Перелік новин     П'ятниця, 24 березня 2017 - 23:24

Британські вчені зробили прорив у діагностиці туберкульозу

Британські вчені зробили прорив у діагностиці туберкульозу

Британські вчені з Університетів Оксфорду та Бірмінгема стверджують, що зробили перший у світі прорив у діагностиці туберкульозу.Вчені стверджують, що можуть ізолювати різні штами туберкульозу шляхом використання процесу відомого, як чергування генома (genome sequencing).

Це означає, що пацієнти, котрі раніше перебували в очікуванні на потрібні їм ліки упродовж кількох місяців, зараз зможуть отримати ці ліки практично у лічені дні, що у свою чергу дає їм набагато кращі шанси на одужування.

Упродовж останніх кількох років кількість захворювань на туберкульоз у Сполученому Королівстві почала знижуватись, проте Англія все ще має найбільшу серед європейських країн кількість захворювань на туберкульоз.

Вчені, котрі зробили цей прорив, кажуть, що чергування генома дозволяє їм виявити ДНК різних екземплярів упродовж всього 5 - 6 днів. При чинних методах лікування на це потрібно кілька місяців.

Прискорений діагноз хвороби означає, що пацієнти можуть почати одужувати набагато швидше, що також суттєво знижує шанси розповсюдження інфекції.

У наглядовому органі під назвою Публічне Здоров'я Англії (Public Health England - скор. PHE) кажуть, що це є перший у світі випадок застосування подібної техніки у великих масштабах.

Нещодавно фахівці у галузі лікування інфекційних хвороб застерегли, що на даний час у світі спостерігається все більша стійкість різних штамів туберкульозу, що несе в собі значні перешкоди на шляху до повної перемоги над цією хворобою.

Останні дослідження показують, що кожний п'ятий глобальний випадок туберкульозу демонструє стійкість до принаймні одного типу ліків, які існують на даний час.джерело: http://www.bbc.co.uk/news/health-39376641


Інші статті у темі охорони здоров'я:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju