Всі новини     Середа, 03 травня 2017 - 19:50

У СК завтра місцеві вибори

У СК завтра місцеві вибори

Політичні партії Сполученого Королівства сьогодні проводять останній день своїх кампаній перед завтрашніми виборами, які проходитимуть на території великої кількості місцевих рад різного рівня.Вибори проходитимуть у всіх суб'єктах СК, окрім Північної Ірландії.

Попри те, що Британію називають однією з найбільш централізованих держав у Європі, місцеві ради тут мають набагато більший рівень автономії ніж подібні їм ради в Україні і навіть попри те, що Сполучене Королівство за своєю територією є приблизно у 2.5 рази меншим за Україну.

Місцеві ради тут мають свої власні податки та збори, серед яких для прикладу місцевий (чи комунальний) податок (Council Tax), а також різні збори за паркування, торгівлю та їм подібні.

Проте, найбільша частка фінансування надходить на рахунки місцевих рад всіх рівнів прямо від центрального уряду. Жодних державних адміністрацій, чи чогось їм подібного у цій країні не існує взагалі.

Графські, районні, міські, сільські та парафіяльні ради тут фактично є справжніми місцевими урядами і мають велику кількість повноважень.

На завтрашніх виборах загалом обиратимуть 4'851 місце у радах різних рівнів.

Британські політологи приділяють результатам цих виборів вельми багато уваги. Вони їх вважають головною репетицією перед парламентськими виборами, котрі відбуватимуться 8 червня цього року. Багато з них також сходяться на тім, що ці вибори стануть першою оцінкою роботи британської прем'єрки, пані Терізи Мей.

Проте, тут варто зазначити, що дуже часто британці на місцевих виборах голосують дуже відмінно від того, як вони голосують на парламентських, де дуже часто буває тактичне голосування, через те, що на парламентських виборах існує система більшості, тобто коли членом парламенту стає той кандидат чи кандидатка, які набрали найбільшу кількість голосів, і навіть якщо вони взяли менше половини від всіх голосів. Це означає, що виборець, який для прикладу є прихильником ліберал-демократів, але водночас розуміє, що на його дільниці їх кандидат ніяк не набере більшості, то тоді цей виборець голосуватиме за кандидата від іншої, менше, але все ж таки прихильної до його чи її поглядів партії, аби допомогти цьому кандидатові чи кандидатці набрати більшість голосів.

Під час передвиборчої кампанії до цих місцевих виборів, лейбористи найбільше зосереджувались на сфері охорони здоров'я, що є їх головною традиційною темою на будь-яких виборах.

Британські консерватори, зі свого боку, найбільше зосереджувались на питанні Брекзиту аби показати виборцям, що вони є саме тією партією, яка готова до останньої краплини крові захищати британські інтереси перед Європою.

Ліберал-демократи та шотландські націоналісти у цій кампанії найпалкіше підтримують тему ще одного референдуму за вихід з ЄС, який за їх словами мав би відбутись після того, як стануть зрозумілими умови, на яких СК залишатиме ЄС. Ліберл-демократи вже почали часом називати себе партією 48%, тобто тих, що на минулорічному референдумі голосували за те, аби Британія залишалась у Європі.

У Шотландії консерватори на цих місцевих виборах спробують не поступитись лейбористам та утриматись другою, після шотландських націоналістів, партією.

Варто звернути увагу, що на завтрашніх виборах не будуть обиратись члени парламентів головних суб'єктів СК, тобто Парламенту Шотландії, Асамблеї Північної Ірландії та Асамблеї Уельсу. Вибори до цих парламентів відбувались у травні минулого року (читайте у статтях поданих нижче).

Загалом, на території Шотландії завтра обиратимуть кандидатів до 32 місцевих рад, тобто загалом 1'227 місць. На попередніх місцевих виборах у Шотландії, у 2012 році, найбільше місць були взяли шотландські націоналісти. Другими за ними були лейбористи, які взяли набагато менше місць ніж націоналісти.

Потрібно наголосити, що шотландські націоналісти, попри таку їх назву, насправді є вельми ліберальною партією.

На території Англії завтра боротимуться за місця у 34 місцевих радах, де загалом є 2'370 місць. Англія традиційно є головною опорою консерваторів. Щоправда, на півдні Англії ця опора значно більша ніж на півночі. Північна Англія традиційно надає більшу перевагу лейбористам. Південно-західна Англія більше схильна до ліберал-демократів.

В Уельсі, за звичай, найбільше точиться боротьба між консерваторами та уельською партією, яка має назву Плайд Кемрі (Plaid Cymru), що перекладається з уельської мови, як Партія Уельсу.

Важливо наголосити, що громадяни країн ЄС мають право голосувати на всіх виборах, окрім парламентських, тобто на завтрашніх виборах також, при умові, що вони попередньо зареєструвались.джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-39785848


Схожі статті:Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju