Всі новини     П'ятниця, 05 травня 2017 - 21:53

Результати місцевих виборів : найкраще консерваторам, найгірше юкипівцям

Результати місцевих виборів : найкраще консерваторам, найгірше юкипівцям

На території Англії та Уельсу вже майже завершено підрахунки голосів на виборах до місцевих рад різних рівнів і виглядає так, що найбільшою перемогою на цьогорічних місцевих виборах насолоджуються члени консервативної партії.На остаточні результати місцевих виборів у Шотландії доведеться чекати десь до суботнього вечора. Дані про підрахунки голосів за звичай надходять звідти найпізніше.

Найгіршої поразки на цих виборах зазнали члени антиєвропейської партії під назвою UKIP, які на території Англії та Уельсу взяли тільки одне місце. Щодо Шотландії, то їх популярність тут навіть набагато нижча ніж у Англії.

Наразі виглядає так, що на цьогорічних місцевих виборах консерватори набирають найбільше голосів за останні 40 років.

За п'ять тижнів до парламентських виборів, така шалена перемога консерваторів виглядає вельми втішною для нинішньої прем'єрки, пані Терізи Мей. На цих виборах, консерватори загалом взяли понад 560 місць у місцевих радах різних рівнів і наразі мають більшість у ще 11 радах, у яких до цих виборів вони її не мали.

Консерватори також отримали контроль над кількома новоутвореними метрополіями у середній Англії, які було нещодавно сформовано, як захід з поглиблення децентралізаційних процесів на території Англії з метою посилення економічного розвитку територій.

Таких метрополій було утворено сім. Їх керівники відомі, як Метро Мери (Metro Mayors) і на цьогорічних місцевих виборах обираються вперше. Ці Метро Мери відіграватимуть дуже важливу, а часто й ключову роль у економіці та загальному розвитку цих територій і матимуть у своїй власності вельми масну частку загальнодержавного бюджету.

Новоутвореними метрополіями є території, серед яких центральний Манчестер (Greater Manchester), місто Ліверпуль (Liverpool City), Західні Середні Землі (West Midlands), Долина Ті (Tees Valley), що у північній Англії, місто Кембридж (Cambridge) та місто Пітербороу (Peterborough).

Після цих виборів, ці метрополії отримують такий самий статус, який наразі має тільки Лондон.

Додатково до південно-східної та південної Англії, де консерватори традиційно мають велику підтримку, вони додатково також отримали контроль над радами графств Дербішиа, Монмаутшиа, Норфолк, Уоруикшиа, Лінкольншиа, Ґлосестершиа та на Острові Уайт (Isle of Wight), який розташований у Англійському Каналі (протока Ла-Манш) на південь від Брайтона.

Найбільше місць консерватори відібрали у юкипівців та у лейбористів.

Виходить, що недавня анти-європейська риторика пані Мей дуже добре зіграла на патріотичних струнах відданих британців.

На нижче поданій карті, контроль над графськими та іншими радами, який тепер мають консерватори, позначено синім кольором.

Загальна кількість місць на цих виборах складає 4'851. Загалом обираються члени 88 місцевих рад.

Аналітики підрахували, що загалом по Британії, якщо скласти все до купи, то консерватори взяли приблизно 38% від всіх голосів, лейбористи 27%, ліберал-демократи 18%, а ЮК?П тільки 5%.

Активність виборців на місцевих виборах у Великій Британії, як правило, буває вельми низькою. Цьогорічні вибори також не були винятком. Загалом по Англії, очікується, що явка на цих виборах не перевищить 35%. На окремих дільницях явка виборців навіть не доходить до 20%. Приблизно така ж сама картина й на території Уельсу.

Результати лейбористської партії на цих місцевих виборах були вельми поганими. Проте, тут варто сказати, що лейбористи почувають себе дещо краще ніж їм, до виборів нарікали різні соц опитування, котрі стверджували, що лейбористи просто сповзуть на найнижчі позиції. Цього не трапилось, але результати все одно не втішні.

Також, вже відомо, що у міській раді міста Ґлазґоу, яке є другим, після Единбургу, найбільшим містом Шотландії, лейбористи втратили більшість, яку вони там постійно утримували останні 40 років. Замість них, контроль над міською радою Ґлазґоу тепер мають шотландські націоналісти.

Загалом, у Англії та Уельсі, лейбористи втратили 382 місця, якщо порівнювати з минулими місцевими виборами, які мали місце у 2012 році.

Попри погані результати лейбористів, один з провідних та вельми перспективних членів лейбористської партії, пан Andy Burnham, все ж таки впевнено взяв місце у центральному Манчестері, де за нього віддали свої голоси 63% від тих, що голосували.

Лейбористи також втратили контроль над радами на окремих територіях в Уельсі, серед яких міська рада міста Bridgend, де вони утримували контроль упродовж кількох декад. Проте, загалом, результати лейбористів в Уельсі не є такими поганими, як у Англії.

Ліберал-демократи на цих виборах почували себе задовільно. Вони взяли дуже мало додаткових місць, але разом з цим практично жодного не втратили.

Для Юкип ці місцеві вибори виявились найгіршими практично за всю їх історію. Вони загалом втратили 136 місць, тобто зараз зі всіх майже 5 тисяч місць вони мають тільки одне.

Читачеві варто зауважити, що рівень автономії, яку мають місцеві ради всіх рівнів у Великій Британії, є у рази вищим ніж його мають аналогічні їм ради, на території України. На цій планеті, рівень розвитку будь-якої території завжди прямо пропорційно залежить від рівня його автономії.

На малюнку нижче подано карту, яка показує, хто тепер має контроль над місцевими радами. Синім позначено консерваторів, червоним лейбористів, помаранчевим ліберал-демократів, фіолетовим безпартійних (незалежних), а сірим показано, що більшості там не має ніхто.
У Великій Британії оголошено позачергові парламентські вибори Карта розташування голосів на місцевих виборах.джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-39810488


Також дивіться:Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju