Перелік новин     Середа, 05 квітня 2017 - 12:10

ПМ натякнула на урядову допомогу власникам дизельних авто

ПМ натякнула на урядову допомогу власникам дизельних авто

Власники дизельних автомобілів у Великій Британії зможуть отримати фінансову допомогу від британського уряду, якщо їх місцеві влади погодяться на запровадження заходів, котрі допоможуть зменшити забруднення довкілля.Як повідомлялось раніше, влада Лондона вирішила запровадити зону наднизького забруднення повітря (ultra low emission zone) від квітня 2019 року, за в'їзд у яку автомобілі, старші за ті, які було виготовлено до 2005 року включно, платитимуть приблизно 20 фунтів за кожний день в'їзду в цю зону.

Тепер також стало відомо, що подібні заходи також можуть бути запроваджені й у інших містах Сполученого Королівства. Назва цього податку буде "toxin tax".

Центральний уряд Великої Британії змушений запроваджувати подібні заходи через недавнє застереження від Європейської Комісії про можливе накладання на СК штрафу за неспроможність знизити рівень забруднення атмосфери до європейських норм у окремих частинах території королівства.

Рівень атмосферного забруднення у окремих частинах СК й насправді катастрофічно небезпечний. На одній з вулиць у південному районі Лондона під назвою Брикстон (Brixton) має такий рівень забруднення, який тільки за 5 днів перевищує дозволений Єврокомісією річний рівень.

Одним з найбільших у СК чинників забруднення атмосфери є дизельні автомобілі і тому центральний уряд розглядає можливості запровадження додаткових заходів зі зменшення використання подібних транспортних засобів.

Проте, втілення цієї ідеї має надзвичайно велику опозицію серед власників дизельних автомобілів, яких у СК більше половини.

Якщо ви кілька років тому викинули сорок чи п'ятдесять тисяч фунтів на нове авто, то продавати його тепер за ціною, яка не перевищуватиме половини того, що ви заплатили, є вельми неприємною ідеєю.

Пані Теріза Мей сьогодні, під час своєї подорожі до Саудівської Аравії, натякнула на те, що уряд СК запровадить схему фінансової допомоги власникам дизельних автомобілів.

З цього приводу вона зокрема сказала: "Ми приймемо особливі рішення по цій проблемі під час розробки нашої політики з подолання проблеми забруднення атмосфери. Я переконана, що факт того, що попередні уряди заохочували громадян купляти дизельні авто, наслідки чого ми тепер маємо долати, спонукає нас звертати на це увагу.".

Ці слова є вельми примарними, але за словами більшості журналістів, вони дають добрий натяк на те, що уряд розглядає запровадження можливості фінансової допомоги власникам дизельних автомобілів.

Такою допомогою радше за все буде певна сума фінансової допомоги власникам старших дизельних автомобілів від центрального уряду під час купівлі нових авто, якщо вони погодяться списати свої старі авто і замість них куплятимуть автомобілі, які спричинюють менше забруднення атмосфери.

Варто звернути увагу на те, що наразі багато власників старих, особливо дизельних, автомобілів не квапляться купляти нові, а замість того перебувають в очікуванні більш чітких прояснень від уряду в тім, що саме той має намір робити з метою подолання забруднення довкілля.джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-39499331


Схожі статті:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju