Перелік новин     Субота, 04 березня 2017 - 22:08

Вибори у Північній Ірландії - Шин Фейн значно покращила результати

Вибори у Північній Ірландії - Шин Фейн значно покращила результати

Після того, як завершився підрахунок голосів у всіх 18 виборчих округах на виборах до Стормонту (парламенту Північної Ірландії), які мали місце у четвер, 2 березня, стало зрозуміло, що партія Sinn Féin покращила свої результати на майже 4%, якщо порівнювати з виборами минулого, 2016 року.Найбільшу кількість голосів виборців взяла партія юніоністів (Democratic Unionist Party, скор. DUP), яка є прихильницею перебування Північної Ірландії у складі Сполученого Королівства і яка головним чином представляє північно-ірландських протестантів. Ця партія взяла 28 місць. Попри те, що ця партія набрала найбільшу кількість голосів, вона втратила понад 1% голосів, якщо порівнювати з виборами до Стормонту, які мали місце 5 травня минулого року. Відсоток голосів юніоністів на цих виборах склав 28.1%.

Всього у північно-ірландському парламенті, який має офіційну назву Асамблея Північної Ірландії, 90 місць. Від часу проведення попередніх виборів у минулому році, кількість місць у північно-ірландській асамблеї скоротилось з 108 до 90.

Явка виборців у четвер досягла майже 65%, що є на 10% більше ніж на минулих виборах.

У всьому Сполученому Королівстві вибори, як правило, відбуваються у четвер.

Після юніотістів, на друге місце вийшли їх головні суперники, партія Шин Фейн, до якої належать республіканці лівого спрямування, які є католиками та виступають за вихід зі складу Сполученого Королівства та за злучення Північної Ірландії з Ірландською Республікою зі створенням єдиної Ірландії. Вони взяли 27 голосів, або майже 28%.

Попри те, що Шин Фейн взяли друге місце, їх позиції на цих виборах значна зміцнились. У порівнянні з минулими виборами вони взяли на майже 4% більше голосів.

Північно-ірландські лейбористи (Social Democratic and Labour Party, скор. SDLP) вийшли на третє місце і на цих виборах взяли 12 голосів або 11.9%. Майже без змін, якщо порівнювати з минулорічними виборами.

Юніоністська партія Ольстера (Ulster Unionist Party) взяла 10 голосів, тобто понад 10% і у порівнянні з виборами минулого року, також майже без змін. Ця партія є материнською партією Демократичної Юніоністської Партії, яка виникла у наслідок розколу юніоністів Ольстера у 70-х рокам минулого сторіччя. Ольстерські юніоністи є також прихильниками та найближчі союзники британським консерваторам, тобто є прихильниками протестантів та виступають за продовження перебування Північної Ірландії у складі СК.

На п'яте місце на цих виборах вийшла партія Альянс (Alliance Party), яка взяла 8 голосів, що є на 2% більше ніж на минулорічних виборах. Ця партія вважає себе нейтральною, тобто такою, що не належить ні до католиків, ні до протестантів, ні до націоналістів, ні до прихильників союзу з Британією. Вони себе вважають справжніми лібералами.

На шостому місці залишилась партія північно-ірландських зелених (Green Party), яка взяла 2 місця. Практично без змін, якщо порівнювати з виборами минулого року.

Позастрокові вибори у Північній Ірландії було призначено після розпаду коаліції, на чолі якої стояли пані Arlene Foster (DUP) та пан Martin McGuinness (Шин Фейн). Дев'ятого січня цього року пан Маꥳнес подав у відставку через скандал, пов'язаний з політикою північно-ірландського уряду у сфері оновлених джерел енергії, яка витягла з бюджету Північної Ірландії майже 500 мільйонів фунтів.

Після цих виборів Шин Фейн та DUP, як головні партії мають три тижні аби сформувати новий уряд Північної Ірландії. Згідно з північно-ірландською угодою, на чолі уряд мають завжди бути Шин Фейн та DUP.

Якщо упродовж наступних трьох тижнів цим партіям не вдасться сформувати уряд, то буде знову призначено нові парламентські вибори.
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/election/ni2017/results


Довідка:

Довідка : Північна Ірландія

Довідка : Структура Північної Ірландії

Довідка : Асамблея Північної Ірландії (парламент)

Довідка : Демократична юніоністська партія

Довідка : Партія Шинн Фейн

Довідка : Юніоністська партія Ольстера

Довідка : Соціал-демократична та лейбористська партія

Довідка : Партія Альянс


У цій темі також читайте:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju