Всі новини     Оновлено: П'ятниця, 13 жовтня 2017 - 23:47

Отримання картки резидента у Британії (residence card)

Отримання картки резидента у Британії (residence card)

У цій статті міститься вся необхідна інформація, яка стосується отримання картки проживання (residence card) на території Сполученого Королівства членами сім'ї або віддаленими чи подальшими членами сім'ї громадян країн, що є членами ЄЕП та Швейцарії.Країнами Європейського Економічного Простору (ЄЕП) є всі країни ЄС і також Норвегія, Ісландія та Ліхтенштайн.

Зверніть увагу, що у цій статті йдеться про картку тимчасового проживання (residence card), а не про картку постійного проживання (permanent residence card).

Закім Сполучене Королівство залишається у складі Європейської Унії, жодних змін щодо чинного статусу громадян ЄС та членів їх сім'ї не буде.

Але після того, як СК залишить ЄС, всі чинні картки проживання (residence card) та картки постійного проживання (permanent residence card) стануть не дійсними, а замість того уряд Вéличної Британії запровадить нову схему, яка дозволить громадянам ЄС та членам їх сім'ї подати нові заяви на продовження свого перебування у СК.

Саме з цієї причини, якщо ви зараз думаєте про подачу заяви на картку постійного проживання, тобто на permanent residence card, то вам не радиться цього робити, від'як термін її дії завершиться у той самий день, коли СК офіційно вийде з ЄС, що на даний час очікується десь на кінець березня 2019 року.

Що стосується картки проживання (тимчасового), то у окремих випадках вам просто необхідно її виробляти аби уникнути зайвих проблем під час вашого перебування на території СК. Якщо ви подальші або віддалені члени сім'ї громадян ЄЕП, то ви обов'язково мусите мати цю картку.

1. Огляд

Якщо ви громадяни країн членів ЄЕП чи Швейцарії, то вам не потрібно мати цю картку аби засвідчити, що ви маєте право на проживання та працевлаштування у СК. Доказом цьому є ваш паспорт, тобто паспорт громадянина чи громадянки країни ЄЕП або Швейцарії.

Якщо ви є члени сім'ї громадянина чи громадянки ЄЕП, то дана картка проживання також не є для вас обов'язковою, але володіння нею може:
- значно полегшити ваш в'їзд на територію СК;
- засвідчити ваше право на працевлаштування у СК;
- засвідчити ваше право на отримання окремих державних допомог у СК.

Членами сім'ї громадян ЄЕП у цій статті вважаються безпосередні члени їх сім'ї. До безпосередніх членів сім'ї громадян ЄЕП належать наступні особи:
- їх дружина або чоловік;
- їх цивільний партнер чи партнерка;
- їх діти, або онуки, чий вік ще не сягнув 21 року;
- діти чи онуки чоловіка (дружини) громадян ЄЕП, чий вік ще не сягнув 21 року;
- діти чи онуки цивільного партнера (партнерки) громадян ЄЕП, чий вік ще не сягнув 21 року;
- батьки або прабатьки, котрі є залежними від громадян ЄЕП;
- батьки або прабатьки, котрі є залежними від дружини (чоловіка) громадян ЄЕП;
- батьки або прабатьки, котрі є залежними від цивільної партнерки (партнера) громадян ЄЕП.

*У значенні «залежний» тут виступають особи, котрі потребують постійного догляду через наприклад їх вік, хворобу, інвалідність чи подібне.


Якщо громадянин чи громадянка ЄЕП перебувають у СК, як студенти, то ви вважатиметесь членом їх сім'ї, якщо ви:
їх чоловік (дружина) або якщо ви їх цивільний партнер (партнерка), або
якщо ви залежні від них, або
якщо ви залежні від їх чоловіка (дружини), або
якщо ви залежні від їх цивільного партнера (партнерки).

Під терміном «залежний» тут маються на увазі ті особи, котрі потребують постійного догляду через наприклад їх вік, хворобу, інвалідність чи подібне.

Всі інші родичі студентів ЄЕП вважаються віддаленими (подальшими чи небезпосередніми) членами сім'ї.Якщо ви віддалені (чи подальші) члени сім'ї громадян ЄЕП, то ви обов'язково мусите мати картку проживання у СК (UK residence card).

Віддаленими (подальшими чи небезпосередніми) членами сім'ї громадян ЄЕП вважаються їх:
- батько або мати, якщо цим громадянам ЄЕП вже 21 рік або більше;
- дідусь чи бабуся;
- брат чи сестра;
- стрий чи стриянка;
- двоєрідні брати чи сестри.


Термін дії картки проживання (residence card) 5 років, але зауважте, що після того, як СК вийде зі складу ЄС, ваша картка проживання буде вважатись не дійсною, навіть якщо термін її дії завершується пізніше. Після цього існуватиме нова схема, яка дозволить вам продовжити своє законне перебування на території СК. Жодні подробиці цієї нової схеми наразі ще не відомі. Як тільки з'являться подробиці, їх буде оприлюднено на цьому сайті.

Розгляд заяви на отримання картки проживання коштує 65 фунтів за кожну особу, яку долучено (включено) до цієї заяви. До однієї заяви можна долучити більше ніж одну особу.

Під час подання заяви, вам обов'язково потрібно буде подати біометричну інформацію про себе та про всіх тих, хто долучений до цієї заяви. Це можна зробити у окремих відділеннях пошти (Post Office). Ця послуга коштує £19.20.

Під час отримання біометричної інформації вам сфотографують обличчя, потім на особливому екрані вам просканують відбитки ваших пальців і потім ви покладете свій підпис. Весь цей процес триває не більше ніж 5 хвилин.


2. Хто має право на отримання картки проживання (residence card)

Ви можете подати заяву на отримання цієї картки, якщо ви громадяни країни, яка не входить до складу ЄЕП, але ви є членом сім'ї, чи віддаленим членом сім'ї громадян ЄЕП, котрі, або мають право на постійне проживання у СК або є кваліфікованою особою.

Ви також маєте право подати заяву на отримання картки проживання, якщо ви маєте збережені права на проживання (retained right of residence) або якщо ви подаєте заяву типу "Суриндер Синг".

Кваліфікованими особами є громадяни ЄЕП, котрі проживають у Сполученому Королівстві і вони також:
або працюють,
або само-зайняті,
або само-забезпечені,
або навчаються,
або офіційно зареєстровані, як безробітні.


Отримання картки на основі віддаленого члена сім'ї громадян ЄЕП

Ви можете подати заяву на отримання картки проживання на основі віддалених (подальших) членів сім'ї громадян ЄЕП, якщо ви відповідаєте наступним критеріям:
- якщо ви не одружені з даними громадянами ЄЕП, але перебуваєте з ними у тривалих близьких (сімейних) стосунках;
- якщо ви родичі громадян ЄЕП і не є безпосередніми членами їх сім'ї;
- якщо ви родичі дружини (чоловіка) громадян ЄЕП і не є безпосередніми членами їх сім'ї;
- якщо ви родичі цивільного партнера (партнерки) громадян ЄЕП і не є безпосередніми членами їх сім'ї.

Якщо ви є родичами громадян ЄЕП, то додатково ви також мусите відповідати одному з наступних пунктів:
- перед тим, як ви прибули до Сполученого Королівства, ви були залежними від даних громадян ЄЕП, або були членами їх домогосподарства і продовжуєте бути від них залежними, або продовжуєте бути членами їх домогосподарства.
- ви потребуєте особистого догляду з боку даних громадян ЄЕП, з огляду на ваші: вік, здоров'я, неповносправність чи подібне;
- ви потребуєте особистого догляду з боку чоловіка (дружини) даних громадян ЄЕП, з огляду на ваші: вік, здоров'я, інвалідність чи подібне;
- ви потребуєте особистого догляду з боку цивільного партнера (партнерки) даних громадян ЄЕП, з огляду на ваші: вік, здоров'я, інвалідність чи подібне;

Зверніть увагу, що віддалені (подальші чи небезпосередні) члени сім'ї громадян країн ЄЕП, для законного перебування у СК, мусять обов'язково мати або дозвіл на проживання для членів сім'ї громадян ЄЕП (EEA family permit), або картку проживання (residence card).

Вашу заяву на картку проживання для віддаленого члена сім'ї громадян ЄЕП розглядатимуть на основі ваших особистих обставин і не існує гарантії на те, що вам обов'язково буде видано цю картку, навіть, якщо ви відповідаєте вище зазначеним передумовам.


Отримання картки проживання на основі збереження прав на проживання (retained rights of residence)

Ви можете подати заяву на отримання картки проживання, якщо ви раніше мали членів сім'ї або віддалених членів сім'ї, котрі були у СК постійними мешканцями (permanent resident), або котрі перебували у СК, як кваліфіковані особи.

Наприклад:

якщо ваш шлюб чи цивільне партнерство з громадянином(кою) ЄЕП розірвались (наприклад через розлучення, анулювання чи розрив стосунків),
або якщо даний громадянин(ка) ЄЕП померли, а ви до того прожили у СК принаймні один рік,
або якщо ви дитина чи діти громадянина ЄЕП, котрий помер чи покинув СК, або ви дитина чи діти чоловіка (або дружини) чи цивільних партнерів громадянина чи громадянки ЄЕП,
або якщо ви колишній чоловік чи дружина, чи цивільна партнерка громадянина ЄЕП,
або якщо ви навчались у той час, коли помер чи померла та громадяни ЄЕП або коли він чи вона покинули СК, а ви ще у той час продовжували своє навчання,
або якщо ви батько чи батьки і маєте опікунство над дитиною чи дітьми, котрі зберігають за собою право на проживання у СК через те, що вони тут навчаються.

Для цього вам буде потрібно довести, що:

- члени вашої сім'ї, або віддалені члени вашої сім'ї були постійними мешканцями у СК або були кваліфікованими особами на той час, коли завершились ваші сімейні стосунки;
- довести, яким чином завершились ваші стосунки, для прикладу, ви маєте подати свідоцтво про смерть або свідоцтво про остаточне рішення суду про розлучення, тобто decree absolute, у тому випадку, якщо ви розлучені.

Ви можете зберігати право на проживання у СК, як члени сім'ї або як віддалені члени сім'ї, тільки у тому випадку, якщо ви відповідаєте обидвом наступним критеріям:
- ви на даний час володієте дійсною карткою проживання (residence card), як віддалені члени сім'ї громадян ЄЕП, і якщо ви відповідаєте всім необхідним передумовам.

Зверніть увагу, що ви не можете подавати заяву на отримання картки проживання у СК, якщо ви були неодруженими партнерами громадян ЄЕП і ваші стосунки вже розірвались.


Отримання картки проживання на основі випадку Суриндер Сигн (Surinder Singh)

Ви можете подати заяву на отримання картки на проживання на основі справи, відомої, як Суриндер Сигн (Surinder Singh), якщо до повернення у СК ви жили у іншій країні ЄЕП з членом чи членами сім'ї, які були громадянами Британії.

Аби ви отримали таку можливість, дані громадяни Британії мусять відповідати одному з наступних пунктів:
- він чи вона є вашими чоловіком чи дружиною, або
- він чи вона є вашими цивільними партнером чи партнеркою, або
- він чи вона є вашими батьками або прабатьками, якщо вам ще не виповнилось 21 рік, або
- його чи її чоловік чи дружина є вашими батьками або прабатьками, якщо вам ще не виповнилось 21 рік, або
- його чи її цивільні партнер чи партнерка є вашими батьками або прабатьками, якщо вам ще не виповнилось 21 рік, або
- якщо він чи вона є вашими дітьми чи онуками, тоді ви мусите бути від них залежні, або
- якщо він чи вона є чоловіком чи дружиною ваших дітей чи онуків, тоді ви мусите бути від них залежні, або
- якщо він чи вона є цивільними партнером чи партнеркою ваших дітей чи онуків, тоді ви також мусите бути від них залежні.

Разом з цим дані громадяни Британії мають мати право на постійне проживання у тій країні ЄЕП, де ви раніше разом жили, або мусять довести одне з наступних:
- вони там працювали, або
- вони там були само-зайняті, або
- вони там були само-забезпечені, або
- вони там навчались.

На території СК, на час подачі вашої заяви, ці громадяни Британії також мусять:
- працювати, або
- бути само-зайнятими, або
- бути само-забезпеченими, або
- навчатись, або
- бути офіційно зареєстрованими, як безробітні, котрі шукають працю.


Для подачі такої заяви, вам потрібно надати свідчення про те, що країна ЄЕП, де ви разом мешкали, була вашим справжнім домом. Ви та член вашої сім'ї, які є громадянином чи громадянкою Британії, також мусите довести, що дана країна ЄЕП була вашим головним місцем проживання і що ви там жили разом.

Ви та член чи члени вашої сім'ї, котрі є громадянами Британії, мусите надати документи, які показують, що ви жили у іншій країні ЄЕП, як у рідній країні. Серед таких документів мають бути переліки адрес, де ви жили разом, час, упродовж якого ви жили разом на кожній з цих адрес та будь-які докази того, що ви орендували чи купляли житло, у якому ви жили.

Вам обидвом також потрібно подати свідчення про те, що були інтегровані в життя тієї країни, тобто, що ви розмовляли мовою тієї країни, мали дітей, котрі були там народжені або жили у тій країні, або ви були активними членами місцевої громади.

Додатково, ви мусите надати свідчення про всі ваші поїздки у СК, де вказано дати в'їзду та виїзду, мусите також подати інформацію про те, чи подавали ви раніше заяви на отримання будь-яких віз у СК та подробиці про кожну таку заяву чи візу і також подробиці про відмови, якщо такі мали місце.

Після того, як ви подасте заяву на отримання картки проживання, до члена вашої сім'ї, який є громадянином Британії може надійти додаткове звернення про надання інших додаткових документів чи додаткової інформації.

Якщо виявиться, що член вашої сім'ї, який є громадянином Британії жив чи жила у іншій країні ЄЕП тільки задля того, аби ви отримали картку проживання у СК, то вашу заяву може бути відхилено.


3. Необхідні документи

Для кожної особи, яка долучена (включена) у заяву, необхідно подати наступні документи:
- чинний (дійсний) паспорт особи, яка подає заяву;
- 2 паспортні кольорові фотографії;
- одну кольорову, паспортну фотографію ваших громадянина чи громадянки ЄЕП, чи громадян Британії, котрі виступають спонсорами вашої заяви;
- чинний (дійсний) паспорт ваших громадянина чи громадянки ЄЕП, або їх ідентифікаційну картку;
- свідчення про ваші стосунки з даними громадянами ЄЕП - свідоцтво про одруження чи свідоцтво про цивільне партнерство чи свідоцтво про народження, або свідчення про те, що ви разом прожили з цим громадянином ЄЕП принаймні два роки, у випадку, якщо ви не одружені.

Вам також необхідно надати свідчення про одне з наступних:
- свідчення про те, що ваші громадяни ЄЕП мають право на постійне проживання у СК (permanent residence), або
- свідчення про те, що ваші громадяни ЄЕП є кваліфікованими особами, або
- свідчення про те, що ви маєте право на отримання картки проживання на основі збереження права на проживання (retained right of residence), якщо ваша заява подається по цій лінії, або
- свідчення про те, що ви маєте право на отримання картки проживання на основі справи Суриндер Сигн (Surinder Singh), якщо ваша заява подається по цій лінії.

Будь-які документи не на англійській чи уельській мові мають мати завірений (сертифікований) переклад.

Також, залежно від ваших особистих обставин, вам може бути потрібно надати додаткові документи.

Під час подання заяви, вам обов'язково потрібно буде подати біометричну інформацію про себе та про всіх тих, хто долучений до цієї заяви. Це можна зробити у окремих відділеннях пошти (Post Office). Ця послуга коштує £19.20.

Під час отримання біометричної інформації вам сфотографують обличчя, потім на особливому екрані вам просканують відбитки ваших пальців і потім ви покладете свій підпис. Весь цей процес триває не більше ніж 5 хвилин.

Діти, котрим ще не виповнилось 16 років, мають бути з батьками або з їх опікуном, якому чи якій вже більше ніж 18 років і які мають право опікунства над цією дитиною. Якщо цей опікун(ка) не є батьками дитини, то їх ім'я має бути внесено у заяву.

Дітям, котрим ще не виповнилось шість років, не потрібно подавати відбитки пальців. Їм мають зробити тільки цифрову фотографію.

Якщо особа не має рук чи пальців, то їй тільки зроблять фотографію обличчя і зроблять примітку, що через свій фізичний стан вона не може надати відбитки пальців.

Якщо ви чи ваші діти, потребують особливої підготовки для взяття вашої біометричної інформації, то ви маєте мати детальний лист від лікаря і маєте долучити його до вашої заяви.


4. Подача заяви

Зверніть увагу, що якщо ваші громадянин чи громадянка ЄЕП подають свою онлайн заяву на постійне проживання (permanent residence), то вони можуть також долучити вас до цієї заяви.

Якщо ви подаєте заяву, як члени (безпосередні) сім'ї громадян ЄЕП, то вам потрібно завантажити, віддрукувати та заповнити форму (заяву), яка має назву EEA (FM)
Цю форму можна завантажити за наступним посиланням:
https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/640416/EEA-familymember-03-17.pdf

Якщо ви подаєте заяву, як віддалені члени сім'ї громадян ЄЕП, то вам потрібно завантажити, віддрукувати та заповнити форму (заяву), яка має назву EEA (EFM)
Цю форму можна завантажити за наступним посиланням:
https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/640417/EEA-extendedfamilymembers-03-17.pdf

Після того, як ви заповните форму, ви маєте відправити її у Внутрішні Справи (Home Office) за адресою, яка є вказана у формі, на сторінці 2. На даний час цією адресою є наступна:
Home Office – EEA applications
PO Box 590
Durham,
DH99 1AD
England


Ця адреса розташована у північно-східній Англії.


5. Картка постійного проживання (permanent residence card)

Вам не потрібно мати картку постійного проживання аби підтвердити свій законний статус у СК, але вона вам потрібна, якщо:
- якщо ви маєте намір подавати заяву на британське громадянство, або
- якщо ви хочете виступати спонсором заяви на отримання візи для своїх партнера чи партнерки, чоловіка чи дружини.

Нормально, ви можете подати заяву на отримання картки постійного проживання, якщо ви прожили у СК принаймні 5 років.

Але, ви можете також мати право на отримання картки постійного проживання ще до того, як ви прожили у СК 5 років, якщо:
- якщо ви жили у Британії з громадянином ЄЕП, який там працював, або був само-зайнятим, безпосередньо перед тим. як він чи вона померли, або
- якщо ви жили у Британії з громадянином ЄЕП, який там працював, або був само-зайнятим, але припинив свою працю через вихід на пенсію або через довічну інвалідність, або через те, що він чи вона зараз працюють або само-зайняті у іншій країні ЄЕП, але продовжують бути мешканцями (resident) у СК (тобто повертаються на територію СК принаймні один раз на тиждень).


Зверніть увагу на те, що після того, як СК вийде з ЄС ваша картка постійного проживання (permanent residence card) буде не дійсною.

Саме тому, вам варто дуже добре подумати, чи подавати заяву на отримання цієї картки.

Зауважте, якщо ви маєте намір подавати заяву на отримання британського громадянства на основі картки постійного проживання (permanent residence card), то ви можете це зробити не раніше ніж через 12 місяців після того, як ви її отримали.

Отримання картки постійного проживання коштує 65 фунтів за кожну особу, яку долучено (включено) до заяви. До однієї заяви можна долучити більше ніж одну особу.

Вам також буде потрібно надати свою біометричну інформацію.


6. Якщо ви не отримали своєї картки

Якщо ви не отримали своєї картки проживання (residence card) чи картки постійного проживання (permanent residence card) через 10 днів після того, як отримали листа, у якому вказано, що по вашій справі було прийнято рішення. то вам варто надіслати електронного листа (e-mail) у Внутрішні Справи СК, за адресою:
BRCDelivery@homeoffice.gsi.gov.uk

До цього листа ви маєте долучити наступну інформацію:
- ваше ім'я та прізвище, дату народження та громадянство;
- номер вашого паспорту;
- довідковий номер вашої справи (reference number), який має бути на листі;
- номер вашого телефону для зв'язку з вами;
- адресу, на яку має прийти картка.


7. Якщо на вашій картці помилки

Якщо ви виявили будь-які помилки на вашій картці проживання, то упродовж 10 днів від часу отримання картки вишліть електронного листа у Внутрішні Справи СК, за адресою:
BRCerror@homeoffice.gsi.gov.uk

До цього листа долучіть наступну інформацію:
- ваше ім'я та прізвище, дату народження та громадянство;
- номер вашого паспорту;
- довідковий номер вашої справи (reference number);
- номер вашого телефону для зв'язку з вами;
- адресу, на яку має прийти картка;
- точні подробиці про те, які саме помилки було зроблено.


8. Якщо вашу картку вкрали або якщо ви її загубили

Якщо ви втратили свою картку проживання чи картку постійного проживання, то ви маєте насамперед звернутись у поліцію, де вам дадуть номер справи пошуку вашої картки і тоді ви маєте написати електронного листа до Внутрішніх Справ СК, за адресою:
BRCLost@homeoffice.gsi.gov.uk

У листі має бути наступна інформація:
- ваше ім'я та прізвище, дата народження та громадянство;
- номер вашого паспорту;
- довідковий номер вашої справи (reference number);
- номер вашого телефону для зв'язку з вами;
- адреса, на яку має прийти картка;
- довідковий номер справи поліції (police case reference number);
- де, як і коли ви втратили свою картку.


Якщо вашу картку було пошкоджено, то вам також варто повідомити про це написавши електронного листа у Внутрішні Справи СК, за адресою:
BRCError@homeoffice.gsi.gov.uk

У листі має бути наступна інформація:
- ваше ім'я та прізвище, дата народження та громадянство;
- номер вашого паспорту;
- довідковий номер вашої справи (reference number);
- номер вашого телефону для зв'язку з вами;
- адреса, на яку має прийти картка;
- довідковий номер справи поліції (police case reference number);
- подробиці про пошкодження.


Ви також можете надіслати звичайного листа за адресою:

Freepost RRYX-GLYU-GXHZ
Returns Unit
PO Box 163
Bristol
BS20 1AB9. Видача нової картки проживання

Зауважте, якщо вашу чинну картку проживання (residence card) чи картку постійного проживання (permanent residence card) було пошкоджено, втрачено чи якщо завершився термін її дії, то ви маєте подавати повторну заяву на отримання нової картки.

Якщо ви втратили свою картку, закім перебували поза межами СК, то вам буде потрібно подавати заяву на отримання дозволу для членів сім'ї громадян ЄЕП, тобто для отримання EEA family permit.

Після того, як ви прибудете у СК, вам буде потрібно знову подати заяву на отримання картки проживання чи картки постійного проживання.

Якщо завершився термін дії вашого паспорту, то ви також мусите подавати заяву на отримання нової картки проживання чи картки постійного проживання.

Дозвіл на проживання не переноситься зі старого паспорта у новий.

Якщо ви не хочете отримувати дозвіл на проживання у новому паспорті, то мусите мати з собою старий і новий паспорти разом.


Корисне:

Форма заяви на отримання картки на проживання для безпосередніх членів сім'ї громадян ЄЕП

Форма заяви на отримання картки на проживання для віддалених (подальших) членів сім'ї громадян ЄЕП

Подача заяви на отримання картки постійного проживання у СК

Тема громадян ЄС та ЄЕП на форуміджерело: https://www.gov.uk/apply-for-a-uk-residence-card
Схожі статті:Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju