Всі новини     П'ятниця, 22 вересня 2017 - 11:30

Банки перевірятимуть всі поточні рахунки для виявлення нелегальних мігрантів

Банки перевірятимуть всі поточні рахунки для виявлення нелегальних мігрантів

Від січня наступного року, банки та житлові товариства Великої Британії будуть зобов'язані проводити перевірку всіх своїх клієнтів, з метою виявлення осіб, котрі не мають права на законне перебування у Сполученому Королівстві, осіб котрі підлягають депортації та осіб, котрі ховаються від міграційного контролю.Банки будуть зобов'язані передавати переліки цих осіб урядові Сполученого Королівства і зокрема Внутрішнім Справам (Home Office).

За вказівкою Home Office банки та інші фінансові установи СК також будуть зобов'язані заморожувати або зачиняти рахунки цих осіб.

Ця норма починає діяти від січня наступного року.

Банки постійно проводитимуть перевірки міграційного статусу всіх своїх клієнтів кожного кварталу, тобто кожні три місяці банківські установи Британії будуть перевіряти міграційний статус всіх своїх клієнтів.

Згідно з даними британського щоденника Ґардіан, кожного кварталу британським банкам доведеться перевіряти приблизно 70 мільйонів рахунків. Ґардіан називає це найбільш прикрим кроком британської прем'єрки, пані Терізи Мей, стосовно нелегальних мігрантів, до якого вона будь-коли вдавалась.

Ця норма є частиною заходів Міграційного Акту 2016 року, які покликані спонукати нелегальних мігрантів покинути територію СК.

У Внутрішніх Справах кажуть, що банки надаватимуть інформацію урядові тільки про тих мігрантів, котрі перебувають в країні нелегально.

Проте, окремі з банкірів вельми критично ставляться до цього нововведення. Колишній високопосадовець банку TSB, пан Philip Augar, для прикладу каже, що він дуже занепокоєний тим, що відбуватиметься, коли працівники банків робитимуть помилки, які вельми часто трапляються у британському уряді.

У ранковій програмі BBC Radio 4, пан Оуґар зокрема сказав: "Це питання тепер переходить в руки банків та Home Office. А нам добре відомо, що вони обидвоє мають схильність робити серйозні помилки. Що трапиться, якщо буде зроблено помилку? Якщо для прикладу буде помилково заморожено банківський рахунок особи, яка цілком легально перебуває у СК? Я думаю, це буде дуже складною та вельми хаотичною процедурою.".

Британська Спільна Рада Добробуту Мігрантів (Joint Council for the Welfare of Immigrants) дуже різко критикує це нововведення і каже, що це може дуже вплинути також і на тих мігрантів, котрі мають повне право жити у СК. Головний Директор цієї організації, пан Satbir Singh, каже: "Історія помилковості урядових структур цієї країни вказує на те, що урядові не можна вірити в тім, що він добре запроваджуватиме цю систему перевірок. Перевірка міграційного статусу особи в цій країні є дуже складним процесом і ми добре знаємо. що Home Office дуже часто погано справляється з подібними завданнями.".

У Home Office кажуть, що тільки у перший рік дії цієї норми, вони сподіваються виявити приблизно шість тисяч осіб з простроченими візами, осіб яким було відмовлено в отриманні статусу біженців, а також інших порушників, котрі вже давно підлягають депортації.

Рахунки цих осіб буде або зачинено, або заморожено. У Home Office кажуть, що якщо ці особи погодяться покинути територію СК, то вони потім зможуть отримати гроші, які були на цих рахунках. Проте, у Home Office не кажуть, як це буде відбуватись.

Якщо будуть непорозуміння або виникатимуть помилки, то банки не вирішуватимуть ці питання самі, а натомість будуть спрямовувати своїх клієнтів розв'язувати ці питання з Home Office. Навіть якщо ці клієнти зможуть показати повну інформацію про те, що вони цілком легально перебувають у Британії, вони все одно будуть змушені вирішувати все це через Home Office.

Банки будуть змушені звіряти особисті всіх своїх клієнтів з базою даних Home Office.

У випадку підозри банки не будуть зобов'язані звертатись до своїх клієнтів за підтвердженням свого легального статусу, а натомість відразу надсилатимуть інформацію у Home Office.джерело: https://www.theguardian.com/uk-news/2017/sep/21/uk-banks-to-check-70m-bank-accounts-in-search-for-illegal-immigrants


Також у цій темі:Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju