Всі новини     Четвер, 16 березня 2017 - 12:36

Королева дала добро на Брекзит

Королева дала добро на Брекзит

Сьогодні законопроект про Брекзит отримав Королівську Згоду [Royal Assent], що надає пані Терізі Мей право на ініціювання Статті 50 Лісабонської Угоди, тобто право на початок виходу Сполученого Королівства зі складу Європейського Союзу.Від сьогдні пані Мей отримує повне право на Брекзит.

Очікується, що десь в останній тиждень цього місяця вона надішле до Брюселю офіційне повідомлення про те, що Сполучене Королівство розпочинає процес виходу з Європейської Унії.

Той день, коли вона це зробить, буде початком перемовин між СК та ЄС про умови виходу, тобто про те, якими будуть стосунки між СК та ЄС після того, як, через два роки, СК припинить своє членство у ЄС.

Проте, якщо учасники перемовин не зможуть остаточно домовитись упродовж цього терміну, то СК може звернутись до ЄС з проханням надати їм більше часу, що є цілком можливим, але на це буде потрібна згода кожної з 27 країн, які є членами ЄС, або й більше, якщо упродовж цього часу у ЄС вступлять ще якісь країни.

Наступного тижня, 25 березня, ЄС святкує 60 річницю Римських Угод [Treaties of Rome], коли було започатковано Європейську Економічну Спільноту [European Economic Community], яка пізніше стала Європейським Союзом (Європейською Унією).

Уряд Великої Британії, десь у червні-липні має підготувати Законопроект про Анулювання [Repeal Bill], згідно з яким все чинне законодавство ЄС автоматично стане чинним законодавством СК і вже потім його поступово буде профільтровано, тобто щось буде скасовано, щось буде змінено, а щось буде внесено та доповнено. Як саме це буде відбуватись, наразі не знають навіть у самому уряді ?.


♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛

Понеділок, 13 березня 2017 - 22:18

Палата Лордів проголосувала також за відхилення поправки 2 [Amendment - B1].

За відхилення цієї поправки проголосувало 274 члени Палати Лордів, проти відхилення проголосувало 118.

Це означає, що тепер цей законопроект переходить у 11 стадію (нижче на малюнку), тобто йде на підпис до Її Величності, яка, як очікується, зобов'язана підписати його без жодних вагань.

За словами журналістів, королівську згоду цей законопроект отримає завтра, у вівторок, 14 березня.

Це означає, що тепер Прем'єр-міністр Великої Британії, пані Теріза Мей, отримує повне право на ініціювання Статті 50 Лісабонської Угоди, тобто отримує право розпочати процес виходу Сполученого Королівства зі складу Європейської Унії.

Очікується, що розпочинатиме вона процес виходу десь наприкінці цього місяця.


♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛

Понеділок, 13 березня 2017 - 22:02

У Палаті Лордів завершились дебати і почалось голосування за відхилення поправки 2 [Amendment - B1], яка стосується гарантії на те, що після процесу перемовин про вихід, у 2019, саме парламент, а не уряд, буде вирішувати, виходити з ЄС чи ні.


♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛

Понеділок, 13 березня 2017 - 21:23

Палата Лордів проголосувала та відхилила поправку 1 [Amendment - A1], про надання гарантій про збереження чинного статусу громадян ЄС, тобто підтримала Палату Громад.

За те аби відхилити цю поправку проголосувало 274 лорди, проти проголосувало 135.

На даний час у Лордах відбуваються дебати щодо поправки 2 [Amendment - B1], яку Палата Громад також була відхилила та повернула назад у Палату Лордів. Ця поправка гарантує, що слово парламенту буде остаточним у процесі Брекзиту.


♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛

Понеділок, 13 березня 2017 - 20:35

У Палаті Лордів розпочались дебати про повернутий з Палати Громад законопроект про вихід Сполученого Королівства зі складу Європейської Унії (Брекзит - British exit).


♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛ ♛

Понеділок, 13 березня 2017 - 20:09

Палата Громад, яка сьогодні ввечері розглядала законопроект про Брекзит, відхилила обидві поправки, котрі напередодні були внесені Палатою Лордів.

За внесення у законопроект першої поправки, яка вимагала від британського уряду надати гарантії громадянам ЄС на продовження їх чинного статусу, проголосувало тільки 287 членів Палати Громад, а за її відхилення проголосувало 335 членів.

За внесення другої поправки, яка вимагала внести у законопроект пункт, який би гарантував, що після процесу перемовин, у 2019 році, саме парламент, а не уряд, має вирішувати, чи виходити чи ні, проголосувало тільки 286 членів, а проти внесення цієї поправки проголосував 331 член. Наразі, уряд тільки обіцяє на словах, що парламент отримає остаточне слово щодо остаточного виходу СК з ЄС у 2019 році.

На даний час цей законопроект вже знову перейшов у Палату Лордів, де на даний час тривають дебати і через кілька годин має відбутись голосування також по кожній поправці. Палата Лордів сьогодні може працювати упродовж цілої ночі.

За словами багатьох аналітиків, вони очікують, що цього разу Палата Лордів більше не буде чинити опір Палаті Громад і відтак вони проголосують за проходження законопроекту.

Врешті-решт, виборною на демократичній основі є Палата Громад, а не Палата Лордів.

Якщо Лорди підтримають Громади, тоді цей законопроект йде на підпис Її Величності, після чого він знову повертається у Палату Громад, де спікер, пан Беркоу, оголосить його Актом Парламенту.


Ця сторінка оновлюватиметься разом зі шляхом перетворення цього законопроекту у закон, тобто у Акт Парламенту про Вихід Зі Складу ЄС 2017 [ EU Withdrawal Act 2017 ].


Нижче на малюнку зображено рух цього законопроекту. Чинна стадія його проходження - десята.
Королева дала добро на Брекзит Шлях руху законопроекту. Чинна стадія - 10.У цій темі також:
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-39249721Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju