Всі новини     П'ятниця, 10 березня 2017 - 08:46

Після Брекзиту громадяни Британії зможуть стати повноправними громадянами ЄС

Після Брекзиту громадяни Британії зможуть стати повноправними громадянами ЄС

Головний учасник майбутніх перемовин з боку Європейського Парламенту, пан Гі Вергофштат, сьогодні у інтерв'ю БіБіСі заявив, що розглядає можливість набуття громадянства ЄС громадянами Сполученого Королівства після того, як завершаться перемовини про Брекзит.Згідно зі словами пана Вéргофштата, громадяни Сполученого Королівства у майбутньому мають мати можливість паралельно стати громадянами Європейської Унії на індивідуальній основі. Іншими словами, будь-які громадяни Великої Британії мають мати можливість подати заяву на отримання також і додаткового громадянства ЄС.

Колишній Прем'єр-міністр Бельгії, пан Гі Вергофштат на даний час є членом Європейського Парламенту та одним з головних членів групи, яка вестиме майбутні перемовини у процесі виходу СК з ЄС.

Пан Вергофштат є глибоко переконаним проєвропейцем та вельми ліберальним політиком. Він каже, що Брекзит є просто трагедією для тих британців, що голосували за те, аби залишатись частиною ЄС.

У своїй розмові з БіБіСі, яка сьогодні зранку передавалась у програмі, «Сьогодні» (Today), що на БіБіСі Радіо 4, пан Вергофштат заявив, що від'як на даний час громадяни Великої Британії є фактично громадянами ЄС, то у майбутньому вони мають мати право, в особистому порядку, подати заяви також і на громадянство європейське.

Пан Гі каже, що наразі ще немає чітких подробиць про те, як саме запроваджуватиметься система отримання громадянства ЄС, але каже, що у Європарламенті існує дуже велика воля запровадити таку систему і не тільки для британців, але й для громадян інших країн.

Таке європейське громадянство надасть британцям можливість вільно подорожувати в межах ЄС без жодних віз чи інших обмежень та навіть брати участь у виборах до Європейського Парламенту. Вони будуть повноцінними та повноправними громадянами ЄС.

Пан Вергофштат переконаний, що у своїх майбутніх стосунках Британія та ЄС не можуть повернутись назад до "жорстких кордонів", які існували ще до формування ЄС. Він каже, що в сучасному світі це просто не реально.

Сьогоднішнє інтерв'ю пана Гі є надзвичайно важливим, від'як це перші слова, які журналісти почули з вуст саме одного з впливових учасників майбутніх перемовин з боку ЄС. До цього були тільки різні чутки та спекуляції, але не було жодних офіційних розмов.

Щодо майбутніх перемовин між СК та ЄС про умови Брекзиту, пан Вергофштат заявив, що найголовнішим, про що варто пам'ятати, є те, що Європарламент має повне вето щодо умов виходу та майбутніх стосунків між СК та ЄС. Це означає, що Європарламент може заблокувати будь-які майбутні домовленості, якщо якісь їх пункти будуть неприйнятними.

У своїй розмові, пан Гі також заявив, що особисто отримав понад тисячу листів від громадян Сполученого Королівства, де вони пишуть, що ніяк не хочуть обривати свої стосунки з Європейською цивілізацією та жити поза нею.

Якщо хочете особисто почути розмову пана Вергофштата (англійською), клацніть або тицьніть на посилання, де вказане джерело нижче.

Після Брекзиту громадяни Британії зможуть стати повноправними громадянство ЄС Європарламент
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-39228245


Довідка:

Хто такий пан Гі Вергофштат [ Guy Verhofstadt ]

Більше про Європарламент


У цій темі також читайте:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju