Всі новини     Субота, 28 жовтня 2017 - 00:14

Сторджин домагається від Мей чітких пояснень про перехідний період після Брекзиту

Сторджин домагається від Мей чітких пояснень про перехідний період після Брекзиту

Перша міністерка Шотландії, пані Никола Сторджин звернулася з відчиненим листом до британської прем'єрки, пані Терізи Мей, у якому вона наголошує, що хоче знайти чітку відповідь та отримати гарантії щодо майбутнього перехідного періоду, який може наступити після того, як Сполучене Королівство офіційно вийде з Європейської Унії.За словами пані Сторджин, її занепокоєння викликає той факт, що нещодавно, під час одного з засідань Палати Громад, прем'єр-міністерка заявила, що перехідного періоду, про який вона заявляла раніше, може й не бути взагалі, якщо під час чинних перемовин про Брекзит, СК та ЄС не зможуть досягнути жодної угоди.

На Даунин Стріт, у відповідь на цей лист, заявили, що вони "впевнені", що "принаймні узагальненої" домовленості між СК та ЄС вдасться досягнути і дуже незабаром.

Пані Сторджин у своєму листі також відзначила, що залишилась дуже задоволеною від недавної промови пані Терізи Мей у Флоренції, де пані Мей зокрема пообіцяла запровадження перехідного періоду упродовж щонайменше 2 років після Брекзиту і також пообіцяла дуже сприятливі умови подальшого перебування громадян ЄС у Сполученому Королівстві.

Проте Никола Сторджин каже, що недавня заява пані Мей у британському парламенті наводить на неї стурбованість тим, що вона суперечить попередній заяві пані Мей.

Пані Сторджин у своєму листі зокрема пише: "Моє занепокоєння особливо стосується ваших недавніх реплік, які нібито натякають на те, що перехідного періоду може не бути взагалі.
Саме тому, я намагаюсь негайно отримати ваші запевнення в тім, що ви є віддані ідеї встановлення та організації перехідного періоду, яка забезпечить потреби наших підприємств і підприємців та надасть їм стійкі гарантії щодо майбутніх відносин між СК та ЄС.
Шотландський парламент, на цьому тижні, дав дуже чітко зрозуміти, що нульовий результат чинних перемовин про умови Брекзиту є для нас неприпустимим і я вірю в те, що якщо СК опиниться у такій ситуації, тоді найкращим виходом з цього буде продовження членства СК у ЄС і це також буде кращою альтернативою поганих для нас результатів перемовин про умови Брекзиту.
І я також вірю в те, що кожний парламент Сполученого Королівства мусить мати можливість висловити свою власну позицію в цьому питанні.
".

Нещодавно британські підприємства також виступили з заявою, у якій вони спонукають центральний уряд СК погодитись з ЄС на запровадження перехідного періоду після Брекзиту ще до цьогорічного Різдва.

Пані Сторджин також наполягає, що хоче отримати від пані Мей чіткі запевнення про встановлення перехідного періоду довжиною у щонайменше два роки і каже, що вона хоче отримати ці запевнення вже до кінця цього року.

Речники центрального уряду, зі свого боку, у відповідь на цей лист, зокрема заявили: "Прем'єр-міністерка у своїй промові у Флоренції дуже чітко пояснила, що ми хочемо мати перехідний період, який дав би нам змогу поступово запровадити всі необхідні зміни у нашому законодавстві та підготувати належну базу для майбутніх стосунків у післябрекзитний час.
Наші пропозиції щодо цього перехідного періоду дуже близькі до пропозицій ЄС, котрі були ними викладені ще у квітні цього року і саме тому ми залишаємось цілковито переконаними, що нам дуже швидко вдасться домовитись про запровадження цього періоду.
".
джерело: http://www.scotsman.com/news/politics/nicola-sturgeon-seeks-urgent-clarity-over-brexit-arrangements-1-4598159


Також читайте:Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju