Перелік новин     Субота, 06 травня 2017 - 14:22

Уряд оприлюднив плани допомоги у відправці на брухт старих автомобілів

Уряд оприлюднив плани допомоги у відправці на брухт старих автомобілів

Згідно з пропозиціями британського уряду у питанні подолання надмірного забруднення повітря, котрі було оприлюднено вчора, власники старих автомобілів можуть отримати фінансову допомогу при умові, якщо вони погодяться списати свої старі машини та перейти на електромобілі.Критики називають ці плани "дуже бідними та беззубими".

Плани уряду також передбачають покращення доповнення систем автобусів, вантажівок та чорних кебів (таксі) додатковими агрегатами, котрі зможуть знизити токсичність вихідних газів цих автомобілів.

У найбільш забруднених містах може бути запроваджено так звані зони чистого повітря, за в'їзд у які місцеві ради стягуватимуть додаткову плату, як засіб запобігання зайвого в'їзду автомобіля у ці зони. Такі зони може бути запроваджено у приблизно 12 найбільших та найбрудніших містах Британії.

Виробники автомобілів дуже палко вітають ці плани уряду, у той час, як багато різних організацій захисту довкілля називають ці пропозиції недолугою та бідною політикою.

Спочатку, чинний уряд консерваторів не хотів оприлюднювати свої плани. Його мотивацією було те, що подібні документи не мають оприлюднюватись перед парламентськими виборами. Проте, група організацій з захисту довкілля подала в суд, який зобов'язав уряд оприлюднити ці плани.

Згідно з останнім звітом Королівського Коледжу Лікарів (Royal College of Physicians), загалом у Сполученому Королівстві через надмірну забрудненість повітря щороку трапляється приблизно 40 тисяч передчасних смертей.

В уряді пропонують надавати цільову допомогу у списуванні старих автомобілів, котрі мають надто високі викиди шкідливих для здоров'я газів, серед яких діоксид азоту (NO2) та оксид вуглецю (CO2). Цю допомогу зможуть отримати власники старих дизельних та бензинових автомобілів, яких на дорогах СК на даний час їздить приблизно 15 тисяч. Пропозиції буквальним чином стосуються дизельних автомобілів стандартів Євро 1 до Євро 5 та бензинових автомобілів Євро 1 до Євро 3 включно.

Величина цього гранту має сягати приблизно 8 тисяч фунтів. Проте за даними багатьох аналітиків, за типову легківку можна буде отримати приблизно 2 тисячі фунтів гранту. Гранти віддавати не потрібно. Також варто зазначити, що згідно з цим самим документом, цю політику може бути запроваджено упродовж наступних двох років.

Небажання міністрів оприлюднювати цей документ напередодні парламентських виборів пояснюється тим, що вони хочуть одночасно задовольнити пріоритети обидвох, вельми протилежних, груп виборців.

З одного боку, міністри хочуть задовольнити вимоги тих батьків, котрі не хочуть аби їх діти передчасно вмирали від шкідливих отруйних газів.

З іншого боку, міністри не хочуть надто дратувати власників дизельних автомобілів, котре не розуміють чому вони мають відповідати за недолугу та вельми нерозумну політику багатьох попередніх урядів, котрі стверджували, що дизельні автомобілі менш шкідливі ніж бензинові через те, що вони більш ефективні. Тут перш за все йдеться про тих власників, корі нещодавно викинули чималі суми грошей на нові дизельні автомобілі, а тепер виходить, що вони мають їх збутись, втративши чималі суми.

Ключовим питанням у всій цій справи буде: Скільки може витратити уряд на подолання цієї проблеми та на покращення якості британського повітря?

Одна з доброчинних організацій захисту довкілля під назвою ClientEarth, яка головним чином складається з адвокатів, каже, що частиною вирішення цієї проблеми є змусити виробників дизельних автомобілів платити свою частку, бо саме вони спонукали міністрів та громадськість вірити в те, що їх продукти чистіші, ніж вони є такими насправді.

Активісти цієї організації також звинувачують уряд в тім, що він насправді не є достатньо відданим справі подолання забруднення атмосфери.

Оприлюднений урядом документ є проектом та носить консультативний характер, тобто не є таким, який до чогось зобов'язує. Проте, якби уряд від нього занадто далеко відступив, то на чинних міністрах вже можна було б класти хрест, якщо не на цих виборах, то на майбутніх. У Британській політиці це є звиклою нормою. Британський виборець є далеко не дурним і дуже часто карає політиків за зрив обіцянок, за що наприклад важко заплатили ліберал-демократи на парламентських виборах у 2015 році, після того, як перед тим, у коаліції з консерваторами, вони порушили свою обіцянку не підтримувати збільшення цін на навчання у британських університетах, але тоді за неї вcе ж таки були проголосували.

За даними самого уряду, рівень забруднення атмосфери на даний час спостерігається у приблизно 40 британських містах.

Запропоновані урядом заходи також передбачають надання додаткових повноважень місцевим радам накладати штрафи та вводити обмеження руху для автомобілів, котрі мають надто великі викиди токсичних газів.

Головний акцент тут варто покласти на тім, що через приблизно п'ять тижнів Велика Британія матиме вже інший уряд, який може бути вельми відмінним від чинного, що може докорінно змінити пропозиції, які було викладено у вищезазначеному документі. Це означає, що з ваші плани з придбання нового авто краще за все відкласти принаймні на кілька місяців.джерело: http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-39818083


Схожі статті:Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju