, що "уряд визнає серйозність проблеми, перед якою постають громадяни ЄС і намагатиметься вирішити цю проблему у найближчі строки". Варто зауважити, що нинішній уряд постійно наголошує на цьому вже понад пів року, але попри значні націоналістичні настрої у нинішньому британському суспільстві, яке ще більше радикалізувалося після референдуму, ніяк не це на наважиться.

Десь після 20 лютого, дебати з цього законопроекту розпочнуться у Палаті Лордів.

За словами журналістів БіБіСі, якщо лорди не хочуть постати перед чисельними закликами британців про скасування Палати Лордів, то вони будуть змушені також проголосувати за цей законопроект.

Схема та строки проходження даного законопроекту
Брекзит ? Палата Громад підтримала уряд в ініціюванні Статті 50 Проходження законопроекту надання урядові СК права на ініціювання початку виходу з ЄС.Також у цій теміБрекзит ? СК не буде зобов'язане платити за розлучення


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-38902484Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju