Перелік всіх новин

Нові баталії через втручання у приватне життя громадян

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсНазрівають баталії через намагання Даунін Стріт відійти від пропозиції відібрати у міністрів право встановлення дозволів у спостереженні за людьми після того, як побачив світ підготовлений звіт щодо практики шпигунських агентств.

Звіт розміром у 373 сторінки був оприлюднений вчора, який має назву "Питання довіри" і був підготовлений Дейвідом Ендерсон. Метою звіту було вивчення чинного законодавства щодо стеження спецслужб за громадянами країни та вироблення рекомендацій у цьому питанні. Звіт описує чинне законодавство, яке стосується стеження за громадськістю, як "фрагментоване", "невиразне" та "дуже примарне" і закликає уряд розробити новий та набагато прозоріший і чіткіший законопроект.

Звіт Ендерсона, який замовив Дейвід Кемерон минулого року, рекомендує аби новий судовий орган під назвою Незалежна Комісія зі Стеження та Збору Інформації, взяв на себе відповідальність за затвердження та гарантії щодо стеження за людьми від внутрішнього та зовнішнього міністерств.

Активісти, що закликають до збереження та захисту приватності особи цілковито підтримують цю ідею.

Проте, речниця прем'єр-міністра дала зрозуміти, що Даунін Стріт (уряд) "не надто палко" дивиться на цю пропозицію, а натомість каже, що органи влади мають бути спроможними "швидко та ефективно відповідати на загрози національній безпеці".

Державний секретар у внутрішніх справах, Теріза Мей, на промові у Палаті Громад жодним словом не обмовилась про прийняття пропозицій Ендерсона за основу.

Пані Мей каже, що оприлюднить законопроект зі стеження за громадянами цієї осені і сподівається, що його буде узаконено до кінця 2016 року.

Вона також сказала, що погоджується з пропозиціями Ендерсона щодо того, що телефонні та інтернет компанії мають бути зобов'язані продовжувати масовий збір приватних діалогів і підтвердила свій намір посилити владу тих, що займаються збором приватних даних в цілях безпеки держави. Подібні статті:
джерело: http://www.theguardian.com/