Перелік новин     П'ятниця, 31 березня 2017 - 00:37

У школах Англії буде скасовано тести SATs

У школах Англії буде скасовано тести SATs

Згідно з новими планами центрального уряду, у школах Англії, у результаті кількарічних кампаній з боку вчителів, батьків та інших доброчинних організацій, буде скасовано національні тести для семирічних школярів.На даний час, у початкових школах Англії освіта просувається за так званими ключовими стадіями навчання, які стосуються головних предметів. Ці стадії відомі, як Key Stage 1, Key Stage 2.

Ключова Стадія 1 (Key Stage 1) на території Англії здається головним чином семирічними дітьми після завершення другого року навчання.

Учні здають тести з англійської мови (граматика, пунктуація та правопис). Також здають тести з читання та тести з математики.

Результати Ключової Стадії 1 використовуються вчителями для загальної оцінки досягнень учнів у головних та ключових предметах.

Батькам дітей також додатково відсилаються оцінки з предмету Наука (science), до якого входять фізика, хімія, біологія, географія та інші. Проте, офіційного тесту з предмету Наука нема.

Тести Ключової Стадії 2 (Key Stage 2) проходять десяти- та одинадцятирічні діти після завершення шостого року навчання, тобто після завершення початкової школи (primary school).

Уряд використовує результати цих тестів для оцінки якості прогресу у школах.

Тести цієї стадії є більш вимогливими ніж тести попередньої. Вони часто базуються на новій шкільній програмі, яку було запроваджено у 2014 році.
Ці тести проходять на другому тижні травня місяця.

Ці тести включають в себе читання та знання англійської мови (граматика, правопис та пунктуація), а також математику

Самі тести мають назву Sat tests.

У Департаменті (Відділі) Освіти центрального уряду повідомили, що замість цих тестів хочуть запропонувати іншу систему оцінювання школярів, яку проводитимуть, коли діти вперше починають навчання школі.

Міністри кажуть, що ці тести мають здаватись таким чином, аби діти не здогадувались про те, що вони проходять тест. Це робиться для того, аби максимально знизити будь-яку напругу у дітей під час тестів.

Результати подібних тестів будуть використовуватись для вимірювання прогресування учнів до тих пір, поки їм не виповниться 11 років, тобто коли вони закінчують початкову освіту.

Необхідно зазначити, що це стосується шкіл Англії. Шотландія, Уельс та Північна Ірландія самостійно переймаються освітою в межах своїх територій.

Міністри кажуть, що уряд почав реформування початкової освіти у школах Англії таким чином, аби запевнитись, що діти можуть оволодіти основами граматики та арифметики, тобто, що вони мають достатній рівень знань, який допоможе їм у подальшому навчанні.

Чинна система оцінювання молодших школярів у англійських школах є вельми суперечливою і постійно потрапляє під вогонь критики, як збоку батьків, так і збоку вчителів та інших організацій, котрі їх підтримують.

З одного боку, батьки хочуть бачити рівень якості освіти, яку отримують їх діти, але одночасно не хочуть аби процес оцінювання накладав на дітей надмірне навантаження, яке спричинює чинна система тестів SAT.

Вчителі, академіки, директори шкіл разом з батьками, постійно скаржаться на те, що чинна система оцінювання є надто обтяжливою для семирічних дітей. Минулого року, у окремих школах Англії батьки навіть вчинили страйк і діти не з'явились на заняттях. Батьки скаржились на те, що під час чинних тестів їх діти потрапляють під неабиякі стреси. Дуже часто доходить до того, що батьки навіть не пускають дітей до школи у ті дні, коли вони мають проходити тести.

Вчителі також дуже часто скаржаться на те, що у школах Англії діти проходять набагато більше тестів, ніж це відбувається у аналогічних школах у Європі.

З іншого боку, міністри кажуть, що у будь-якому випадку вони мусять мати оцінку рівня якості навчання у всіх школах.

Саме з цих причин, уряд шукає найкращого компромісу між оцінюваннями знань та якомога меншими навантаженнями на дітей, аби уникнути стресів, що у свою чергу позитивно вплине на результати.

Нова система, яку готує уряд, якраз і покликана задовольнити обидва ці аспекти.

Згідно з пропозиціями уряду, перше оцінювання дітей має відбутись під час першого року школи, відомого, як Приймальний, або Вступний рік (Reception).

За словами аналітиків з БіБіСі, Національна Асоціація Директорів Шкіл (National Association of Head Teachers), упродовж тривалого часу, тісно співпрацювала з міністрами Відділу Освіти для вироблення нової програми оцінювання.

Ця програма ще не затверджена. Вона ще має пройти період додаткових консультацій, який триватиме десь 12 тижнів.

Це означає, що тести, які діти проходитимуть в кінці цього навчального року, відбуватимуться ще за старою системою. Проте, аналітики сходяться на думці, що цей навчальний рік є останнім роком застосування тестів SATs, тобто тестів першої ключової стадії (Key Stage 1).

Восени, Секретака з Освіти, панночка Джастин Ґрінин, пообіцяла, що уряд не хоче жодних суперечок та готовий піти на зустріч вчителям і батькам.

У Національній Асоціації Директорів Шкіл з цього приводу заявили, що надзвичайно задоволені тим, що уряд дослуховується до батьків, вчителів та фахівців.

Вони також звертають увагу на те, що при чинній системі майже 50% одинадцятирічних школярів отримують погані результати і якраз не через те, що вони мають погані знання, а саме через погано розроблені та погано представлені тести.джерело: http://www.bbc.co.uk/news/education-39436927


Також у цій темі:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju