Всі новини     Субота, 04 березня 2017 - 09:53

Брекзит ? СК не буде зобов'язане платити за розлучення

Брекзит ? СК не буде зобов'язане платити за розлучення

Група членів Палати Лордів британського парламенту стверджує, що Сполучене Королівство може залишити ЄС без сплати будь-яких рахунків, якщо врешті-решт їм не вдасться досягти будь-якої угоди з Європейською Унією, після того, як завершаться перемовини про вихід СК з ЄС.



Такого висновку дійшли члени Комітету Фінансових Справ ЄС Палати Лордів (Lords EU Financial Affairs Committee).

Як повідомлялось раніше, законопроект про Брекзит на даний час перебуває у Палаті Лордів, у стадії розгляду в комітетах.

Проте, у Комітеті також застерегли, що неспроможність досягти будь-якої домовленості під час майбутніх перемовин, може знівечити цілі пані Терізи Мей аби досягти сприятливого для Великої Британії доступу до внутрішнього європейського ринку.

За підрахунками багатьох економістів, після "розлучення" між СК та ЄС, Європейська Унія може вимагати від Великої Британії сплати майже 52 мільярди фунтів.

Це питання мабуть буде одним з важливих пунктів майбутніх перемовин, після того, як СК ініціює Статтю 50 Лісабонської Угоди.

Серед цих пунктів будуть питання про те, чи заздалегідь обіцяні суми з боку Великої Британії мають бути сплачені чи ні, скільки та за що СК має продовжувати платити у бюджет ЄС, якщо продовжуватиме брати участь у різних програмах ЄС, та чи СК погодиться на те аби сплачувати певну суму у бюджет ЄС за збереження певного рівня доступу до єдиного внутрішнього європейського ринку.

У Комітеті заявили, що названа приблизна сума у розмірі 52 мільярдів фунтів є вельми спекулятивною і для неї не існує вагомих підстав.

У проміжній заяві Комітету йдеться: "Попри те, що існують різні тлумачення зобов'язань Великої Британії, ми дійшли висновку, що якщо не буде остаточної домовленості, все законодавство ЄС, разом з передумовами, що стосуються подальших фінансових внесків у бюджет ЄС, припинить свою дію, а СК не більше не буде предметом будь-яких зобов'язань щодо здійснення подальших перерахунків у бюджет ЄС, взагалі.
Це не буде бажаним для країн, що є членами ЄС, тобто для тих країни, котрі будуть вирішувати, як латати діру у бюджеті Унії, яка виникне після того, як СК залишить ЄС.
Це може спричинити негативний вплив на майбутніх перемовинах між нами та країнами ЄС.".

Окремі з членів Комітету, зокрема Баронеса Фолкнер з Марґревин (Baroness Falkner of Margravine), яка належить до ліберально-демократичної партії, переконані, що окремі з країн-членів ЄС можуть вдатись до судових викликів проти СК за будь-які заборгованості та попередні зобов'язання, котрі ще не були погашені. Проте, вона кладе під сумнів те, що якийсь міжнародний суд матиме юрисдикцію вирішувати це питання.

Професор Королівського Коледжу Лондона (Kings College London), пан Takis Tridimas, каже, що вважає, що вище зазначені фінансові зобов'язання є частиною чинних угод ЄС. Він також каже, що цих зобов'язань можна буде уникнути тільки, якщо на це погодяться всі держави-члени ЄС, що є малоймовірним.

Брекзит ? СК не буде зобов'язане платити за розлучення Під час однієї з церемоній у Палаті Лордів


Брекзит ? СК не буде зобов'язане платити за розлучення Загальний вигляд на Палату Лордів


Після Брекзиту міграція у СК не зменшиться


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-39154218


У темі Брекзит також читайте














Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju