Всі новини     Понеділок, 20 березня 2017 - 13:15

Рух сперми до яйця цілковито залежить від ритму

Рух сперми до яйця цілковито залежить від ритму

Британські та японські вчені у своєму спільному дослідженні виявили, що голова та хвіст чоловічої сперми на шляху до жіночого яйця нагадують рухи, дуже схожі на рухи, котрі існують навколо магнітних полів, котрі у свою чергу відіграють важливу роль у спрямуванні та доставці сперматозоїдів до яєчника.Як пливе сперма і як вода долає всі перешкоди крізь рідину, задля досягнення контакту з яйцем, цілковито залежить від ритмів, які відіграють дуже важливу роль на шляху сперматозоїдів до жіночого яйця.

Розуміння того, чому окрема сперма має успіх, а інші ні, може значно допомогти у лікуванні чоловічої безплідності.

Фахівці пояснюють, що під час статевого акту між чоловіком та жінкою, більше ніж 50 мільйонів сперматозоїдів починають свій рух до жіночого яйця, яке вони мають запліднити. Проте, фінішу досягають не більше десяти, і тоді, не більше ніж один сперматозоїд може мати успіх у заплідненні яйця.

За словами одного з дослідників, лектора прикладної математики Університету Йорка (University of York), Доктора (Dr) Hermes Gadelha, шлях сперматозоїдів до яйця є надзвичайно тернистим. Він каже: "Кожного разу, коли я чую, що хтось каже, що у них буде дитина, то я уявляю собі це, як найбільше диво на цьому світі. Проте, дуже мало хто може все це усвідомлювати.".

Доктор Ґадела разом зі своєю командою проводили дослідження у якому вимірювали ритми індивідуальних клітин хвостів чоловічої сперми аби краще зрозуміти потік рідини, яка доставляє сперматозоїди.

Виявляється, що ритми руху, котрі утворюються у рідині, мають надзвичайно просту математичну формулу. І саме ці рухи допомагають окремим клітинам сперматозоїдів рухатись до пункту свого призначення, тобто до жіночого яйця.

Результати дослідження, які було оприлюднено в журналі Physical Review Letters, вказують на те, що наступним кроком у продовженні вивчення цього явища, буде використання саме цієї математичної формули, що має допомогти краще передбачити рух великого числа сперматозоїдів і те, чому так мало з них дістаються до яйця.

Інший учасник дослідження, фахівець у питаннях сперми, професор Allan Pacey з Університету Шефілда, стверджує, що рівень успіху сперматозоїдів залежить не тільки від того, яким чином вони рухаються всередині рідини. Він каже: "Чим більше ми знаємо про поведінку сперматозоїдів, тим краще. Це може бути дуже корисним у лікуванні безплідності, але ми також мусимо брати до уваги більше факторів, серед яких процес руху та поведінки не тільки хвоста, але й також і голови сперматозоїда, у якій міститься ДНК, тобто генетичний код, який сперматозоїд несе до яйця.".

Вчені пояснюють весь процес і кажуть, що під час вивертання сперми організмом чоловіка, виробляється приблизно від 50 до 150 мільйонів сперматозоїдів і вони відразу починають свій потік до фалопієвих труб жіночого організму.

Проте, за словами дослідників, їх подорож аж ніяк не є такою простою та легкою. На своєму шляху, клітини, розмір яких десь 0.065 мм, доводиться долати чимало перешкод.

Скільки б не було сперматозоїдів, тільки один з них може проникнути у яйце жінки та спричинити запліднення.

Спочатку їм потрібно пережити середовище піхви, де умови для сперматозоїдів є настільки недружніми, що більшість з них помирає саме там. Потім, перед тим, як вони дійдуть до матки, їм ще потрібно уникнути потрапляння у різні тупики, де виникає затримка, яка також спричинює їх вимирання через дуже коротку тривалість їх життя. На цьому шляху ще також є білі кров'яні клітини, котрі мають спроможність знищувати сперматозоїди.

І врешті-решт, після здолання всіх цих перешкод, сперматозоїди досягають фалопієвих труб, де вони отримують підживу та готові запліднити яйце. Проте, якщо яйце було випущено маткою не у точний час, то весь процес цієї бурхливої подорожі виявиться просто марним і ніякого запліднення не відбувається. Це відбувається через надто коротку тривалість життя, як сперматозоїда, так і яйця.

Рух сперми до яйця цілковито залежить від ритму Вчені кажуть, що техніка руху сперматозоїдів має просту математичну формулу.
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-cumbria-39324870


Також у цій темі:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju