Перелік новин     Четвер, 06 квітня 2017 - 19:22

Батько все ж таки сплатить штраф за поїздку доньки у відпустку

Батько все ж таки сплатить штраф за поїздку доньки у відпустку

Найвищий суд у Великій Британії сьогодні скасував рішення Високого Суду і прийшов до висновку, що мешканець острова Isle of White, який забрав свою доньку з уроків з собою у відпустку у Флориду, буде змушений сплатити штраф, який на нього наклала місцева рада острова за відсутність доньки на уроках без дозволу школи.У квітні 2015 року, пан Jon Platt, 44 роки, який є мешканцем Острова Уайт (Isle of Wight), що неподалік міста Southampton, вирішив взяти свою доньку з собою у відпустку у США.

Спочатку він звернувся до керівництва школи, але там відмовились відпустити дівчину. Навіть попри це, він все одно взяв свою доньку з собою у відпустку.

Донька була відсутньою в у школі сім днів.

Через це, острівна рада зобов'язала пана Плет заплатити штраф у розмірі 60 фунтів, з подвоєнням суми штрафу, якщо він не сплатить його у двотижневий термін.

Пан Плет не платив штраф і через два тижні сума штрафу зросла до 120 фунтів.

Він продовжував наполягати, що не платитиме штрафу, бо його донька має дуже добрий відсоток відвідуваності шкільних занять.

Тоді острівна рада звернулась до Високого Суду, який мав зобов'язати пана Плета сплатити штраф.

У середині квітня минулого року Високий Суд прийшов до висновку, що пан Плет мав право забрати доньку з уроків з собою у відпустку через те, що вона мала дуже високу відвідуваність уроків. Тобто тоді пан Плет виграв справу.

Проте, після цього Департамент Освіти центрального уряду разом з острівною радою вирішили, що оскаржать цю справу у Верховному Суді.

Справа завершилась сьогодні і не на користь пана Плет і цього разу він буде зобов'язаний платити штраф.

Вся суть справи, полягала у тлумаченні слова "регулярний" (regular). Урядові настанови у питаннях відвідування шкільних уроків є вельми примарними, як і більшість британського законодавства, яке дуже часто кладе акцент на прикметниках, тобто на словах, які мають більше значень ніж є людей на цьому світі, бо те, що для когось сьогодні є добрим, завтра вже може бути поганим.

Згідно з настановами уряду, діти зобов'язані "регулярно (або систематично) відвідувати уроки".

І сьогоднішнє рішення Верховного Суду якраз і стосується того, як має тлумачитись слово "регулярний".

Верховний Суд сьогодні вирішив, що право на тлумачення терміну "регулярне відвідування уроків" належить школі.

Пан Плет, у своїй сьогоднішній заяві сказав: "Батьки будуть просто шоковані сьогоднішнім рішенням Верховного Суду, який каже, що їм потрібен дозвіл держави в тім, як визначати відвідуваність занять у школах для своїх дітей. Виходить так, що батьки не мають права визначати, що для їх дітей є правильним, а що ні.".

Ця справа є дуже чутливою для багатьох батьків.

Річ в тім, що під час шкільних канікул, практично всі туристичні компанії значно підіймають ціни на поїздки, бо розуміють, що якщо батьки хочуть взяти з собою дітей у відпустку, то вони це робитимуть під час канікул, у іншому випадку школи звертаються до місцевих рад, які у свою чергу накладають на батьків штрафи або навіть переслідують у судах.

Дуже часто батьки все одно забирають дітей у відпустки під час занять, бо навіть якщо вони заплатять 60 чи 100 фунтів штрафу, то це все одно буде вигідніше, ніж заплатити за цю саму поїздку додаткових 300 чи часом навіть 500 фунтів, якби вони їхали у ту саму відпустку під час канікул.

Часом ціни на поїздки під час канікул у два рази перевищують ціни, які діють у навчальні періоди.

Сьогодні у Верховному Суді панові Плет навіть не допоміг той факт, що відсоток відвідуваності занять його доньки разом з урахуванням пропуску уроків під час тієї поїздки, був вельми високим і становив 92%.

За 2015 рік за відсутність у школах тільки Англії, переслідували майже 20 тисяч батьків. До відповідальності було притягнено майже 15 тисяч. Штрафи було накладено на понад 11 тисяч батьків. Середньо-статистична сума штрафу склала 176 фунтів. У вісьмох випадках батьків було притягнено до кримінальної відповідальності. Засуджених з офіційними попередженнями було 111 батьків. До громадських робіт було засуджено 553 батьки. Умовне покарання було видано понад 2 тисячам батькам.джерело: https://www.theguardian.com/education/2017/apr/06/supreme-court-upholds-ban-on-term-time-holidays-jon-platt-unauthorised-break


Читайте попередню статтю по цій справі:


Подібні статті:Всі новини wsi nowyny latynkoju tsja storinka latynkoju