Всі новини     Субота, 13 травня 2017 - 04:56

Майже 40 лікарень NHS паралізовано через масштабну кібер атаку

Майже 40 лікарень NHS паралізовано через масштабну кібер атаку

Майже сорок лікарень Національних Служб Здоров'я (NHS) Англії та Шотландії виявились практично паралізованими після того, як потрапили під широкомасштабну кібер атаку, через яку довелось скасувати багато оглядів та навіть операцій.Кібер напад мав місце у п'ятницю, 12 травня, приблизно о 14:00.За словами Прем'єр-міністерки Великої Британії, пані Терізи Мей, цей інцидент став частиною глобального кібер нападу, який мав місце у приблизно 70 країнах світу.У результаті цього нападу, комп'ютерні системи окремих лікарень служби здоров'я виявились практично цілковито паралізованими та неспроможними отримати будь-який доступ до баз даних своїх пацієнтів після того, як їх комп'ютери заморозило зловмисне програмне забезпечення, яке вимагало викупу у розмірі 230 фунтів за відмикання, радше за все, кожного комп'ютера.Наразі немає жодних фактів стверджувати, що було порушено доступ до баз даних пацієнтів служби здоров'я.За даними британської преси, разом з лікарнями служби здоров'я, під дану атаку також потрапили комп'ютери окремих загальних практикантів (GP).В уряді радять, що у випадку, якщо у вас є замовлений медичний огляд, то вам насамперед варто зателефонувати до своєї загальної практики (GP), де вам нададуть всю потрібно інформацію та підтвердять, що ваш огляд було, чи не було скасовано.Медіа також повідомляють, що жодні медичні заклади Уельсу та Північної Ірландії жодним чином не постраждали від цієї хакерської атаки.

На даний час не відомо, хто саме стоїть за цією глобальною кібер атакою.

Зловмисні хакери розіслали мільйони електронних листів по мережі Інтернет і коли люди почали відчиняти ці листи та бездумно клацати на причеплені до них файли, ці файли виявились так званими вірусами-здирниками, тобто такими, що заморожують роботу комп'ютера та комп'ютерних мереж і на екрані з'являється напис з вимогою виплатити викуп у інтернет валюті, відомій, як биткоін, після чого комп'ютер буде знову розблоковано. Валюта биткоін (битмонета) є віртуальною. Проте, за неї можна купляти різні речі у мережі інтернет і часом є можливість обміняти її на реальні гроші.

Багато засобів масової інформації повідомляють, що хакери вже заробили на цій атаці понад кілька тисяч доларів.

Проте, це не відповідає дійсності через те, що на практиці ніколи неможливо порахувати суми подібних заробітків та простежити їх рух, від'як вони надходять хаотично та на різні рахунки.

В уряді повідомили, що Національний Центр Кібер Безпеки СК (National Cyber Security Centre, скор. NCSC) тісно співпрацює зі службою здоров'я аби запевнитись, що остання отримує всю необхідну допомогу для подолання цієї кризи та забезпечення безпеки пацієнтів.

У окремих лікарнях служби здоров'я було виділено додаткові транспортні засоби швидкої допомоги, котрі було спрямовано до лікарень, на котрі було вчинено хакерські напади.

За словами багатьох фахівців, цей кібер напад спричинив багато хаосу у лікарнях служби здоров'я саме через те, що у дуже багатьох з них, через заощадження коштів, все ще продовжують використовувати операційну систему Windows XP, яка вже вважається застарілою і більше не підтримується компанією Майкрософт, що означає, що її вразливі системи більше не отримують оновлення. Це робить комп'ютерні системи лікарень надзвичайно вразливими до подібних нападів.

Назва цього вірусу-здирника - WannaCry [уонакрай (хочу плакати)].

В уряді також обіцяють, що найближчим часом роботу всіх систем буде відновлено.

Майже 40 лікарень NHS паралізовано через масштабну кібер атаку Фото екрану замороженого комп'ютера, де виведено напис з вимогою про викуп
джерело: https://www.theguardian.com/society/2017/may/12/hospitals-across-england-hit-by-large-scale-cyber-attack


У цій темі:Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju