Перелік всіх новин

Ґордон Браун звинувачує Кемерона у загрозі розколу Великої Британії

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсУ своїй сьогоднішній статті у газеті Ґардіан, колишній прем'р-міністр Великої Британії, Ґордон Браун стверджує, що СК перебуває на "крапельниці" і звинувачує чинного прем'єр-міністра, Дейвіда Кемерона у розігруванні англійської карти під час останньої передвиборчої кампанії.

Ґордон Браун дав категоричне попередження про те, що СК перебуває "під крапельницею", бо уряд Торі не намагається зберегти 308-річний союз, а навпаки розхитує його через розігрування англійської карти.

У потужній критиці пана Кемерона, через те, що Торі планують запровадити обмеження щодо можливості голосування шотландських членів британського парламенту з окремих питань, Ґордон Браун стверджує, що Торі підхопили підступну тактику для розділу Англії та Шотландії.

Пан Браун пише, що: "Якщо Сполучене Королівство розвалиться, то причиною цьому не буде факт, що шотландці націлились на відокремлення, а буде той факт, що чинний британський уряд не робить жодних кроків для збереження королівства.".

Він також пише: "Жодний союз не може залишитись злученим без юніоністів, але ми бачимо, що після останніх парламентських виборів, у яких Юкип, Консервативна та Юніоністська Партії представляли себе, як Партія Англійських Націоналістів. І тому тут стає дуже чітко зрозуміло, що така ситуація кладе СК практично "під крапельницю" або просто на життєзабезпечення.".

Втручання Ґордона Брауна, який після виборів 2010 року практично не з'являвся на публіці, є доволі потужною атакою в бік Торі щодо шотландського питання і саме через те, що Дейвід Кемерон минулої осені, практично через кілька днів після шотландського референдуму заявив, що намагатиметься обмежити права щодо голосування шотландських членів британського парламенту.

У цій самі статті, пан Браун звинувачує Торі та шотландських націоналістів у роздмухуванні, як він пише, "сектантської словесної війни" тому, що як перші так і другі намагаються просунути ідею того, що шотландські члени британського парламенту голосуватимуть тільки за те, що стосується Шотландії, а англійські члени голосуватимуть тільки за ті питання, які стосуються Англії. Ґордон Браун цитує цитату шотландських націоналістів, відому, як "квартовий замóк", що означає, що Британія змогла б залишити Євросоюз тільки після того, як на референдумі за це проголосує більша частина виборців Сполученого Королівства і на додаток до цього, якщо за нього проголосує кожна з чотирьох частин СК, тобто Англія, Уельс, Шотландія та Північна Ірландія.

Пан Браун також критикує наміри Торі зробити так, аби шотландські члени британського парламенту не мали права голосувати за ті закони, які стосуються тільки Англії.

Браун стверджує, що замість того, аби кинути виклик сумнівним конституційним принципам шотландських націоналістів про надання кожній частині СК права вето у референдумі за вихід з ЄС, Торі також намагаються розіграти свою націоналістичну карту на території Англії через чаклування англійців шотландською небезпекою.

На завершення Ґордон Браун пише: "У Британії, де пошарпані сили прогресивної думки потребують негайного перегрупування для пошуку спільних цілей, конституційна гарантія громадянам всіх чотирьох націй СК могла б стати найкращим шляхом та мабуть останнім шансом продемонструвати, що чітке та пряме бачення того, як люди Шотландії, Англії, Уельсу та Північної Ірландії можуть досягнути разом багато більше через співпрацю та дружні стосунки.". Подібні статті:
джерело: http://www.theguardian.com/