Перелік всіх новин

Прискорена система притулку біженців «незаконна»

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсМайбутнє чинної урядової схеми з видворення азюлянтів (особи, що шукають притулку), які втратили право перебування на території СК, було покладено під сумнів після того, як Високий Суд визнав цю схему такою, що суперечить законодавству.

Дана урядова схема прискорює судові рішення та апеляції азюлянтів, які тимчасом перебувають в ізоляційних центрах в очікуванні рішення.

Пан Суддя Никол сказав, що чинна система Домашнього Офісу (мін. внутрішніх справ) з прискореного видворення азюлянтів містить "структурну несправедливість".

Уряд, зі свого боку, каже, що дуже розчарований цим судовим рішенням і заявив про намір подавати апеляцію.

Суддя також наголосив, що попри існування окремих запобіжних заходів у зловживанні цією схемою, заявники все одно не мають належної змоги підготувати свої справи, що кладе їх адвокатів у програшну ситуацію.

По цій справі позивачем у суді виступала група активістів під назвою "Дії за утримання" (Detention Action).

Суддя на завершення заявив: "У моєму розумінні дана урядова схема прискореного вирішення справ містить в собі структуровану несправедливість з позиції правосуддя. Дана схема кладе особу, що апелює у серйозно невигідне процедурне становище. Апелянт чи апелянтка упродовж всього процесу перебувають у ізоляції і дуже ймовірно, що факт ізоляції накладає додаткові перешкоди на шляху того, що мало би бути нормальним судовим процесом.

Це рішення може мати дуже важливі наслідки у вирішенні судових справ тисяч прохачів притулку, як майбутніх, так і перегляду минулих, вже завершених справ по тих азюлянтах, які ще не покинули території Британії. Подібні статті:
джерело: http://www.bbc.co.uk