Перелік новин     Вівторок, 02 травня 2017 - 14:53

Британські батьки серед найбільших позичальників іпотеки

Британські батьки серед найбільших позичальників іпотеки

Так званий "Банк Мами й Тата", за даними останнього звіту, увійшов у десятку найбільших іпотечних (mortgage) кредиторів, які кредитують купівлю житла та нерухомості.Звичайно ж, такого банку насправді не існує. Таку назву у Британії використовують, коли балакають про фінансову допомогу батьків своїм дітям під час купівлі житла.

Про це йдеться у звіті однієї з найбільших британських страхових компаній, яка має назву Legal and General (скор. L&G).

Звіт каже про те, що за цей рік британські батьки, дідусі та бабусі загалом позичать своїм дітям та внукам приблизно 6.5 мільярдів фунтів, що дорівнює приблизно 26 відсотків від всіх перерахувань, котрі пов'язані з купівлею нерухомості.

Цей показник є на цілих півтора мільярди фунтів більше ніж у минулому році.

На сьогоднішній день середньостатистичному купцеві першого свого житла у Британії потрібно приблизно 26 тисяч фунтів на депозит, тобто на перший внесок під час купівлі житла в іпотеку.

За даними іншого звіту, який було підготовлено британською Радою Іпотечних Кредиторів (Council of Mortgage Lenders, скор. CML), на даний час середній вік британців, котрі купляють своє житло вперше, становить 30 років. В середньому кожний чи кожна з них беруть іпотечний кредит у розмірі 132 тисячі фунтів.

Майже 80% зі всіх тих грошей, які британці позичають своїм пращурам, приходяться на купців житла, яким не більше 30 років.

Таке стрімке зростання особистого кредитування купівлі житла у Британії відбувається навіть попри те, що на даний час британський іпотечний ринок переживає так звану цінову війну, коли кредитори намагаються максимально знизити відсоткову ставку по іпотечних кредитах для нових позичальників. Окремі з цих кредиторів вже пропонують іпотечні кредити у розмірі не більше 3% річних, що є на історично низькому рівні на британському та мабуть світовому ринку іпотечного кредитування.

Проте, попри таку низьку відсоткову ставку, кредитори все ж таки вимагають вельми високі перші внески, які приблизно дорівнюють 12-15% вартості нерухомості.

За даними звіту організації аналізу англійського житлового ринку під назвою English Housing Survey, у позаминулому, 2015 році, приблизно 27% купців, котрі купляли житло вперше, збирали свої депозити за допомогою фінансових запозичень у друзів та родичів.

Багато британських батьків допомагають своїм дітям з депозитами під час купівлі житла, бо розуміють, що назбирати такі великі депозити їм самим у сьогоднішній Британії, просто не світить. Дуже багато дідусів та бабусь роблять так само.

Через це, окремі з журналістів запитують, чи потрібно цим людям турбуватись про те, що їм доведеться сплачувати податок на цю допомогу, бо часом її можна розцінювати, як спадок.

За словами пана Nimesh Shah, який є податковим партнером у відомій аудиторській фірмі Blick Rothenberg: "Відповідь тут дуже проста: якщо вони після цього житимуть довше ніж 7 років, то це вже вважатиметься дарунком, а не спадком і тому їм не доведеться сплачувати спадкового податку на ці допомоги.".джерело: http://www.bbc.co.uk/news/business-39778029


Також читайте:Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju