Перелік новин     Середа, 15 березня 2017 - 17:24       

Мей : Шотландія у будь-якому випадку вийде з ЄС

тереза мей

Прем'єр-міністр Великої Британії сьогодні сказала, що Шотландія залишить Європейську Унію, незалежно від того, чи вона проголосує за незалежність, чи проти неї.Про це пані Теріза Мей заявила сьогодні під час «Питання До Прем'єр-міністра», у Палаті Громад, коли відповідала на запитання члена Палати Громад від шотландських націоналістів (SNP), пана Angus Robertson.

Перепалка між прем'єркою і паном Робертсон виникла після тог як, він скаржився, що пані Мей порушила свої обіцянки щодо захисту інтересів всіх частин Сполученого Королівства у процесі Брекзиту.

Спочатку вона сказала, що між центральним урядом та адміністраціями трьох інших частин СК ще будуть подальші консультації. Потім вона додала, що Шотландія вийде зі складу ЄС у будь-якому випадку.

Пані Теріза Мей скористалась тим, що в понеділок у Європейській Комісії заявили, що через Доктрину Барозу, Шотландія буде змушена повторно подати заявку на вступ до ЄС, після того, як вона стане незалежною державою.

Прем'єрка зокрема заявила: "Шотландія залишить Європейську Унію. Вона залишить ЄС незалежно від того, чи вона буде частиною Сполученого Королівства, чи буде незалежною державою. З Доктрини Барозу дуже чітко випливає, що вона не буде членом ЄС.
Що нам потрібно зараз, це об'єднатись, стати разом, як єдина країна та бути переконаними, що ми можемо отримати найкращі для нас умови виходу з ЄС.".

Доктрина Барозу передбачає, що будь-яка новоутворена країна з країни ЄС не може автоматично отримати членство, а замість того мусить подавати окрему заявку на вступ до Європейської Унії.

Це раніше було зроблено, аби вгамувати сепаратистські настрої у Іспанії, де Каталонія та інші суб'єкти весь час стоять на позиції виходу з країни. Щоправда, у випадку з Шотландією ситуація дещо інша, головним чином через те, що тут СК одночасно виходить з ЄС.

Пан Робертсон є головою шотландських націоналістів у Палаті Громад. Він сказав, що у липні минулого року прем'єр-міністр пообіцяла, що у процесі Брекзиту співпрацюватиме зі всіма адміністраціями королівства до того, як розпочне формальний процес виходу з ЄС, але зараз ми вже бачимо, що пані Мей розпочинає цей процес в кінці цього місяця, не взявши до уваги жодного з інтересів Шотландії.

Пан Робертсон зокрема запитав: "Хіба вона (Теріза Мей) не розуміє, що, якщо не забезпечить угоди перед ініціюванням Статті 50, якщо вона не готова вести перемовини від імені шотландського уряду та забезпечити членство у внутрішньому європейському ринку, то люди у Шотландії проведуть референдум і скажуть своє слово.".

Пані Мей сказала, що "будуть подальші консультації" з Північною Ірландією, Шотландією та Уельсом, щодо перемовин Брекзиту і зокрема заявила: "Ви порівнюєте 40-річне членство у організації з нашою єдиною країною. Ми є єдиною країною вже упродовж 300 років. Ми разом воювали, разом працювали, разом багато чого досягли, і гратися тут у конституційні ігри ніхто не має права і не може розірвати глибокі зв'язки нашої спільної історії та нашого спільного майбутнього.".

Наразі є спекуляції щодо того, що шотландські націоналісти можуть бути готові до того, аби після отримання незалежності, змінити членство у ЄС на асоційоване членство, тобто на членство у Асоціації Вільної Торгівлі з ЄС, на зразок того, що на даний час мають такі країни, як Ліхтенштейн, Норвегія та Ісландія. Це дало б Шотландії вільний доступ до внутрішнього європейського ринку.

Проте, наразі це тільки спекуляції.


джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-scotland-politics-39282094


Також у цій темі:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju