Всі новини     Понеділок, 01 травня 2017 - 11:57

Сім українських нелегалів затримано за спробу висадитись на березі Британії

Сім українських нелегалів затримано за спробу висадитись на березі Британії

Британська прикордонна служба, яка займається охороною берегів у графстві Сафолк, повідомила, що недільного ранку, приблизно о першій годині, вони спостерігали за тим, як шквальні вітри намагались у розхитати невеличку яхту, на борту якої, за попередніми та наразі не підтвердженими даними, було сім громадян України.Яхту було врятовано, взято на буксир та притягнено до берега у містечку Orford, яке розташоване на узбережжі графства Сафолк, що у середньо-східній Англії, 150 км на північний схід від Лондона (див. карту нижче).

Всі семеро людей, котрі були на яхті, було затримано у підозрі спроби незаконного в'їзду на територію Сполученого Королівства. За попередніми даними, вони є громадянами України, але цю інформацію ще офіційно не було підтверджено.

Яхту, яка боролась проти сильного вітру, побачив хтось з місцевих людей та зателефонував у берегову охорону, яка прибула на берег русла річки Alde, що впадає тут у Північне море.

Берегова охорона, побачивши досі невідому яхту, у свою чергу викликала службу водного порятунку, швидку допомогу, поліцію та міграційну службу.

Сама яхта має всього вісім з половиною метрів довжини. Коли її перехоплювали, вона вже була на вході у гирло річки Оре і за словами офіцерів служби водного порятунку яхта перебувала у небезпеці затоплення.

Речник служби повідомив: "Спілкування з членами команди яхти було дуже складним через мовні бар'єри, але нам вдалося переконати їх в тім, що для них було б найкраще, аби ми взяли їх яхту на буксир та притягли у безпечне місце.

Яхту було передано під опіку британської берегової охорони (HM Coastguard) та міграційної служби.

Всі семеро "мандрівників" наразі перебувають під вартою у місцевому відділі Поліції Сафолк.

Речниця Внутрішніх Справ (Home Office) сказала, що за останні кілька місяців це вже є другим випадком, коли власники іноземних яхт намагаються незаконно висадитись на узбережжі графства Сафолк.

У вересні минулого року, неподалік цього містечка також було затримано шість людей, котрі успішно висадились на яхті також десь опівночі, потім пішли до місцевого пабу мабуть замочити успіх, з якого хтось зателефонував у поліцію, де їх і було затримано.

У жовтні 2014 року, приблизно у цьому самому місці було перехоплено човен, на якому одна організована злочинна група намагалась переправити на британську територію кількох людей зі східної Європи. Коли цю справу слухали в суді, то один з учасників злочинної групи, пан Олександр Козак зізнався, що робив цю переправу вже у восьмий раз.

Якими б драматичними чи правочинними не були події тієї недільної ночі, але кожному, хто намагається висадитись на берегах Сафолк, ніколи не можна недооцінювати суворості Північного моря, яке час від часу забирає життя навіть найбільш освічених місцевих рибаків, навіть попри сучасні, високо розвинені навігаційні системи.

Приємною новиною у цьому інциденті є те, що цим людям наразі ще не висувають звинувачення у спробі захоплення британської території, від'як ще не надходило повідомлень про вручення послові України ноти з приводу висадки її громадян на територію Її Величності, тобто порушення суверенітету Сполученого Королівства.

Сім українських нелегалів затримано за спробу висадитись на березі Британії Яхту відтягли у безпечне місце


Сім українських нелегалів затримано за спробу висадитись на березі Британії Яхта перебуває під охороною служби берегової охорони Британії.джерело: http://www.telegraph.co.uk/news/2017/04/30/seven-suspected-illegal-immigrants-ukraine-discovered-yacht/


Схожі статті:Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju