Перелік новин     Вівторок, 14 березня 2017 - 18:46

Британські дівчата надто бідні аби дозволити собі тампони

Британські дівчата надто бідні аби дозволити собі тампони

Дівчата підлітки у Сполученому Королівстві пропускають заняття в школі через те, що не можуть дозволити собі елементарного санітарного захисту під час періодів.Про це повідомляє БіБіСі, яке посилається на звіт доброчинної організації під назвою Воля Для Дівчат (Freedom4Girls). Ця організація надає допомогу у забезпеченні молодих дівчат продуктами елементарної санітарії.

В організації стверджують, що недавно до них звернулись з однієї школи міста Leeds, яке розташоване у графстві Йоркшиа, на півночі Англії, після того, як вчителів почала непокоїти все помітніша регулярна відсутність дівчат на уроках.

За звичай, ця доброчинна організація переймається питаннями забезпечення допомоги дівчатам у Кенії (одна з країн Африки).

Проте, останнім часом їм довелось розгорнути свою діяльність також і у графстві Йоркшиа.

Коли журналісти БіБіСі зацікавились цією проблемою, одна з дівчаток казала, що їй довелось підкладати собі туалетний папір і вона кожного місяця, на час періодів, не з'являлась у школі.

Дві інші дівчини, котрих запросили на місцеве радіо, BBC Radio Leeds, також розповідали про те, що всіляко намагались вирішити проблему без допомоги тампонів.

Одна з дівчат зокрема сказала: "Я взяла шкарпетку і обгорнула її навколо спідньої білизни аби будь-яким чином зупинити кровотечу. Я не хотіла аби на мене кричали. І я взяла багато туалетного паперу і його також обгорнула навколо білизни, аби вона залишалась сухою закім дійду до дому. Одного разу я підкладала туалетний папір та обгортала його скочем аби краще тримався. Я просто не знала, що ще могла зробити. Я тримала все це у глибокій таємниці до того, коли мені виповнилось 14. Потім я почала звертатись за допомогою. Я не мала грошей на тампони. Я живу тільки з мамою, а вона ще також мусить годувати п'ять писків. У нас від оплати до оплати практично на залишається ні копійки.".

Періоди у цієї дівчинки почались у віці 11 років. Вона сказала, що через це кожного місяця упродовж кількох днів не ходила до школи.

Ще одна дівчинка, розповідала: "Коли у мене почались періоди, я почала пропускати заняття в школі. Я не могла зрозуміти, що насправді відбувається з моїм тілом. Це дуже погіршило мою явку на уроках, що має значний вплив на остаточні залікові результати та перспективи майбутнього навчання.
Одного дня вчителька прийшла до мене до дому і відвела мене до школи. Я тоді думала, що все це відбувається тільки зі мною. Мені було страшно і тому я вирішила увесь цей час залишатись вдома.".

Дівчинка також сказала, що її вчителька просто неперевершена. Вона допомагала їй, як з періодами, так і з іншими сімейними проблемами.

Працівниця вище згаданої доброчинної організації, панночка Tina Leslie, яка працює з дівчатами у місті Лідз, розповідала, що кілька тижнів тому до неї надійшло прохання про допомогу від вчителів однієї з шкіл міста, після чого вона відправила до школи кілька пакунків з тампонами. Проте, вона каже, що це тільки тимчасове вирішення проблеми.

Вона зокрема сказала: "Знаєте, мене це жодним чином не здивувало. Ми вже розуміли, що у наших школах щось відбувається. Це все пов'язано з бідністю.
Ви ж знаєте, що до наших харчових банків у минулому році ми мали 25 тисяч звернень.".

Панночка Леслі каже, що їм наразі не відомо скільки саме дівчат у Сполученому Королівстві живуть у таких "жахах". Їй відомо, що подібні випадки мають місце й у інших школах. Коли вона мала розмову з вчителями, вони зізнались, що додатково купляють тампони, які зберігають у своїх шкільних шафках, "просто на всякий випадок".

Вона каже: "Якщо вам не вистачає на харчі, то грошей на елементарну санітарію ви також не маєте. Якщо у вас мама з двома дівчатами, то на це щомісяця потрібно багато грошей, особливо, якщо ви безробітні, або працюєте на нульгодинних контрактах, або просто маєте низькі доходи.
Найбільше мені трапляються люди, які працюють та отримують надто мізерну зарплату аби цілковито себе забезпечити елементарними речами.".

У відповідь на звернення журналістів до політиків, окремі з них сказали, що розпочнуть кампанію та підіймуть це питання у парламенті з проханням вивчити питання про те, чи має уряд можливості безкоштовно забезпечувати молодих дівчат тампонами.

Варто нагадати, що допомога на дитину (Child Benefit) у Сполученому Королівстві нараховується на всіх дітей, котрі разом зі своїми батьками легально мешкають на території СК.

Допомога нараховується на щотижневій основі та становить £20.70, якщо у вас одна дитина і якщо річна зарплата того з батьків, який отримує найбільше, не перевищує 50 тисяч фунтів.

Від початку цього фінансового року (від 6 квітня), якщо для прикладу річна зарплата найбільш оплачуваного з батьків становить 30 тисяч фунтів і в сім'ї одна дитина, то батьки отримують £20.70 щотижня. Якщо вони мають двох дітей, щотижня їм нараховується £34.40. Якщо у них троє дітей, щотижня їм нараховується £48.10. Якщо вони мають четверо дітей, вони отримують щотижня £61.80, а якщо п'ятеро дітей, то їм нараховують £75.50. І так далі.

Виплати за звичай здійснюються на банківський рахунок одного з батьків кожного тижня або кожних чотири тижні.

Ця допомога виплачується на всіх дітей, чий вік не перевищує 16 років, або 18 років у випадку, якщо дитина або діти перебувають на стаціонарному навчанні (школа, коледж, але не університет).


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-39266056

Подібні статті:

Злидні: у Лондоні 200-метрова черга за безкоштовними харчами Злидні: у Лондоні 200-метрова черга за безкоштовними харчами12.02.2021
Законопроєкт про безкоштовні періодні засоби Законопроєкт про безкоштовні періодні засоби24.11.2020
Кройдонська рада збанкротувала Кройдонська рада збанкротувала12.11.2020


Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju