Всі новини     Вівторок, 24 жовтня 2017 - 23:02

Цей Торі хоче зробити у Британії ленінізм

Цей Торі хоче зробити у Британії ленінізм

Пробрекзитного члена Палати Громад британського парламенту від консервативної партії (Торі) звинувачують у бажанні скласти чорний перелік професорів британських університетів, котрі читають лекції на тему Брекзиту.Лектори практично всіх британських університетів з неабияким збудженням зустріли лист, якого напередодні написав член Палати Громад від консервативної партії, пан Mr Heaton-Harris, котрий є палким брекзитером, тобто активно підтримує вихід Британії з ЄС.

Вони називають цього листа зловісним і кажуть, що їм виглядає так, що пан Гетон-Гарис займається полюванням на відьом.

У своєму листі пан Гетон-Гарис звернувся з проханням до канцлерів британських університетів з проханням аби ті надали йому перелік всіх професорів, котрі читають лекції на тему Брекзиту.

Мотивацією цього листа для даного члена парламенту мабуть став той факт, що переважна більшість молодих британців на минулорічному референдумі голосували саме проти виходу СК з ЄС, тобто проти Брекзиту.

У британському політикумі зустріли новину про цей лист з надзвичайним обуренням. Варто зазначити, що у Британії університети є автономними, тобто вельми незалежними закладами і уряд чи окремі члени парламенту не мають права втручатись у їх повсякденну роботу. Замість того у Британії існує особливий наглядовий орган, який відстежує дотримання законів та правил цими закладами.

Члени лейбористської партії, яка на даний час є головною опозиційною партією у Британії, заявили, що пан Гетон-Гарис намагається скласти перелік "єретиків Брекзиту" і назвали відповідь уряду на цей лист "повним бардаком".

Ліберал-демократи, зі свого боку, назвали цей лист таким, що від нього "стигне хребет", а сам пан Гетон-Гарис має негайно подати у відставку. Вони також вимагають від міністрів аби ті офіційно запевнили університети в тім, що їм варто цілковито проігнорувати цей лист і весь його зміст.

В уряді віддалились від цього листа і від самого пана Гетон-Гариса, який одночасно є в уряді стримувачем (Whip), тобто особа, яка відстежує дотримання партійної дисципліни членами своєї партії.

Речники уряду зокрема заявили, що пан Гетон-Гарис написав цього листа, як член парламенту, а не як представник уряду.

Офіційний речник прем'єр-міністерки, пані Мей, сьогодні заявив, що пані прем'єрка "абсолютно шанує волю та незалежність британських університетів".

Канцлер Університету Уорсестера, професор David Green, у відповідь на цього листа сказав: "Коли я прочитав цього надзвичайного листа, який було надруковано на парламентському папері, я відчув, як миттєво схолоднів мій хребет. Я подумав чи це часом не початок британського МаКартизму.".

Професор Ґрін також каже, що він подумав, що у нинішньому британському парламенті його обізвуть "ворогом народу".

Лорд Патен, який є канцлером оксфордського університету і колишнім директором БіБіСі Трасту, описав листа пана Гетон-Гариса, як "надзвичайний приклад обурливої та недолугої поведінки, як образливий та ідіотський ленінізм". Варто зазначити, що Сер Патен також є членом консервативної партії.

У своїй розмові з БіБіСі Радіо 4, лорд Патен сказав, що: "я ніяк не можу повірити, що ці слова вийшли з вуст члена консервативної партії, який до того ж є членом парламенту.
Я думаю, що він є агентом пана Корбина в тім, що цей вчинок змусить ще більше молодих людей голосувати за лейбористів на наступних виборах.".

Лорд Патен також сказав, що він абсолютно переконаний, що якщо не всі, то більшість канцлерів британських університетів просто викинуть цей лист на смітник.

Ось фотокопія зловісного листа:
Цей Торі хоче зробити у Британії ленінізм

Цей Торі хоче зробити у Британії ленінізм Канцлер Університету Оксфорда Лорд Патен

.


джерело: https://www.theguardian.com/politics/blog/live/2017/oct/24/barnier-dashes-mays-hopes-of-reaching-quick-deal-on-uk-eu-trade-after-brexit-politics-live


Довідка:

Що таке МакКартизм


Схожі статті:Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju