Всі новини     Понеділок, 27 березня 2017 - 20:03

Черговий раунд : ніхто не здається

Черговий раунд : ніхто не здається

Британська прем'єрка, пані Теріза Мей, сьогодні відвідала Шотландію, де мала зустріч з головихою Шотландського уряду, панночкою Николою Сторджин, перед тим, як цієї середи пані Мей розпочинатиме процес виходу Сполученого Королівства зі складу Європейської Унії.Після зустрічі панночка Сторджин сказала, що сьогоднішні перемовини були щирими, але вона залишається роздратованою тим, що Вестмінстер "не хоче слухати".

Завтра, у вівторок, 28 березня, відбудуться дебати та голосування у Голируді (парламент Шотландії) про надання права урядові Шотландії офіційно звернутись до Вестмінстера (парламент Сполученого Королівства) з проханням про проведення Індіреф2 (другого референдуму за незалежність Шотландії від Сполученого Королівства).

Панночка Сторджин стверджує, що люди Шотландії мають отримати повторне право на своє самовизначення ще до того, як станеться Брекзит.

З іншого боку, пані Теріза Мей стверджує, що Європейську Унію залишає все Сполучене Королівство, а не якась його частина.

Пані Мей також стверджує, що Брекзит має ще більше зміцнити та об'єднати різні нації Сполученого Королівства.

Будь-якій людині зі здоровим глуздом ніяк не зрозуміло, про яке тісніше єднання каже пані Мей, яка будь-якою ціною намагається витягнути СК з ЄС, з погляду на те, що люди Шотландії проголосували за те, аби залишатись частиною Європи у співвідношенні 62%, а 38% проти, у той час коли загалом по СК за вихід зі складу ЄС проголосувало тільки 52% громадян, а 48% за те, аби залишатись у ЄС.

Результат у 62% є впевнено переконливим. Проте, насправді виглядає так, що Вестмінстер цілковито ігнорує волю людей Шотландії і також Північної Ірландії.

Варто нагадати, що у Північній Ірландії також люди віддали 55.8% голосів за те, аби залишатись у Європі і тільки 44.2% віддали голоси за вихід з ЄС.

Панночка Сторджин, після зустрічі, у своїй розмові з БіБіСі Шотландії заявила, що хоче аби Шотландія також відігравала конструктивну роль у процесі Брекзиту і мала вплив на рішення уряду СК в цьому питання.

Проте, неготовність пані Терізи Мей дослуховуватись до позиції уряду Шотландії надзвичайно дратує багатьох людей у Голируді.

Панночка Сторджин наголосила на тім, що домагатиметься особливого статусу для Шотландії після Брекзиту під час майбутніх перемовин уряду СК.

Якщо їй цього не вдасться досягти, тоді Шотландці мають вийти на черговий референдум про незалежність і сказати своє вирішальне слово.

В уряді СК напередодні заявляли, що можуть спробувати заспокоїти сепаратистські настрої у Шотландії шляхом надання їй додаткових повноважень, до тих, які вона вже має.

Проте, багато аналітиків вельми скептично до цього ставляться, від'як британські консерватори ніколи нікому не хочуть віддавати навіть шматочок своєї влади, що є дещо парадоксальним у світовій практиці.

Річ в тім, що зазвичай у більшості країн світу партії правого спрямування практично завжди виступають за де-централізаційні процеси, як це наприклад є у США, де республіканці завжди виступають за передачу більших повноважень від центрального уряду урядам штатів, а демократи навпаки намагаються ці повноваження відібрати назад.

Проте, у Великій Британії, у цьому сенсі все виглядає навпаки: консерватори завжди намагаються відібрати владу у місцевих рад, а лейбористи завжди домагаються більшої деволюції (передачі влади від центру на нижчі рівні).

Найбільших повноважень та посилення власної ідентичності Шотландії вділося отримати саме під час правління лейбористів, коли на початку цього сторіччя при владі у СК був уряд на чолі з паном Тоні Блеєром.

Після зустрічі пан Мей навіть не хотіла відповідати на питання журналістів, а натомість обмежилась тільки 10-хвилинною промовою, у якій повторила свої наміри про вихід зі складу ЄС та про те, що питання про Індіреф2 зараз не на часі.

Черговий раунд : ніхто не здається Пані Теріза Мей заявила, що Шотландії також доведеться залишити ЄС
джерело: http://www.scotsman.com/news/uk/theresa-may-insists-her-position-on-indyref2-will-not-change-1-4404545


Також у цій темі:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju