Всі новини     Вівторок, 18 квітня 2017 - 14:29

У Великій Британії оголошено позачергові парламентські вибори

У Великій Британії оголошено позачергові парламентські вибори

Прем'єр-міністерка Сполученого Королівства, пані Теріза Мей, сьогодні заявила, що під час засідання її кабінету було прийнято рішення про проведення у червні цього року позачергових парламентських виборів до Палати Громад британського парламенту.Пані Мей сказала, що у процесі Брекзиту Велика Британія потребує чіткішої визначеності, стабільності та сильного лідерства.

Під час оголошення свого рішення про проведення нових позачергових парламентських виборів, прем'єрка сказала, що на її думку, після того, як трапився розкол британського суспільства через минулорічний референдум, країна вже згуртовується, але парламент ще ні, і саме тому вона вирішила оголосити про нові парламентські вибори.

Заплановані наступні парламентські вибори, згідно чинного законодавства, мали відбутись навесні 2020 року.

Тут варто зазначити, що сьогоднішнє рішення прем'єрки ще не означає, що вибори відбудуться, від'як на це ще потрібна воля британського парламенту. Палата Громад має голосувати по цьому питанню вже завтра, 19 квітня.

Наразі виглядає так, що Палата Громад підтримає сьогоднішнє рішення пані Терізи Мей і не тільки тому, що її консервативна партія має більшість у Палаті Громад, але й тому, що після оголошення про вибори, лідер опозиції, пан Джеремі Корбин, заявив, що опозиція готова підтримати рішення уряду.

Позачергові парламентські вибори до Палати Громад призначено на 8 червня цього року.

У своїй сьогоднішній заяві перед будинком уряду, пані Мей сказала, що лейбористи, ліберал-демократи та шотландські націоналісти погрожували голосувати проти остаточного плану Брекзиту і це для неї означає, що у парламенті немає згуртованості та єдності щодо майбутнього Великої Британії після того, як вона залишить ЄС.

Пан Джеремі Корбин у свою чергу, з цього приводу, заявив: "Лейбористи запропонують країні ефективну альтернативу чинному урядові, який так і не спромігся перебудувати економіку цієї країни, не спромігся добитись пристойних стандартів життя пересічних британців та постійно руйнує наші школи та нашу систему здоров'я своїми драконськими бюджетними скороченнями.

Лідер британських ліберал-демократів, пан Тим Ферон, на своїй сторінці у Твітер написав: "Це ваш шанс змінити напрям вашої країни. Якщо ви хочете уникнути руйнування країни процесом жорсткого Брекзиту, якщо ви хочете аби Британія залишалась частиною єдиного європейського ринку, якщо хочете аби Британія була відчиненим, толерантним та злученим суспільством, то сьогодні ви отримали свій шанс. Тільки ліберал-демократи спроможні запобігти формуванню наступної більшості консерваторів.".

Більшість аналітиків вважають, що найголовнішою причиною призначення нових позачергових парламентських виборів є те, що на даний час консерватори мають найбільші шанси їх виграти. За даними останніх опитувань центру YouGov [юґов], консерватори приблизно на 18 відсотків переважають лейбористів. Проте, як кажуть, ніколи не кажи ніколи.

У Великій Британії оголошено позачергові парламентські вибори Переваги партій за результатами останніх опитувань Консерватори, Лейбористи, ЮК?П, ліберал-демократи, шотландські націоналісти та зелені.джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-39629603

Також читайте:


Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju