Всі новини     Оновлено: Четвер, 19 жовтня 2017 - 20:51

Особисте звернення Терізи Мей до громадян ЄС про їх майбутній статус

Особисте звернення Терізи Мей до громадян ЄС про їх майбутній статус

Прем'єр-міністерка Великої Британії, пані Теріза Мей, кілька хвилин тому на своїй сторінці у мережі Фейсбук оприлюднила свого листа громадянам ЄС, у якому вона обіцяє їм якомога легше та сприятливе перебування у Сполученому Королівстві після того, як Британія залишить Європейську Унію.В уряді повідомили, що цього листа також було розіслано всім трьом з половиною мільйонам громадян ЄС, котрі на даний час живуть у СК.

У листі пані Мей пообіцяла громадянам ЄС, котрі на даний час мешкають у Великій Британії, безперешкодний та мінімально коштовний процес оселення на території Британії після Брекзиту.

Пані Мей каже, що представники громадян ЄС сидітимуть у так званій групі користувачів, яка буде жорстко відстежувати будь-які проблеми у системі.

Цього листа пані Теріза оприлюднює якраз перед зустріччю голів держав-членів ЄС, яка відбудеться у п'ятницю, 20 жовтня, де будуть оцінювати хід перемовин про Брекзит і визначати чи було вже досягнено достатньо прогресу у цих перемовинах для того, аби можна було розпочинати підготовку до перемовин про майбутні торгівельні стосунки між СК та ЄС.

Очікується, що на цій зустрічі буде покладено вердикт "недостатній прогрес", що вказує на те, що чинна стадія перемовин про Брекзит просувається дуже повільно та з чималими перешкодами.

У своєму листі, пані Мей зокрема наголошує:
"Я знаю, що найбільше занепокоєння у людей викликає те, як саме буде застосовуватись на практиці процес набуття громадянами ЄС статусу на проживання у СК після Брекзиту.
Люди занепокоєні тим, що цей процес буде складним та вельми бюрократичним і кластиме перешкоди, котрі буде важко долати.

Я хочу тут вас запевнити, що це не так.

Ми зараз розробляємо цифровий та практично безперешкодний процес для громадян ЄС, котрі захочуть тут оселитись.
Цей процес розробляється з думкою про вас і на кожному кроці цього процесу ми будемо спілкуватись з вами та проводити консультації аби уникнути будь-яких непорозумінь та максимально згладити будь-які труднощі.

Я знаю та цілковито впевнена, що ЄС і Британія будуть зважувати пропозиції одне одного з широким порозумінням, гнучкістю та ідейністю.

Я впевнена, що у питанні прав наших громадян ми дійдемо максимально прийнятної згоди вже у найближчі кілька тижнів.

Коли сьогодні я від'їжджаю до Брюсселю, я знаю, що багато людей будуть дивитись на нас, на лідерів 28 країн і стежитимуть за тим, як ми демонструємо, що ми у своїх дискусіях кладемо цих людей на найперше місце.

Коли ми почали процес перемовин про Брекзит, окремі звинувачували нас в тім, що ми розглядаємо громадян ЄС, як розмінні монети у наших торгах.

Ніщо не може бути дальше від правди.

Я абсолютно чітко ще раз наголошую: Громадяни ЄС, котрі сьогодні законно живуть у СК, будуть мати змогу тут залишитись ".


Через кілька годин після оприлюднення цього звернення, група 3Мільйони (the3million) оприлюднила свою офіційну відповідь пані Мей, у якій зокрема йдеться:

Сьогодні Теріза Мей звернулась до трох мільйонів громадян ЄС, котрі жиють у Сполученому Королівстві зі своїм публічним листом.
Один з отримувачів цього листа, пан Гедуик Геґтерманс, прокоментував його наступним чином:

Цей лист може бути адресований нам, але ті, кого він насправді стосується - це лідери держав ЄС і його метою є допомогти британському урядові перейти до другої фази перемовин про Брекзит, тобто до фази перемовин про майбутні торгівельні стосунки, яка є для уряду надзвичайно важливою.

Громадяни ЄС не погоджуються з тим, що дана стадія перемовин про їх майбутній статус вже перебуває "на відстані протягнутої руки" у питанні надання громадянам ЄС гарантій на те, що їх статус після Брекзиту не зміниться.

Співзасновник групи 3Мільйони, пан Николас Гаттон, також відповів на цього листа наступним дописом:
Ми ще майже на початку цього процесу. Упродовж останніх 12 місяців ми без успіху намагаємось зустрітись з паном Дейвидом Дейвис та з пані Терізою Мей. Ми також виклали низку заперечень щодо запропонованого чинним урядом майбутнього "статусу поселенця" і вони на наш погляд наразі ігноруються.

Одним з заперечень щодо "статусу поселенця", який раніше запропонував британський уряд, є те, що він може нести потенційн загрозу розриву сім'ї громадянина чи громадянки ЄС. Це викликає заперечення пані Мей в тім, що вона стверджує, що хоче аби сім'ї залишались жити у СК.

Група 3Мільйони вважає, що чинний британський уряд може зробити більше, ніж те, що написано в цьому листі.
Наша група палко вітала б відвертий діалог про реальні проблеми, які заважають просуватись далі у процесі перемовин про умови Брекзиту.
Сподіваємось, що цей лист відчинить двері до цього діалогу.
джерело: https://www.gov.uk/government/news/pms-open-letter-to-eu-citizens-in-the-uk


Посилання:

Спільнота громадян ЄС у СК - 3Мільйони

Тема громадян ЄС у нашій спільноті
Схожі статті:
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju