Всі новини     Неділя, 11 червня 2017 - 11:02

У БР?ТАНІЇ НЕ БУДЕ КОАЛІЦІЙНОГО УРЯДУ

У БР?ТАНІЇ НЕ БУДЕ КОАЛІЦІЙНОГО УРЯДУ

У п'ятницю британські ЗМІ повідомляли, що пані Теріза Мей утворила коаліційний уряд консерваторів з північно-ірландською партією DUP, але сьогодні стало відомо, що у Великій Британії не буде коаліційного уряду, а замість того, буде так званий уряд меншості консерваторів (minority conservative government), у якому консерватори заручаться підтримкою DUP, під час голосувань за головним чином питання у сфері безпеки та економіки.Про це сьогодні заявив секретар оборони СК, Сер Майкл Фелон, у програмі на БіБіСі 1, яка має назву Andrew Marr Show.

Він повідомив, що перемовини між консерваторами та DUP все ще тривають і наближаються до консенсусу.

Це означає, що у чинному британському парламенті не буде офіційної більшості, а буде консервативна меншість.

Раніше було певне непорозуміння через попередню заяву лідерки DUP, панночки Arlene Foster (на фото зліва), яка була заявила, що перемовини між консерваторами та DUP "наближаються до утворення стабільного уряду".

На даний час, це питання розуміється так, що Торі утворюють уряд меншості, але одночасно домовляються з DUP про підтримку під час голосувань в обмін на певні поступки з боку Торі, радше за все у питаннях вільного пересування людей у межах ЄС та збереження членства СК у єдиному європейському ринку. Ці два питання є головними у політиці DUP.

Дуже важливо зрозуміти, що ці перемовини ще не завершено і відтак немає остаточних домовленостей між консерваторами та DUP.

Вчора, лідер лейбористів, пан Джеремі Корбин, повторив свій намір також утворити коаліційний уряд і знову порадив пані Терізі Мей піти у відставку.

Багато британських аналітиків сходяться на думці, що навіть якщо пані Мей утворить уряд меншості за підтримки DUP, вона не зможе пробути на посту прем'єрки більше ніж 12 місяців.

Це означає, що британці знову можуть опинитись перед ще одними позачерговими парламентськими виборами і питання виходу з ЄС знову піде під сумнів. Як обіцялось раніше, Британія буде "тягнути ноги" з ЄС і цей процес може тривати дуже, дуже довго.

Більше про DUPджерело: http://www.bbc.co.uk/news/election-2017-40238454


Також читайте:Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju