Всі новини     Субота, 03 червня 2017 - 11:59

Для боротьби з повенями та збереженням ґрунту потрібно відновлювали населення бобрів

Для боротьби з повенями та збереженням ґрунту потрібно відновлювали населення бобрів

Результати найновіших досліджень британських науковців, котрі працюють у галузі тваринництва, вказують на те, що для більш ефективного відновлення ґрунтів та захисту від повеней, а також і для очищення води та загального покращення екологічної ситуації, британське суспільство має суттєво збільшити населення бобрів.Дане дослідження проводилось на території графства Девон, що у південно західній частині Англії.

Результати цього дослідження показують, що присутність бобрів у брудних водах болотистих місцевостей графства, яких там вельми багато, значно покращує якість води і робить її у три рази чистішою, порівняно з тими місцями, де немає бобрів.

Керівник цього дослідження, професор університету міста Ексетер (Exeter University) Richard Brazier, каже, що бобри роблять дуже помітний внесок у очищення фермерських відходів у сусідніх водах.

Всього одна пара бобрів, яку у цьому графстві з метою експерименту було запроваджено шість років тому, за цей час на 183-метровому струмочку утворила 13 ставків.

Ці 13 ставків у свою чергу загалом заблокували в собі 16 тон вуглецю та одну тону натрію. Коли ці дві речовини є присутніми у великих кількостях, вони значно погіршують якість питних вод.

Під час сильних дощів та злив, вода, яка заходила на територію бобрів, мала в собі велику кількість ґрунтів, які вона змивала з фермерських полів. Проте, після того, як вона вже виходила з території бобрів, ця вода була набагато чистішою. Процес очищення відбувався завдяки проходженню води крізь чисельні загати, що були збудовані бобрами.

Пан професор зокрема каже: "У цій частині ми бачимо вельми велику ерозію (зникання) сільськогосподарських ґрунтів. Наш дослід показав, що бобри мають здатність будувати греблі та загати на струмках у такий спосіб, що вони затримують ґрунт і він більше не потрапляє та не забруднює наші річки і відтак не забруднює води, яку ми потім п'ємо.
Якщо ми зможемо знову розмножити тут більшу кількість бобрів, то це стане практично єдиним знаряддям, яке нам потрібне аби вирішити кризу втрати ґрунтів та забруднення річок у Британії, яке відбувається через все інтенсивніше фермерство.
Бобри також можуть відігравати роль у захисті від повеней.
Наша держава на даний час викидає великі кошти на спорудження дамб з метою захисту від повеней. Бобри можуть це робити задарма. Вони можуть будувати свої власні будиночки. Вони постійно звиваються. Вони дуже енергійні. Це дуже добре відомо.".

З іншого боку, органи місцевих влад Англії дуже обережно ставляться до повторного розмноження бобрів на території Англії через суперечливі свідчення того, що експеримент з розмноження бобрів на території Шотландії показав, що вони можуть руйнувати поля та комерційні ліси.

Для боротьби з повенями та збереженням ґрунту потрібно відновлювали населення бобрів У інших частинах Європи бобри живуть у великій кількості


Проте, науковці стверджують, що з плином часу внесок бобрів у нашу екологію може дуже позитивно себе зарекомендувати.

Речник трасту дикої природи графства Девон, пан Mark Elliott каже, що існування цієї експериментальної пари бобрів у графстві значно покращило загальну екологічну ситуацію та спричинило позитивний внесок у життя дикої природи. Завдяки цій парі бобрів значно покращилось населення різних видів птахів. Він каже, що перед початком експерименту тут було тільки 11 згустків жаб'ячої ікри, а зараз їх вже нараховано 681. Це у свою чергу підтримує життя чапель та вужів, котрі харчуються жабами.

На території Сполученого Королівства бобрів почали масово виловлювати та знищувати через їх шкіру та через їх залозу поблизу виходу, яка виробляє речовину, що застосовується у традиційній медицині.

Проте, зараз до ідеї повернення бобрів на території Англії вже також долучився траст захисту дикої природи графства Корнвол (Cornwall Wildlife Trust), яке межує з графством Девон.

Більшість цих проектів фінансуються завдяки гуртовому фінансуванню (crowd-funding), тобто через пожертвування різних осіб та організацій.джерело: http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-40048762


Схожі статті:Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju