Перелік новин     Субота, 11 березня 2017 - 19:34

Другий шотландський референдум може відбутись вже восени 2018

Другий шотландський референдум може відбутись вже восени 2018

Головиха шотландського уряду, панночка Никола Сторджин, заявила, що другий референдум за незалежність Шотландії цілком можливий вже восени наступного року.Про це панночка Сторджин заявила під час розмови з політичною кореспонденткою БіБіСі, пані Лорою Кунзберґ [ Laura Kuenssberg ].

Разом з цим вона наголосила, що жодного певного рішення щодо часу проведення референдуму ще наразі не було прийнято.

Найголовнішою причиною, яку панночка Сторджин пов'язує з необхідністю проведення другого референдуму за незалежність Шотландії, є Брекзит.

Варто нагадати, що під час минулорічного референдуму за вихід СК зі складу ЄС, шотландці переконливо проголосували за перебування у ЄС. Співвідношення голосів у цьому голосуванні було б2% за перебування у ЄС і тільки 38% за вихід з ЄС.

З того часу, шотландський уряд весь час наголошує на великій ймовірності проведення ще одного референдуму за вихід Шотландії зі складу Сполученого Королівства і насамперед через те, що люди Шотландії ніяк не хочуть залишати Європу.

Шанси на проведення другого референдуму у Шотландії стали набагато більшими після заяви Прем'єр-міністерки Великої Британії, пані Терізи Мей, про те, що СК доведеться залишити внутрішній європейський ринок, на який на даний час припадає майже половина всього експорту Сполученого Королівства. Цей ринок має приблизно пів мільярда найзаможніших споживачів у світі.

У Шотландії ця заява викликала дуже негативну реакцію, а сама панночка Сторджин назвала її "падінням у прірву".

Кілька днів тому, у своїй промові у столиці Шотландії, місті Единбург, панночка Сторджин сказала, що при таких жорстких умовах Брекзиту, про які заявляє пані Мей, ще один референдум за вихід Шотландії може стати неминучою необхідністю для захисту інтересів Шотландії.

Коли журналістка запитала панночку Сторджин про те, чи осінь наступного року таки стане часом проведення шотландського референдуму, вона відповіла: "У тому вікні, коли нам вже стануть зрозумілими умови Брекзиту, думаю, що з позиції здорового глузду, проведення референдуму саме тоді буде найкращим рішенням.".

Останнім часом, стосунки між Вестмінстером та Голирудом зіпсувались ще більше і не так через сам Брекзит, як через радикальні умови, на які готовий йти уряд Терізи Мей у своїх майбутніх перемовинах з ЄС.

Щодо більш буквального часу проведення референдуму, то тут все залежить від того, коли у панночки Сторджин з'являться найбільші шанси його виграти. Програти референдум ще раз вона просто не може.

Проте, тут варто зазначити, що на проведення референдуму у Шотландії потрібна буде також і згода центрального уряду Сполученого Королівства.

За словами кореспондентки, заперечення проведення референдуму центральними міністрами несе в собі дуже великий ризик, який може спонукати ще більше шотландців голосувати за незалежність. З іншого боку, не варто сподіватись і на те, що ці міністри здадуться без бою, особливо, коли це стосуватиметься самої дати проведення референдуму.

Пані Теріза Мей, взагалі утримується від будь-яких коментарів щодо можливості проведення цього референдуму.

На останньому референдумі за незалежність Шотландії у 2014 році шотландці голосували у співвідношенні 55% проти незалежності, 45% за незалежність.

Згідно з останніми опитуваннями, приблизно 50% шотландців кажуть, що на наступному референдумі вони готові проголосувати за незалежність. Для панночки Сторджин ця цифра вельми непереконлива. Раніше вона заявляла, що великі шанси на проведення референдуму будуть тоді, коли цього хотітимуть принаймні 60% людей Шотландії. Тут все залежатиме від позиції команди Терізи Мей на майбутніх перемовинах про умови виходу СК з ЄС. Ці умови можуть дуже радикально вплинути на думку шотландців.

Колишній Перший прем'єр Шотландії, пан Алекс Салмонд, раніше також заявляв про те, що наступний референдум може відбутись восени 2018 року.

Партія Шотландських Націоналістів (SNP), головою якої раніше був пан Салмонд, а зараз є панночка Сторджин, на даний час не має загальної більшості у Голируді (Парламент Шотландії). Проте, для прийняття рішення про проведення майбутнього референдуму вони можуть заручитись підтримкою шотландських зелених, котрі зі свого боку також налаштовані на необхідності другого референдуму, особливо, якщо стане зрозуміло, що стане на позицію жорсткого Брекзиту.джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-scotland-politics-39213767


У цій темі також читайте:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju