Всі новини     Вівторок, 03 жовтня 2017 - 04:42

Право на проживання у Британії для членів сім'ї громадян ЄЕП
(EEA family permit)

Право на проживання у Британії для членів сім'ї громадян ЄЕП (EEA family permit)

Ця стаття висвітлює чинне міграційне законодавство Сполученого Королівства, яке регулює видачу дозволів на проживання у СК для членів сім'ї громадян країн-членів Європейського Економічного Простору (ЄЕП).Країнами Європейського Економічного Простору є всі країни Євросоюзу і також Норвегія, Ісландія та Ліхтенштайн.


1. Загальне

Ви можете подати заяву на отримання дозводу на проживання у СК, як члени сім'ї громадян ЄЕП, якщо:
- ви громадянин чи громадянка країни, яка не є членом ЄЕП, і якщо ви є прямими чи віддаленими членами сім'ї громадянина чи громадянки країни ЄЕП або Швейцарії (і якщо він чи вона не громадяни СК).

Жодних змін, які стосуються статусу та прав громадян ЄС у Сполученому Королівстві не буде запроваджено до тих пір, поки СК залишається членом Європейської Унії.

Зверніть увагу, що окрім вище зазначених, існують ще також інші можливості отримання дозводу на проживання у СК.
Наприклад:
- ви можете мати так зване "похідне право на проживання" (derivative right of residence), якщо ви доглядаєте за особою, яка має право на проживання у СК, або якщо ви дитина того, хто догладає за особою, яка має право на проживання у СК, або якщо ви дитина громадянки чи громадянина ЄЕП, який раніше працював у СК (детальніше про це нижче, у пункті 5);
або
- ви можете мати право на проживання у СК, яке базується на справі "Суриндер Синг" (Surinder Singh), тобто, коли ви раніше жили у одній з країн ЄЕП, як член сім'ї громадянина чи громадянки Британії (подробиці цього випадку описуються нижче, у пункті 6);
або
- ви можете мати так зване "збережене право на проживання" (retained right of residence), як член сім'ї громадянки чи громадянина ЄЕП, котрі, або померли, або залишили СК, або котрі вже більше не є вашим чоловіком чи вашою дружиною, чи вашими цивільними партнерами (детальніше про це у пункті 7).

Аби подати заяву на дозвіл на проживання для членів сім'ї громадян країн ЄЕП, ви мусите бути поза межами СК.

Отримання дозволу на проживання для членів сім'ї громадян ЄЕП є безкоштовним.

Дозвіл на проживання для членів сім'ї громадян ЄЕП (EEA family permit) полегшує ваш в'їзд на територію Сполученого Короліства. Вам не обов'язково мати цей дозвіл, але у такому випадку ви можете не отримати квиток на літак, або під час вашого в'їзду СК можуть виникнути затримки.

Вам часом можуть відмовити у в'їзді у СК, якщо ви не маєте цього дозволу.

Дозвіл на проживання для членів сім'ї громадян ЄЕП є дійсним шість місяців. Упродовж цього часу ви можете в'їздити та виїздити з СК стільки, скільки вам потрібно.

Після того, як завершилась тривалість дії вашого дозволу, ви можете продовжувати перебувати у СК на тих самих правах, при умові, що:

- ви є членом громадянина чи громадянки ЄЕП, або
- якщо ви маєте право згідно з випадком "Суриндер Синг", або
- якщо ви маєте "похідне право на проживання", або
- якщо ви маєте "збережене право на проживання".

Ви можете подати заяву на отримання картки на проживання (картки резидента - residence card), чи на отримання картки похідного права на проживання (derivative residence card).

Вам не обов'язково мати таку картку, але володіння нею значно допоможе вам довести своє право на проживання та право на працевлаштування у СК.

Ви мусите володіти карткою резидента, якщо ви є віддаленим членом сім'ї громадян ЄЕП і хочете продовжувати жити у СК після того, як завершиться термін дії вашого чинного дозволу на проживання (тобто вашого EEA family permit).


2. Критерії отримання дозволу

Чи ви маєте право отримати дозвіл на проживання, як члени сім'ї громадян ЄЕП, багато в чім залежить від того, на якій основі ви подаєте заяву.

Якщо ви подаєте заяву на отримання дозволу, як член сім'ї або віддалений член сім'ї громадян ЄЕП, то на час подачі заяви громадянин(ка) ЄЕП вже мають бути на території СК, або подорожують до СК разом з вами у період не пізніше ніж шість місяців після того, як ви подали заяву на отримання дозволу.

Також, якщо вони у СК вже довше ніж три місяці, то вони мусять бути так званою "кваліфікованою особою", тобто вони: або працюють, або само-зайняті (self-employed - ФОП), або навчаються, або є фінансово само забезпечені, або ж мають право на постійне проживання у СК (permanent residence).

Аби мати право на отримання дозволу на проживання у Британії для члена сім'ї громадян ЄЕП, ви мусите бути членом їх сім'ї, або їх цивільним партнером, або мати родинні стосунки з ними (чи з їх подружжями, чи цивільними партнерами), тобто бути їх дитиною чи онуком, якій ще не виповнилось 21 рік, або залежною від них дитиною чи онуком, якщо вам вже 21 рік та більше; або ви маєте бути залежними від них батьком чи матір'ю, дідусем чи бабусею. Залежними від них означає, що ви потребуєте їх постійного догляду за вами, наприклад через хворобу, вік, інвалідність чи подібне.

Зверніть увагу, що вам потрібно довести працівникам консульства вашу залежність від громадян ЄЕП чи від їх родичів чи від їх цивільних партнерів.

Члени сім'ї громадян ЄЕП, яких було усиновлено згідно з процедурою усиновлення, яка визнається законодавством СК, є повноправними членами сім'ї. Зверніть увагу, що на цей час процедура усиновлення України не визнається законодавством СК. Іншими словами, якщо ви усиновили дитину в Україні, то вона, згідно з британським законодавством, не вважатиметься членом вашої сім'ї і відтак не матиме права на отримання дозволу на проживання у СК, як член сім'ї громадянина чи громадян ЄЕП.

Ви можете подати заяву також і як віддалені члени сім'ї громадян ЄЕП (EEA extended family member), тобто, якщо ви їх брат чи сестра, стрий чи стриянка, двоєрідні брат чи сестра, племінник чи племінниця.

У цьому випадку ви мусите показати, що ви маєте необхідну залежність від громадян ЄЕП або що ви є членами їх домогосподарства, або маєте серйозні проблеми зі здоров'ям і обов'язково потребуєте їх постійного догляду.

Ви можете також подати заяву на отримання дозволу на проживання у Британії, як цивільні партнер чи партнерка громадян ЄЕП, якщо зможете засвідчити, що перебуваєте у тривалих стосунках з ними. Тривалими тут вважаються стосунки, що тривають не менше двох років.

Якщо ви подаєте заяву, як віддалені члени сім'ї, або як цивільні партнери, то не існує гарантії, що ваша заява буде успішною. Тут все залежить від ваших конкретних обставин і головним чином від того, чи зможете ви надати переконливі свідчення ваших тривалих стосунків.

Ви можете подати заяву на отримання дозволу на проживання у Британії, як члени сім'ї громадян ЄЕП, які є студентами у СК, якщо ви є їх чоловік (дружина), цивільний партнер (партнерка), або якщо ви є залежні від них діти, або діти, які є залежними (тобто потребують постійного догляду) від їх чоловіка чи їх дружини.

Наприклад, якщо ваш батько чи мати одружені з громадянкою чи громадянином країни ЄЕП, а ви не є їх дитина, то ви можете подати заяву на отримання дозволу члена сім'ї, якщо зможете засвідчити, що ви потребуєте постійного догляду з боку ваших рідних мати чи тата.

Зауважте, якщо громадянин чи громадянка ЄЕП перебувають у СК, як студенти, то їх діти, для отримання дозволу на проживання у СК у будь-якому віці, мусять обов'язково бути залежними від них, тобто що вони потребують постійного догляду цих громадян ЄЕП.

Наприклад, якщо ваш батько є громадянином країни ЄЕП, який перебуває у СК, як студент, то вам для отримання дозволу на проживання у СК, як члена його сім'ї потрібно довести, що ви потребуєте його постійного нагляду, наприклад через ваш вік, інвалідність, тривалу хворобу чи подібне. Якщо ви не потребуєте постійного догляду студента з країни ЄЕП, то ви не зможете отримати цього дозволу на проживання.

Також, якщо ви хочете отримати дозвіл на проживання, як член сім'ї громадян ЄЕП, які є студентами, то ви, у будь-якому випадку, мусите подавати заяву, як віддалений член сім'ї.


3. Необхідні документи

Для подачі заяви на отримання дозволу на в'їзд у СК, як члени сім'ї громадян ЄЕП, ви маєте подати наступні документи:
- чинний паспорт;
- свідчення про те, як ви відноситесь до даного громадянина(ки) ЄЕП, для прикладу, свідоцтво про одруження чи свідоцтво про цивільне партнерство чи свідоцтво про народження, або свідчення про те, що ви разом прожили з цим громадянином ЄЕП два роки або більше, у тому випадку, якщо ви не одружені;
- чинний паспорт члена вашої сім'ї, який є громадянином ЄЕП чи їх ідентифікаційну картку в оригіналі (або ж завірену копію, якщо ви не можете надати оригінал);
- свідчення про вашу залежність від громадянина ЄЕП у випадку, якщо ви подаєте заяву, як віддалені члени сім'ї.

Додатково, від громадянина ЄЕП потрібно подати наступні документи:
- свідчення про те, що вони мають право на постійне проживання у СК (permanent right of residence) або,
якщо вони у СК вже більше ніж три місяці, то вони мусять засвідчити, що вони:

- або працюють, тобто у цьому випадку вони можуть подати такі докази, як платіжні доручення або лист від свого роботодавця;

- або само-зайняті (self-employed) і сплачують податки (tax) та національну страхівку (National Insurance), тобто вони можуть подати контракти (contracts), накладні чи рахунки-фактури (invoices), або можуть подати аудиторські рахунки разом з банківськими виписками (audited accounts with bank statements);

- або студенти, тобто вони можуть подати лист з їх чинного навчального закладу, тобто з коледжу, університету чи школи;

- або фінансово само забезпечені, тобто вони можуть подати виписки своїх банківських рахунків.

Також, якщо громадянин ЄЕП є або фінансово само забезпечений або студент, то він чи вона мусять мати повну медичну страхівку (comprehensive sickness insurance).

Якщо будь-які з документів не написані англійською мовою, то ви зобов'язані надати їх завірений переклад (certified translation) англійською.


4. Подача заяви

Заява на отримання дозволу на проживання для членів сім'ї громадян ЄЕП мусить подаватись онлайн, а сам заявник мусить бути за межами Сполученого Королівства.

Якщо ви громадяни Північної Кореї і живете у Північній Кореї, то ви не можете подати цю заяву онлайн. Ви можете подати заяву онлайн, як громадянин Північної Кореї, якщо ви перебуваєте за межами Північної Кореї.


5. Похідне право на проживання (derivative right of residence)

Ви можете подати заяву на отримання EEA family permit на основі так званого "похідного права на проживання" у СК, якщо ви є:

- головний опікун дитини чи дітей, які є фінансово незалежними громадянами країни ЄЕП;
- або якщо ви дитина громадянина чи громадян країни ЄЕП, які колись працювали у СК і ви на даний час навчаєтесь у СК;
- або якщо ви головний опікун дитини чи дітей громадянина чи громадян країни ЄЕП, котрі колись працювали у СК і якщо ця дитина чи діти на даний час навчаються у СК;
- або якщо ви головний опікун дитини, яка має британське громадянство;
- або якщо ви головний опікун дорослої людини, яка має британське громадянство;
- або якщо ви дитина головного опікуна, який відповідає одному з вище перелічених у цій секції пунктів.

Під терміном "головний опікун" тут мається на увазі особа, яка несе відповідальність за щоденний догляд іншої особи, тобто яка приймає рішення про освіту цієї особи, про її здоров'я та про її фінанси. Ви мусите бути або членом сім'ї цієї особи, або законним опікуном і можете бути або її головним або частковим опікуном.

Якщо ви подаєте заяву на отримання дозволу на проживання на основі похідного права на проживання, то ви мусите подати наступні документи:
- ваш паспорт;
- 2 фотографії паспортного типу.

Ви також мусите подати інформацію про особу чи осіб, яких ви доглядаєте, а саме:
- свідчення про те, що вони є від вас залежними, тобто наприклад судові накази чи перелік всіх ваших зобов'язань;
- свідчення про те, що вони жиють у СК, тобто наприклад їх контракт про оренду житла (tenancy agreement), рахунки за воду, газ, тощо, або банківські виписки, де показано, що вони сплачують за оренду житла;
- свідчення про те, що ця дитина чи діти громадяни ЄЕП є фінансово незалежні і мають повну медичну страхівку у СК.

Діти громадян ЄЕП, що раніше працювали у СК мають надати наступні документи:
- свідчення про те, що вони навчаються у СК, наприклад лист з навчального закладу;
- свідчення про те, що вони жили у СК у той час, коли їх батьки громадяни ЄЕП працювали у СК;
- свідчення про те, що вони навчались у СК у той час, коли їх батьки громадяни ЄЕП також жили у СК.

Якщо будь-який з документів не є англійською мовою, то ви мусите надати його завірений переклад англійською або уельською мовами.


6. Суриндер Сигн

Ви можете подати заяву на отримання EEA family permit, якщо ви жили у якісь іншій країні ЄЕП з законним членом чи членами вашої сім'ї, які були громадянами Британії. Цей випадок відомий, як справа Суриндер Сигн (Surinder Singh).

Член чи члени вашої сім'ї, які є громадянами Британії мають відповідати наступним пунктам:

- вони мусять бути вашим чоловіком чи дружиною, або вашим цивільним партнером;
- або вони мусять бути вашим батьком чи матір'ю, дідусем чи бабусею, або його чи її чоловіком чи дружиною, і вам при цьому має бути менше ніж 21 рік або ви мусите бути у їх залежності, тобто у постійному догляді чи опікунстві;
- або вони мусять бути вашою дитиною чи дітьми, онуком чи онуками, чи їх цивільними партнерами і тоді ви мусите бути у їх залежності.

Ви та член вашої сім'ї громадянин СК мусите засвідчити, що інша країна ЄЕП була вашим справжнім домом. Ви та член вашої сім'ї, які є громадянином чи громадянкою Британії, також мусите довести: що дана країна ЄЕП була вашим головним місцем проживання, що ви там жили разом і що ви були інтегровані в життя тієї країни.

Член чи члени вашої сім'ї громадяни Британії, мусили мати право на постійне проживання у тій країні ЄЕП, де ви разом жили, або він чи вона там, або працювали, або були само-зайнятими, або були фінансово само забезпеченими, або вони там навчались.

Якщо під час свого проживання у тій країні ЄЕП, вони повертались у СК на довше ніж три місяці, то вони також мусять засвідчити, що у той час у СК вони: або працювали, або були само-зайняті, або навчались, або були фінансово само забезпечені.

Аби ваша заява на дозвіл на проживання згідно з випадком Суриндер Синг була успішною, ви мусите надати наступні документи:
- чинний паспорт;
- 2 паспортні фотографії;
- свідчення про ваше відношення до члена чи членів сім'ї громадян Британії, тобто наприклад свідоцтво про одруження чи укладання цивільного партнерства, або свідоцтво про народження;
- чинний паспорт члена чи членів вашої сім'ї громадян Британії (або завірену копію, якщо ви не можете надати оригінал);
- перелік, у якому показано, коли ви перебували у СК, разом з датами в'їздів та виїздів;
- перелік будь-яких інших заяв на візи у СК, які ви будь-коли робили і також те, чи подавали ви ці заяви поза межами СК чи коли були на території СК, а також подробиці всіх тих заяв, котрі були успішними;
- перелік, у якому показано будь-які ваші депортації, якщо такі мали місце, чи будь-які інші порушення міграційного законодавства, які ви мали у СК.

Ви та член чи члени вашої сім'ї громадяни Британії, мусите надати документи, які показують, що ви жили у іншій країні ЄЕП, як у рідній країні. Серед таких документів мають бути переліки адрес, де ви жили разом, час, упродовж якого ви жили разом на кожній адресі та будь-які докази того, що ви орендували чи купляли житло, у якому ви жили.

Ваш член сім'ї громадянин Британії також мусить доказати, що він чи вона працювали, або були само-зайняті, або навчались, або були фінансово само забезпеченими у тій країні ЄЕП, у якій ви разом жили. Вони також мусять доказати, що якщо вони вже повернулись у СК більше ніж три місяці тому, то вони на даний час: або працюють, або само-зайняті, або навчаються, або є фінансово само забезпеченими. Прикладами таких свідчень можуть бути платіжні доручення, листи від роботодавців, контракти, банківські виписки, докази про реєстрацію у податковій або свідчення про зарахування на навчання.

Якщо будь-який з документів не є англійською мовою, то ви мусите надати його завірений переклад англійською або уельською мовами.


7. Збереження прав на проживання (retained rights of residence)

Ви можете подавати заяву на отримання дозволу на проживання у СК, як член сім'ї ЄЕП, якщо ви раніше мали право на проживання у Британії, у якості члена сім'ї громадян країни ЄЕП, які мали право на постійне проживання (permanent right of residence) у СК, або якщо вони були так званою "кваліфікованою особою", тобто якщо вони: або працювали, або були само-зайняті, або навчались, або були фінансово само забезпечені, або якщо вони були зареєстровані, як безробітні. Тобто за вами зберігається право на проживання.

Ви можете зберігати своє право на проживання у СК по лінії члена сім'ї ЄЕП (EEA family permit):
якщо ваш шлюб чи цивільне партнерство з громадянином(кою) ЄЕП розірвались (наприклад через розлучення, анулювання чи розрив стосунків),
або якщо той громадянин ЄЕП помер, а ви до того прожили у СК принаймні один рік,
або якщо ви дитина чи діти громадянина ЄЕП, котрий помер чи покинув СК, або ви дитина чи діти чоловіка (або дружини) чи цивільних партнерів громадянина чи громадянки ЄЕП,
або якщо ви колишній чоловік чи дружина, чи цивільна партнерка громадянина ЄЕП,
або якщо ви навчались у той час, коли помер чи померла та громадянка ЄЕП або коли він чи вона покинули СК, а ви ще у той час продовжували своє навчання,
або якщо ви батько чи батьки і маєте опікунство над дитиною чи дітьми, котрі зберігають за собою право на проживання у СК через те, що вони тут навчаються.

Якщо ви подаєте заяву на отримання дозволу на проживання, як член сім'ї ЄЕП на основі збереження права на проживання, ви мусите подати наступні документи:
- чинний паспорт;
- 2 паспортних фотографії;
- свідчення про ваші взаємозв'язки з громадянином ЄЕП, серед яких можуть бути свідоцтво про шлюб, сертифікат або свідоцтво про укладання цивільного партнерства, свідоцтво про народження чи свідчення про те, що ви прожили разом більше ніж два роки, у випадку якщо ви не одружені;
- свідчення про ідентифікацію вашого члена сім'ї громадянина ЄЕП, тобто наприклад його чи її паспорт, ідентифікаційна картка чи колишній дозвіл на проживання у якості члена сім'ї, або картка на проживання (residence card);
- свідчення про те, що член вашої сім'ї мав чи мала дозвіл на постійне проживання у СК, або що він чи вона були у СК "кваліфікованою особою" (тобто були працівником, само-зайнятим, студентом, само забезпеченим чи зареєстрованим, як безробітний).

Ви також мусите подати інші документи, які мають будь-яке відношення до вашої заяви.

Ці документи мусять засвідчувати, що ваш шлюб чи цивільне партнерство з членом сім'ї громадянином ЄЕП вже розірвались, або що шлюб чи цивільне партнерство між іншим членом вашої сім'ї та громадянином ЄЕП вже розірвались, тобто ви мусите подати наприклад свідоцтво про розлучення.
Ви мусите подати свідчення про те, що член вашої сім'ї громадянин ЄЕП вже помер, або вже покинув СК, тобто ви мусите подати наприклад свідоцтво про їх смерть або доказ про те, що вони вже більше не проживають у СК.
Ви також мусите подати свідчення про те, що ви або дитина, якою ви опікуєтесь навчались у той час, як член вашої сім'ї громадянин ЄЕП помер чи покинув СК і що ця дитина все ще продовжує своє навчання, тобто ви мусите надати лист з навчального закладу.
Ви також мусите подати наприклад судовий наказ, якщо ви маєте опікунство над дитиною члена вашої сім'ї.

Якщо будь-який з документів не є англійською мовою, то ви мусите надати його завірений переклад англійською або уельською мовами.

Ви можете подати заяву на отримання EEA family permit на основі розлучення тільки у тому випадку, якщо ви були у Британії у той час, коли ви або будь-який член вашої сім'ї остаточно розлучились з громадянином чи громадянкою ЄЕП, чи коли вони остаточно розірвали цивільне партнерство і також якщо:
- даний шлюб чи цивільне партнерство тривали принаймні три роки перед тим, як почалась офіційна процедура розлучення чи розриву стосунків і якщо подружжя чи цивільні партнери прожили у СК принаймні один рік до того, як розлучення було остаточно завершено.
- або якщо ви (чи ваш колишній партнер чи партнерка громадяни ЄЕП) мають опікунство над дитиною, яка є громадянином ЄЕП;
- або якщо ви (чи ваш колишній партнер чи партнерка громадяни ЄЕП) мають права доступу до дитини чи дітей відповідного громадянства ЄЕП, при умові, що даним дітям чи дитині менше ніж 18 років і якщо суддя наказав, що доступ до дитини чи дітей повинен бути забезпечений на території СК;
- або якщо ви чи член вашої сім'ї, були жертвами домашнього насильства упродовж вашого чи їх шлюбу чи цивільного партнерства, або якщо існують якісь інші, особливо важкі обставини, котрі виправдовують збереження за вами права на проживання.


Корисні посилання:

Тема громадян ЄС на форумі

Сторінка подачі заяви на EEA family permit (поза межами СК)

Детальні пояснення до заяви на EEA family permit

джерело: https://www.gov.uk/family-permit


Дописи:

... наразі жодинх дописів.

   Ви тут також можете подати свою думку чи питання:
У темі законодавства СК також читайте:Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju