Всі новини     Субота, 28 жовтня 2017 - 02:24

Шотландський уряд шанує позицію людей Каталонії

Шотландський уряд шанує позицію людей Каталонії

З приводу протистояння між Каталонією та Іспанією, в уряді Шотландії офіційно заявили, що "шанують та розуміють" позицію уряду Каталонії, парламент якої, попри загрозу тридцятирічного ув'язнення, вчора майже одноголосно проголосував за незалежність від Іспанії.У своїй офіційній заяві, Секретарка у Зовнішніх Справах Шотландії, пані Fiona Hyslop, вже ж таки не наголосила на тім, що Шотландія визнає Каталонію, як незалежну державу.

Проте, пані Фіона Гислоп сказала, що: "люди Каталонії мають мати повне право на визначення свого власного майбутнього".

Пані Гислоп також закликала до розв'язання кризи у Іспанії за допомогою процесу активного діалогу.

Вчора, члени парламенту Каталонії проголосували 70 голосами за незалежність від Іспанії і тільки 10 членів парламенту проголосувало проти цього.

Варто зазначити, що проголосувавши за незалежність, згідно з чинним іспанським законодавством, члени каталонського парламенту потрапляють під загрозу ув'язнення на максимальний термін 30 років.

У відповідь на це голосування, центральний уряд Іспанії проголосував за розпуск уряду Каталонії та введення прямого правління над цією провінцією.

У центральному уряді Сполученого Королівства з приводу ситуації в Іспанії заявили, що не визнають декларацію про незалежність Каталонії.

Голова Єврокомісії, Жан-Клод Юнкер, з цього приводу також сказав, що ЄС "не потрібно ще додаткових розколів та розлучень".

У своїй офіційній заяві, пані Гислоп зокрема сказала: "Ми розуміємо і шануємо позицію уряду Каталонії.
Іспанія звичайно ж має право перечити незалежності Каталонії, але люди Каталонії також мають мати право на визначення свого власного майбутнього.
Сьогоднішня декларація про незалежність з'явилась тільки після того, як чисельні заклики до діалогу було відхилено центральним урядом.
Введення прямого правління не може бути задовільною відповіддю на це питання і не вирішить цієї проблеми.
Ті країни, котрі вважають себе друзями Іспанії мають долучитись до розв'язання цього конфлікту.
ЄС також несе політичну та моральну відповідальність за врегулювання цієї суперечки та за пошук шляхів її вирішення.
".

Варто нагадати, що під час референдуму за незалежність Каталонії, який відбувся 1 жовтня цього року, у ньому взяло участь 43% виборців провінції, 90% з яких проголосували за незалежність. Ці дані було надано урядом Каталонії.

Найбільшою проблемою у цьому конфлікті є те, що переважна більшість каталонців переконані, що вони віддають Мадридові більше ніж отримують назад. Також у пам'яті каталонців ще досі вельми міцно тримається вся та кривда, яку вони пережили під час правління диктатора, генерала Франко.джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-scotland-scotland-politics-41781241


Схожі статті:Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju