Всі новини     Середа, 05 квітня 2017 - 10:48

Вільне пересування громадян ЄС у СК мабуть продовжиться і після Брекзиту

Вільне пересування громадян ЄС у СК мабуть продовжиться і після Брекзиту

Британська прем'єрка, пані Теріза Мей, сьогодні дала зрозуміти, що дію принципу вільного пересування людей в межах ЄС може бути збережено на території Сполученого Королівства, у тій чи іншій формі, після того, як Велика Британія вийде зі складу ЄС.Пані Мей зокрема сказала, що: "Після Брекзиту, упродовж певного періоду, буде діяти фаза реалізації, метою якої буде надати більше часу британським підприємствам поступово адаптуватись до нових обмежень у питаннях вільного пересування людей на території СК".

Як довго триватиме ця "фаза реалізації", вона не сказала. Радше за все вона сама цього не знає. Мабуть 5 років, а мабуть і 50.

Після цієї заяви, вона сама, та речники її уряду, для заспокоєння анти-міграційних настроїв окремих британців, швиденько почали наполягати, що після Брекзиту Велика Британія все одно зберігатиме власний контроль над своїми кордонами.

Політичні аналітики жваво коментують сьогоднішню несподівану заяву і кажуть, що вона ще раз підтверджує той факт, що Велика Британія просто не зможе обійтись без збереження принципу вільного пересування людей у тій чи іншій формі, навіть якщо це буде оголошено, як тимчасовий захід.

Про це пані Мей заявила на зустрічі з журналістами під час свого офіційного візиту до Саудівської Аравії.

Під час розмови з журналістами, пані Мей сказала: "Ви всі вже звикли до фрази "перехідна фаза", але я б хотіла називати це фазою реалізації. Після того, як ми вже матимемо домовленість про наші нові стосунки з ЄС, для нас стане дуже необхідним запровадити період, під час якого підприємства та уряди зможуть поступово пристосуватись до життя у нових умовах. Тривалість цього періоду залежатиме від наших майбутніх домовленостей з представниками ЄС.".

Дуже велика кількість британців голосували на минулорічному референдумі за вихід з ЄС саме через великі сподівання, що СК зможе зменшити потік мігрантів з ЄС, що могло б позитивно вплинути на темпи підвищення зростання зарплати британців.

З цього приводу пані Мей повторила, що СК зберігатиме контроль над своїми кордонами та матиме власну міграційну політику. Авжеж, насправді СК завжди цей контроль мало, проте, дуже рідко коли воно мало бажання його застосовувати. Навіть, після того, як Польща долучилась до ЄС, такі країни, як Німеччина та інші члени ЄС, ввели кількарічне обмеження на дозвіл працевлаштування поляків. Проте, СК, попри те, що мало повне право на таке обмеження, цим не скористалось і головним чином через брак працівників, а також через розумний прагматизм тодішніх британських політиків.

На цьому світі між різними націями та державами існує постійна конкуренція за людський ресурс. Людський розум з неба не падає, а його набуття вимагає надзвичайно великих витрат. На думку більшості провідних економістів, людський ресурс є другим, найважливішим та найдорожчим ресурсом на світі. Серед найдорожчих та найважливіших ресурсів, на першому місці завжди стоїть час. Саме конкуренція за людський ресурс, є головною причиною того, що одні держави стають багатшими, а інші біднішими. Нації, котрі не розуміють та не усвідомлюють важливості цього ресурсу, приречені на довічні злидні.

Остання заява пані Мей є надзвичайно важливим відходом від її попередньої риторики, коли вона неодноразово стверджувала, що була готова на припинення вільного пересування людей, навіть якщо це означатиме необхідність виходу Британії з єдиного внутрішнього європейського ринку.

Ця заява також свідчить про те, що пані Мей та вся її команда, тільки зараз починають усвідомлювати, які важливі наслідки можуть мати їх помилки у процесі Брекзиту.

Вільне пересування громадян ЄС у СК мабуть продовжиться і після Брекзиту Пані Теріза Мей під час прес-конференції у Саудівській Аравії.
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-39498647


Також у читайте:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju