Всі новини     Неділя, 19 березня 2017 - 11:55

Експорт шотландських товарів зріс до рекордних рівнів

Експорт шотландських товарів зріс до рекордних рівнів

В оприлюдненому звіті центрального уряду СК повідомляється, що рівень експорту продуктів харчування з Шотландії за межі СК, за минулий рік зріс до рекордно високих рівнів і склав 5.5 мільярдів фунтів, тобто майже 7 мільярдів доларів США.Загальна сума експорту рибних продуктів та шотландського віскі у минулому, 2016, році була на 421 мільйон фунтів, або на 8%, більшою ніж у позаминулому році.

Експорт товарів з Шотландії на європейський ринок у 2016 році склав 2.3 мільярди фунтів, що є на 133 мільйони фунтів більше ніж у 2015 році. Тобто, це є майже половина всього експорту шотландських продуктів харчування.

Ця статистика дуже добре показує наскільки важливим для шотландців є вільний доступ до внутрішнього європейського ринку (single market).

Загалом сума експорту самого шотландського віскі у 2016 році становила 4 мільярди фунтів, що на 153 мільйони, або на 4%, більше ніж у 2015.

Сума експорту рибних продуктів у минулому році склала майже 760 мільйонів фунтів, що на 156 мільйонів більше ніж у позаминулому році.

Представник асоціації шотландських виробників харчових продуктів, пан James Withers, каже, що ці статистичні дані є "просто фантастичними новинами" і дуже переконливим свідченням про те, як важливо Шотландії залишатись у ЄС.

Вище зазначені статистичні дані також вказують на те, що експорт продуктів харчування Шотландії від 2007 року зріс більше ніж у два рази.

Якщо 5.5 мільярдів фунтів (чи 7 мільярдів доларів) не дають вам чіткої уяви про величину шотландського експорту, то їх можна показати на прикладі порівняння з такою, головним чином сільськогосподарською державою, як Україна.

Згідно з даними Укрстат (центральний статистичний відділ України), сума експорту продуктів харчування з України за 2016 рік склала 33 мільярди доларів США, тобто у майже у 5 разів більше ніж експорт Шотландії. Проте, за кількістю населення, у Шотландії мешкає у 9 разів менше людей ніж в Україні (~ 45 : 5 млн).

А якщо взяти до уваги територію, то Шотландія у 8 разів менша ніж Україна (~ 603 : 78 км2)

Експорт шотландських товарів зріс до рекордних рівнів Шотландського віскі за цей період було експортовано на 4 мільярди фунтів.
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-scotland-business-39314636


Довідка про Шотландію

Довідка про Україну


Схожі статті:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju