Перелік новин     Понеділок, 20 березня 2017 - 14:30

Статтю 50 буде ініційовано 29 березня 2017 року

Статтю 50 буде ініційовано 29 березня 2017 року

У центральному уряді СК сьогодні повідомили, що Прем'єр-міністр Великої Британії, пані Теріза Мей, у середу 29 березня надішле Брюсселеві офіційне повідомлення про те, що СК виходить зі складу ЄС.Речники уряду заявили, що цим повідомленням буде лист пані Мей до Європейської Ради.

Речники Європейської Ради сказали, що вони вже чекають на цей лист.

Процес, який передбачено у Статті 50 Лісабонської Угоди, каже, що перемовини про умови виходу СК зі складу ЄС не можуть розпочатись до того, як надійде офіційне повідомлення про вихід країни з Європейського Союзу.

Якщо перемовини про вихід рухатимуться в рамках встановлених термінів, тобто два роки, то офіційний вихід СК зі складу ЄС, або як його ще називають, Брекзит, трапиться у березні 2019 року.

В уряді також сказали, що посол СК у ЄС, Сер Tim Barrow, вже повідомив Європейську Раду, головою якої є Президент Дональд Туск, про те, що у наступну середу, 29 березня, СК ініціюватиме Статтю 50 Лісабонської Угоди.

У зв'язку з цим, пані Мей також має зробити заяву у Палаті Громад британського парламенту. Виступ пані Мей з цією заявою також відбудеться в середу, 29 березня, відразу після того, як пані Мей надішле листа до Європейської Ради.

Уряд СК хоче розпочати перемовини про вихід з ЄС якомога раніше. Про це повідомили в уряді і також сказали, що мабуть їм доведеться зачекати до того, поки 27 країн ЄС узгодять свою спільну позицію щодо умов Брекзиту.

Пан Дональд Туск, після того, як було оприлюднено дату ініціювання Статті 50, відреагував на це повідомленням на своїй сторінці у мережі Твитер, де написав, що: "Упродовж 48 годин, після того, як Європейську Раду буде поінформовано про Брекзит, я представлю перелік наших головних настанов у майбутніх перемовинах про Брекзит, всім 27 країнам ЄС.".

Раніше, пан Туск пообіцяв, що упродовж 4-6 тижнів від часу ініціювання Британією Статті 50, він скличе позачергову зустріч голів держав членів ЄС, де буде накреслено мандат, тобто головні критерії, голові команди, яка вестиме наступні перемовини з боку ЄС, панові Michel Barnier, яких він зобов'язаний дотримуватись на майбутніх перемовинах.

За словами окремих британських журналістів, перемовини про умови Брекзиту почнуться не раніше травня цього року.

Раніше, лідери ЄС вже заявляли, що хотіли б завершити ці перемовини упродовж 18 місяців від їх початку, аби обидва парламенти, європейський та британський, у дворічний термін могли ратифікувати остаточну угоду про майбутні стосунки між СК та ЄС.

Лідер британських ліберал-демократів, пан Tim Farron, закликає викласти остаточні умови Брекзиту на ще один референдум, аби тоді люди Сполученого Королівства сказали своє останнє слово про те, чи хочуть вони такого Брекзиту, чи ні.

Він також звинувачує пані Мей в тім, що у питанні Брекзиту вона зайняла екстремальну позицію, яка ще більше поглиблює розкол у британському суспільстві.

Він каже, що: "Вихід є єдиного внутрішнього європейського ринку не був вказаний у бюлетені на минулому референдумі. Це власна політична позиція, яку зайняла Теріза Мей.".

Наприкінці цього тижня лідери країн членів ЄС, за винятком Британії, зберуться у Римі, з нагоди 60-річчя підписання Римських Угод (Treaties of Rome), які фактично започаткували утворення Європейської Унії.джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-39325561


У цій темі також читайте:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju