Всі новини     Понеділок, 13 березня 2017 - 14:02

ШОТЛАНДЦІ ЙДУТЬ НА ДРУГИЙ РЕФЕРЕНДУМ

ШОТЛАНДЦІ ЙДУТЬ НА РЕФЕРЕНДУМ

Кілька годин тому, Перша Міністерка Шотландії, панночка Никола Сторджин, підтвердила, що офіційно шукатиме дозволу на проведення другого референдуму за незалежність Шотландії від Сполученого Королівства.Цю сенсаційну заяву вона повідомила сьогодні під час прес-конференції у шотландській столиці, місті Единбург, у будівлі Bute House, яка є офіційною резиденцією Перших Міністрів Шотландії.

Панночка Сторджин наголосила, що хоче проведення цього референдуму у період між осінню 2018 та весною 2019.

Під час свого сьогоднішнього виступу, вона наголосила, що її головним обов'язком є захист інтересів Шотландії, які можуть бути цілковито проігноровані Вестмінстером під час процесу виходу Сполученого Королівства зі складу Європейської Унії.

Наступного тижня панночка Сторджин звернеться з офіційним проханням до Парламенту Шотландії про дозвіл на офіційне прохання у Вестмінстера про Секцію 30.

Дозвіл на Секцію 30 «Акту про Шотландію від 1998» [ Scotland Act 1998 ] є офіційною згодою центрального британського парламенту на законне проведення референдуму про незалежність.

Реакція на цю новину з боку консерваторів була просто миттєвою.

Лідерка шотландських консерваторів, пані Ruth Davidson, у Туитері буквально через кілька хвилин написала, що британські консерватори, які мають хитку, але все ж таки, більшість у британському парламенті, голосуватимуть проти прохання на Секцію 30.

Панночка Сторджин сказала, що Шотландія має отримати вибір між "жорстким Брекзитом" та незалежною країною.

Вона також повідомила, що шотландський уряд опублікував пропозиції, які дозволять Шотландії залишатись частиною внутрішнього європейського ринку, навіть якщо СК його цілковито залишить, про що раніше заявляла пані Теріза Мей.

Сьогоднішня заява означає, що Шотландія вже фактично починає підготовку до проведення ще одного референдуму за незалежність, або як його ще називають Індіреф2 (indyref2).

Партія Шотландських Націоналістів (SNP) на даний час не має більшості у Голируді (парламент Шотландії).

Шотландські зелені, котрі також палко виступають проти Брекзиту, раніше неодноразово заявляли, що також хочуть проведення другого референдуму за незалежність Шотландії. Це означає, що вони радше за все підтримають SNP у проханні про Секцію 30, яке потім має задовольнити центральний британський парламент у Уестмінстері.

Попри поквапливі радикальні заяви Торі, Уестмінстер вже ж таки може погодитись на прохання про Секцію 30. В іншому випадку, це може значно підсилити анти-британські настрої у самій Шотландії і тоді її незалежність можна буде гарантувати з повною впевненістю.

Найзапекліші баталії щодо Індіреф2 не так стосуватимуться того, чи має бути цей референдум чи ні, а радше того, коли саме цей референдум має бути.

У центральному уряді наполягають, що проведення Індіреф2 має бути після Брекзиту, тобто після весни 2019 року.

Проте, з боку SNP заявляють, що це їм не підходить, бо тоді буде вже надто пізно його проводити. Їх аргумент пояснюється тим, що тоді СК вже буде поза межами ЄС і це означає, що Шотландії, при умові набуття незалежності, знову доведеться проходити весь процес входження у членство ЄС. Цей процес є вельми складним, тривалим і ніхто у Шотландії цього не хоче.

Панночка Сторджин наголосила на тім, що неодноразово намагалась переконати пані Мей, аби СК залишалось принаймні частиною внутрішнього європейського ринку. Проте, за словами панночки Сторджин, пані Теріза Мей "не посунеться навіть на дюйм".

Люди Шотландії є палкими та відданими прихильниками Європейської Унії. На минулорічному референдумі вони підтримали членство ЄС 62% голосів. Проти виступили 38%, у той час, як загалом по СК проти ЄС проголосувало тільки 52%, а 48% за ЄС.

Панночка Сторджин сьогодні наголосила: "Я піду на все необхідне аби Шотландія мала пристойний вибір. Вибір того, чи Шотландія має разом з СК йти на жорсткий Брекзит, чи стати незалежною країною, спроможною забезпечити справжнє рівноправне партнерство з СК та забезпечити наші ні від кого незалежні стосунки з Європою.
Мандат шотландського уряду на проведення цього референдуму є поза всяким сумнівом.
Відтак, наступного тижня я шукатиму одобрення Парламенту Шотландії на початок перемовин з центральним урядом СК щодо всіх подробиць проведення наступного референдуму за вихід Шотландії зі складу СК, тобто прохання про Секцію 30, що дозволить урядові Шотландії виробити законодавство про цей референдум.
".

Панночка Сторджин також сказала, що право на самовизначення людей Шотландії є найважливішим.джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-scotland-politics-39255181


Схожі статті:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju