Всі новини     Вівторок, 16 травня 2017 - 20:30

Вибори 2017 : Маніфест (програма) Plaid Cymru - Партія Уельсу

Вибори 2017 : Маніфест (програма) Plaid Cymru - Партія Уельсу

Сьогодні Партія Уельсу - Plaid Cymru (Плайд Камрі) офіційно оприлюднила свою передвиборчу програму, з якою вона йде на ці парламентські вибори і яка складається з 52 сторінок.Далі перелічуються головні пункти цьогорічної передвиборчої програми уельської партії, Plaid Cymru.


Брекзит

1. Запевнитись, що після Брекзиту Уельс буде продовжувати свою торгівлю з ЄС без додаткових фінансових бар'єрів та інших перешкод.

2. Запевнитись, що ті гроші, котрі Уельсові пообіцяли під час кампанії референдуму за вихід зі складу ЄС, потраплять в уельську казну і ні пені (копійки) менше.

3. Наполягати на тому, аби всі майбутні торгові угоди додатково затверджувались Національною Асамблеєю Уельсу (National Assembly for Wales - уельський парламент).

4. Гарантування всім громадянам ЄС, котрі на даний час мешкають не території Уельсу, збереження їм всіх тих прав, якими вони користуються на даний час.


Економіка

5. Запровадження інвестиційної програми у розмірі 7.5 мільярдів фунтів для фінансування інфраструктурних проектів на території Уельсу.

6. Відхід від системи бізнес тарифів та перехід до системи бізнес обігу.

7. Запровадження податкових знижок для нових та чинних підприємств на території Уельсу буде центральною частиною нової політики СК.

8. Започаткування нового публічного (державного) банку.

9. Робота у центральному уряді над встановленням анти-демпінгових цін на сталь.

10. Продовження боротьби проти централізації податкових відділень.

11. Запровадження державного регулятора нагляду за збором плати за пальне з метою припинення безпідставного підвищення цін у цій сфері.


Охорона здоров'я та соціальний догляд (Ці дві сфери лежать у повноваженнях уряду Уельсу)

12. Утворення плану порятунку соціального догляду з метою допомогти людям незалежно жити, і також збільшити роль громадських лікарень для покращення якості догляду.

13. У наступні десять років підготувати додаткову тисячу лікарів та додаткові п'ять тисяч медсестер.

14. Порятунок десяти тисяч життів упродовж наступних десяти років через низку заходів, серед яких дії з покращення охорони здоров'я та пропагування здорового способу життя людей.

15. Забезпечити завчасне діагностування хвороб та покращення доступу до лікування.

16. Надання ветеранам підтримки, яку вони заслуговують та потребують з відмінною охороною їх фізичного та ментального здоров'я та з відповідним житловим забезпеченням.


Юстиція

17. Заблокувати будівництво тюрми у Порт Талбот (Port Talbot).

18. Вимагати від центрального уряду додаткові 25 мільйонів фунтів для покращення фінансування Поліції Уельсу.

19. Гарантування того, що Уельс має таку поліцію, яку потребує і запевнитись, що кримінальні та юридичні рішення, котрі стосуються Уельсу, приймаються в Уельсі.

20. Скасування запланованих скорочень державної правової допомоги громадянам та запровадження нових законів з метою покращення захисту жертв злочинів, серед яких ґвалтування та домашнє насильство, з метою забезпечення їх кращої співпраці з правоохоронними органами без побоювання про небезпеку.

21. Створення правової юрисдикції Уельсу, яка забезпечуватиме Уельсові таку правову систему, яка йому потрібна.

22. Публікування хартії прав людини Уельсу з метою захисту громадян Уельсу від планів уряду Торі спростити Акт про Права Людини (Human Rights Act).


Освіта (контроль у цій сфері також у повноваженнях уряду Уельсу)

23. Забезпечення місцями у дитячих садках всіх трьохрічних дітей.

24. Підняття стандартів освіти через підвищення зарплати вчителів до конкурентного рівня.

25. Покращення якості підготовки вчителів з метою підвищення їх професійності та досягнення ними вищих кваліфікацій.

26. Підвищення рівня заохочення студентів, котрі залишаються або повертаються назад до Уельсу після завершення навчання.

27. Гарантування працевлаштування, освіти та підготовки будь-яким особам, у віці до 25 років, котрі шукають роботу.

28. Запровадження мережі спеціалізованих Національних Коледжів Професійної Освіти для тих, що досягли 14 років та завершили обов'язкову освіту.

29. Покращення доступу до вивчення уельської мови від дитячих садках до пізніх класів.


Пенсії та соціальний захист

30. Партія Уельсу продовжуватиме вимагати від центрального уряду СК передачу повноважень над пенсіями та соціальним захистом у повноваження уряду Уельсу.

31. Забезпечення всіх реальною прожитковою пенсією.

32. Боротьба за продовження потрійного замка на пенсію (Triple Lock).

33. Скасування "податку на спальню" (bedroom tax). Цей податок було запроваджено кілька років тому для тих, що мають зайві кімнати з метою покривання коштів необхідних на соціальний догляд.

34. Підтримка та заохочення інвалідів до працевлаштування без небезпеки будь-яких санкцій.

35. Боротьба за те, аби центри працевлаштування залишались відчиненими.

36. Боротьба проти підвищення пенсійного віку.

37. Заклик до незалежного вивчення та аналізу дії схеми профіциту Пенсійної Політики Шахтарів (Mineworkers' Pension Scheme).


Туризм та інфраструктура

38. Забезпечення належної транспортної системи на території всього Уельсу.

39. Знову відчинити залізницю Carmarthen-Aberystwyth (цю залізницю було зачинено у 1965 році через повені).

40. Покращення транспорту у індустріалізованих долинах Уельсу, відомих, як The Valleys.

41. Покращення шосе А55 у північному Уельсі.

42. Покращення автобусної мережі Traws Cymru.

43. Зобов'язання забезпечити на всій території Уельсу ультра-швидкий Інтернет.

44. Спонукання центрального уряду до якомога швидшого запровадження швидкого мобільного зв'язку п'ятого покоління (5G).

45. Подвоєння фінансування державної програми туризму під назвою Відвідай Уельс (Visit Wales) та зниження ПДВ у сфері туризму.

46. Збільшення вироблення енергії з екологічно чистих джерел.

47. Будівництво припливних лагун у затоці Swansea, у Кардиф та у затоці Colwyn Bay.

48. Створення уельської державної енергетичної компанії та використання її прибутків задля зниження ціни на енергоресурси для уельських споживачів.


Сільська місцевість та довкілля

49. Запровадження загальнонаціональної схеми теплоізоляції будинків та помешкань.

50. Виділення компенсацій для тих, кому було завдано збитків через погано встановлені порожнинні стіни (cavity wall).

51. Оновлення та консолідація уельського законодавства з захисту життя диких тварин та створення уельського Акту про Живу Природу (Wildlife Act).

52. Запровадження нового акту про зміну клімату, у якому міститимуться амбітні, але реальні норми викиду у атмосферу парникових газів, а також намітити цілі зниження забруднення атмосфери до 2030 та 2050 років.

53. Боротьба за зниження відходів пластику та робота над схемами його повернення.

54. Боротьба за те, аби центральний уряд СК забезпечив Уельсові рівень фінансування, який не буде ні на пеню менший за чинне фінансування, яке надходить від ЄС.

55. Боротьба за реформування збору з червоного м'яса (Red Meat Levy) таким чином, аби один мільйон втраченого фінансування для Hybu Cig Cymru залишався в Уельсі.

56. Боротьба проти будівництва полігонів на території національних парків та у місцях надзвичайної природної краси на всій території Уельсу.


Міжнародні справи

57. Заперечення будь-яких військових операцій без узгодження з ООН чи без парламентських дебатів.

58. Знищення ядерних підводних човнів Трайдент (Trident) та боротьба з будь-якими спробами перенести їх до берегів Уельсу.

59. Підтримка зобов'язання про те, аби 0.7% від ВВП СК йшло на міжнародну допомогу бідним країнам та іншим міжнародним доброчинним організаціям.


Конституція

60. Надання Національній Асамблеї Уельсу всіх тих прав, які їй потрібні для повного представлення Уельсу, як нації.

61. Вимагання справедливого фінансування Уельсу через боротьбу за створення нової незалежної комісії, яка матиме нагляд за розповсюдженням фінансування СК над усіма його територіями, на основі потреб людей у цих територіях.

62. Надання 16 та 17-річним права голосування на виборах.

63. Продовження боротьби проти планів витратити 5 мільярдів фунтів на оновлення будинку Палати Громад та 400 мільйонів фунтів на оновлення Букінгемського Палацу.

На даний час уряд Уельсу має власний контроль над охороною здоров'я, освітою, окремими статтями оподаткування (податки на маєтки, як з людей так і підприємств), певний контроль над сільським господарством, певний контроль над туристичною індустрією та певний контроль над транспортом.

Проте, повноваження над переважною частиною оподаткування, над міжнародними справами, у сфері юстиції та поліції, у сфері соціальних допомог та пенсій, у сфері будівництва та у сфері оборони, рішення приймають члени Палати Громад центрального парламенту СК.

Партія Уельсу має своїх кандидатів на цих парламентських виборах тільки на території Уельсу. Якщо вона хоче виконання будь-яких з вище перелічених пунктів, то її члени Палати Громад будуть змушені домовлятись з іншими партіями.

У партії також стверджують, що фінансування вище перелічених пунктів вони цілковито прорахували, хоч його у маніфесті не вказано.джерело: https://www.scribd.com/document/348386888/Plaid-Cymru-Tarian-Cymru-Cynllun-Gweithredu-2017#from_embed


Подібні статті:Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju