Всі новини     Вівторок, 07 листопада 2017 - 19:55

Уряд СК оприлюднив більше подробиць про подальший статус громадян ЄС

Уряд СК оприлюднив більше подробиць про подальший статус громадян ЄС

В уряді Сполученого Королівства сьогодні було оприлюднено документ, у якому подано подробиці про те, як буде працювати схема оселення громадяни ЄС та членів їх родин на території Великої Британії після того, як СК залишить ЄС.В уряді повідомляють, що копію даного документу було надіслано у Європейську Комісію, як одну з пропозицій Британії щодо майбутнього статусу громадян ЄС у процесі чинних перемовин і також обіцяють, що проводитимуть консультації з цього питання з самими громадянами ЄС про те, як ще більше вдосконалити систему прийняття ними статусу поселенців і зробити так, аби система була якомога легшою, швидшою та дешевшою.

У документі зокрема йдеться, що громадяни ЄС матимуть дуже багато часу, приблизно два роки після того, як СК вийде з ЄС, аби вони змогли подати заяви на отримання статусу поселенців. Упродовж цих двох років, статус громадян ЄС у СК та членів їх сім'ї буде цілковито захищено.

Громадяни ЄС та члени їх родин, котрі подаватимуть заяви на отримання нового статусу у СК після того, як Британія вийде з ЄС, матимуть першочерговий пріоритет. Якщо з їх документами будуть якісь незначні технічні негаразди, то їх заяви через це не буде автоматично відхилено, а замість того працівники Домашнього Офісу (Home Office) матимуть набагато більшу волю для маневрів у наданні цим заявам позитивного рішення всюди, де це доречно.

Нова система максимально мінімізує кількість документів, котрі буде необхідно подавати разом з заявою.

У процесі отримання статусу поселенців, громадянам ЄС не потрібно буде здавати відбитки пальців

Рішення про надання цього статусу будуть прийматись суто по тих критеріях, котрі буде визначено у так званій Угоді Виходу (Withdrawal Agreement). Жодні інші критерії не братимуться до уваги і працівники Домашнього Офісу не матимуть права звертати увагу на все те, що поза межами угоди.

Наразі цієї угоди ще нема. Вона буде результатом домовленостей під час чинних перемовин між СК та ЄС, що має трапитись незабаром.

Громадяни ЄС також матимуть повне право на апеляцію у випадках відмов. Під час апеляційного процесу до уваги будуть братись чинні правила директиви про вільне пересування осіб у межах ЄЕП.

Всі права громадян ЄС на території СК після Брекзиту будуть чітко визначені в Угоді Виходу.

Всі пункти цієї угоди будуть у повному обсязі втілені у британське законодавство. Це означає, що британська влада буде зобов'язана виконувати та дотримуватись всіх цих правил.

Головною передумовою отримання статусу поселенця для громадян ЄС та членів їх сім'ї буде їх законний статус в цій країні. Коли громадяни ЄС отримають статус поселенців, він буде повною їх гарантією та свідченням про їх законне перебування у СК для всіх органів влади, для всіх роботодавців та для всіх решту державних служб СК.

Британський уряд також розглядає надання можливості громадянам ЄС та членам їх родин аби вони змогли добровільно подати заяви на отримання нового статусу ще до того, як СК залишить ЄС, що у свою чергу дозволить цим громадянам та членам їх родин якомога раніше отримати статус поселенця і відтак вже мати гарантії на своє подальше перебування.

Це означає, що якщо ви на даний час думаєте про те, чи подавати на отримання картки резидента, то вам не варто з цим квапитись, бо дуже згодом може з'явитись можливість подання заяви на отримання вже нового статусу поселенця.

Ціна заяви на отримання нового статусу поселенця не буде перевищувати ціни отримання британського паспорта, тобто не буде більшою за £72.50 .

Для тих, хто на даний час має дійсний документ постійного резидента громадян ЄЕП (EEA permanent residence), процес отримання ними нового статусу поселенців буде спрощеним. Ці особи просто зможуть обміняти свій чинний документ на новий. Але для цього також буде потрібно надати нову фотографію та надати свій ідентифікаційний документ для його повторної перевірки. Ці особи зможуть отримати новий статус після того, як буде проведено перевірку їх кримінального статусу та підтвердження дійсності їх чинного права на проживання. Повна перевірка права на проживання, як це має місце зараз, у цьому випадку проводитись не буде. Також, отримання нового статусу цими громадянами може бути дешевшим, але це ще не підтверджено.

Критерії отримання статусу поселенця будуть прозорими, чіткими і будуть визначені Угодою Виходу.

Задля якомога гладшого отримання нового статусу, процес розгляду заяв буде максимально спрощено. Може бути й так, що під час розгляду заяв не братиметься до уваги те, чи мають ці громадяни повну єврострахівку, чи ні, чи мають вони гарантію на отримання праці чи ні, чи вони навчаються чи ні, або чи вони є економічно активними чи ні. Також, радше за все, не братимуться до уваги абсолютно всі періоди перебування поза межами СК, тобто цим громадянам не буде потрібно вказувати у своїх заявах точну кількість в'їздів та виїздів у Британію.
Проте, остаточне рішення по цих пунктах є предметом чинних перемовин.

Громадяни, котрі на момент подання заяви ще не матимуть повного п'ятирічного перебування у СК, але зможуть засвідчити, що вони вже певний час тут прожили, матимуть змогу отримати тимчасовий статус поселенця, який надасть їм можливість повноправно та повноцінно проживати у Британії для досягнення свого п'ятирічного перебування, після чого вони вже зможуть подати на отримання нового статусу поселенців.

В Угоді Виходу також буде чітко зазначено всіх пункти, по яких може бути відмовлено в отриманні нового статусу.

.джерело: https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/657694/TECHNICAL_NOTE_CITIZENS__RIGHTS_-_ADMINISTRATIVE_PROCEDURES_IN_THE_UK.pdf


Також читайте:Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju