Всі новини     П'ятниця, 21 квітня 2017 - 21:56

Сьогодні британська електроенергетика прожила перші за всю історію 24 години без вугілля

Сьогодні британська електроенергетика прожила перші за всю історію 24 години без вугілля

Сьогоднішній день став першим у історії СК, коли за останні 24 години було вироблено достатньо електроенергії і при цьому не було спалено жодного кавальчика вугілля.Про це заявили у британській Національній Електромережі (National Grid).

Це стало можливим після того, як упродовж останніх років відбувався поступовий перехід вироблення електроенергії від найбрудніших джерел, яким є вугілля, до якомога чистіших, серед яких природний газ та інші відновлювальні джерела енергії, головним чином повітряні та сонячні генератори.

Тут також варто зазначити, що у Британії п'ятниця за звичай є саме тим днем, коли споживається найменше електроенергії, якщо порівняти з іншими днями тижня.

Першу вугільну електростанцію у Великій Британії було запущено ще у 1882 році. Від того часу вугілля залишалось переважним джерелом вироблення електроенергії, аж до 1990-их, коли споживання вугілля для вироблення електричного струму почало знижуватись. За останні кілька років, завдяки все більшому використанню екологічно чистих джерел енергії, споживання вугілля зменшилось вельми помітно.

Окремі з цих електростанцій просто зачиняли, а інші переобладнували на вироблення електроенергії зі спалювання біомаси.

У минулому році за допомогою вугілля вироблялось тільки 9% від всієї електроенергії Сполученого Королівства, що було на 23% менше ніж у 2015 році.

Багато вчених та науковців називають цю подію дуже визначною.

То ж, виглядає так, що сьогоднішні покоління британців вже більше не зможуть побачити густих чорних та задушливих туманів, які у Британії називають смоґами.

Сьогодні британська електроенергетика прожила перші за всю історію 24 години без вугілля Акт (закон) про Чисте Повітря (The Clean Air Act) було вперше введено в дію у 1956 році з метою боротьби зі смоґами, які були результатом спалення великої кількості вугілля у великих містах.
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-39668889


Також читайте:Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju