Всі новини     Понеділок, 08 травня 2017 - 10:59

Злочинці використовують eBay для продажу крадених та клонованих машин

Злочинці використовують eBay для продажу крадених та клонованих машин

Злочинці все частіше використовують найбільший у світі інтернет аукціон під назвою eBay для продаж крадених та клонованих автомобілів.Про це повідомляє команда журналістів БіБіСі, котрі нещодавно проводили своє власне розслідування цього типу шахрайства.

Кілька таких шахрайських вчинків було виявлено у місті Манчестер, що на півночі Англії, після того, як виявилось, що принаймні у трьох випадках, через eBay було продано автомобілі, чиї паспортні дані було підроблено шляхом їх копіювання з даних оригінальних машин.

Однією з недавніх жертв цього, вельми нового, виду шахрайства став колишній поліціянт, який втратив 17 тисяч фунтів після того, як він купив автомобіль Мерседес у одного з продавців, що жив у місті Rochdale, що також у північній Англії.

Він сказав, що повідомив про цей випадок у поліцію. У поліції заявили, що ця справа на даний час перебуває на стадії розгляду.

Пан Graham Murray, який пропрацював багато років у поліції Манчестера і зараз вже на пенсії, приблизно два місяці тому втратив всі ці гроші під час купівлі автомобіля Мерседес.

Він каже, що повідомив про це у поліцію і не може зрозуміти, чому цих злочинців ще не зловили. Він також стверджує, що у поліції знали про цю банду ще від січня цього року і каже: "Як колишньому поліцейському, мені абсолютно гидко. Як після цього будь-хто може мати хоч якусь довіру до поліції.".

Клонування машин дуже часто використовується злочинцями, як один з методів продажу крадених автомобілів.

У цьому процесі, вкраденій машині присвоюють дані іншої, дуже подібної та правдивої оригінальної машини. Ці дані включають номерні знаки, номер кузова та документацію, серед якої паспорт машини, дані про недавні ремонти та техогляди.

Під час купівлі машини, у Британії дуже часто проводять онлайн перевірку на заборгованості (vehicle HPI Check). Під час цієї перевірки ви подаєте номер машини і тоді вам виходить інформація про історію цієї машини, де зазначаються всі аварії і також те, чи за нею тягнуться якісь заборгованості, якщо наприклад машину було придбано у кредит, який ще не було виплачено. Проведення цієї перевірки є вельми важливим, від'як ви можете придбати автомобіль, на якому висять тисячі фунтів невиплаченого кредиту, який вам потім доведеться виплачувати. Такі перевірки коштують кілька фунтів, але часом можуть врятувати вас від великих втрат.

Той факт, що злочинці вже підробляють практично всі дані вкраденої машини, означає, що купець, під час проведення вище згаданої онлайн перевірки, буде переконаним, що з тією машиною все гаразд, після чого купляє її без будь-якої підозри про те, що ця машина насправді є вкраденою.

Саме так і трапилось у випадку з паном Марей, 57 років. Він розповідає, що під час купівлі продавець хотів оплату готівкою під час забирання машини. Тобто, ви купляєте машину через eBay, потім домовляєтесь з продавцем про те, коли маєте її забрати і платите за неї вже тоді, коли забираєте від продавця. Через цей інтернет аукціон часто так купляють, але це не є надійним методом, від'як ви не зможете довести скільки, як, коли і кому заплатили.

Згодом, після купівлі машини, пан Марей запідозрив, що дані машини не були правдивими і звернувся до поліції, де підтвердили, що цю машину було вкрадено.

Він каже: "Мої 17 тисяч зникли так легко, що я б ніколи у це не повірив. Я розумію, що майже не маю жодних шансів повернути собі ці гроші.".

Ще однією жертвою подібного шахрайства став пан Gordon Alexander, мешканець села Forfar, що у місцевості Tayside, що також на півночі Англії, коли у січні цього року він купив клоновану BMW за 18'300 фунтів.

Пан Ґордон є далеко не початківцем у справі купівлі автомобілів. Він є власником невеликого гаражу з ремонту легкових машин. Чоловік купив цю BMW також у власника з того ж самого міста, Рочдейл.

Після того, як на другий день, пан Ґордон відвіз свою машину на повну перевірку у фірмовий сервіс центр BMW, там йому повідомили, що документи машини не є правдивими, а сама машина виявилась вкраденою.

Через кілька днів його машину було конфісковано та віддано назад її власникам, а пан Ґордон просто втратив 18'300 фунтів, котрі заощаджував, як він сам каже, "пів життя".

Коли журналісти надіслали офіційне звернення до eBay, то її речник сказав, що наразі поліція ще до них не зверталась. Речники також сказали, що рахунки, через які було продано ці машини, вже було зачинено.

Журналісти, котрі займались цим розслідуванням, вирішили також спробувати придбати автомобіль у подібний спосіб і їм це "вдалося". Вони купили автомобіль Vauxhall Mokka за £9'600. Після цього, коли почали глибоко копати за інформацією про цю машину, вони виявили, що цей самий, але вже правдивий, автомобіль також продавався у офіційній крамниці компанії, в одному з центрів в Уельсі.

Щодо дій поліції, то її речники заявили: "Коли ми отримуємо повідомлення про будь-який випадок, ми проводимо невідкладну його оцінку на загрози, потенційну шкоду та інші ризики для громадськості, після чого виділяємо відповідні та співвимірні ресурси. Ми робимо це з повним усвідомленням того, що у нас є ще інші, також потенційно небезпечні справи, котрі також вимагають затрати ресурсів.".

Злочинці використовують eBay для продажу крадених та клонованих машин Цю вкрадену BMW було продано через eBay за 18'300 фунтів
джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-manchester-39792644


Також читайте:Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju