Всі новини     Середа, 22 листопада 2017 - 20:11

БЮДЖЕТ 2018

БЮДЖЕТ 2018

Чинний Канцлер Сполученого Королівства, пан Филип Гемонд, сьогодні у Палаті Громад оприлюднив бюджет Великої Британії на наступний рік, де він заявив, що від шостого квітня 2018 року, мінімальний неоподатковуваний мінімум зростає до 11'850 фунтів, а мінімальна зарплата у СК, для тих, кому 25 та більше, становитиме £7.83 за кожну годину роботи, тобто зростання на 4.4%.Якщо припустити, що ви працюєте на мінімальній зарплаті по 40 годин на тиждень, то від шостого квітня наступного року, з урахуванням нового неоподатковуваного мінімуму та нової мінімальної зарплати, у вашій кишені за рік залишатиметься приблизно на 620 фунтів більше ніж зараз.

Пан Гемонд також зробив вельми щедрий дарунок тим, хто має намір купити своє перше власне житло. Прямо від сьогодні, а точніше від нуль годин, скасовано акциз, який стягується під час купівлі житла, який має назву Stamp Duty Land Tax (скор. SDLT), який часто називають просто Stamp Duty.
Від сьогодні, якщо ви купуєте житло, то за перші 300 тисяч фунтів ви не сплачуєте цього акцизу взагалі.

Це нововведення означає, що якщо ви вперше у житті купуєте своє власне житло вартістю наприклад 200 тисяч фунтів, то від сьогодні ви заощаджуєте приблизно 1'600 фунтів на несплаті цього акцизу. Це значно збільшує шанси британців, котрі намагаються назбирати гроші для свого першого внеску під час купівлі житла в іпотеку.

Додатково, якщо ви купуєте житло у Лондоні та інших дорогих регіонах Англії та Уельсу, за суму, яка перевищує 300 тисяч фунтів, але менша за 500 тисяч, то на ці 200 тисяч фунтів ви будете сплачувати тільки 5% даного акцизу на придбання житла. На практиці це означає, що коли ви купуєте хату за 500 тисяч фунтів, то сума вашого акцизу на купівлю цієї хати становитиме 10 тисяч фунтів. До сьогодні, якщо ви купували хату за цю саму ціну, то сума цього акцизу становила 15 тисяч фунтів, тобто від сьогодні на купівлі цієї хати ви економите 5 тисяч.

Варто зазначити, що це нововведення стосується Англії, Уельсу та Північної Ірландії. Шотландія самостійно визначає SDLT. Проте, від квітня наступного року повноваження на самостійне визначення ставки SDLT також отримує і уряд Уельсу. Це означає, що від того часу ставка цього акцизу на території Уельсу може змінитись, якщо цього забажає уельський уряд.

У бюджеті на наступний рік Канцлер СК також оголосив про надання повноважень місцевим радам накладати 100% комунального податку (council tax) на житло, у якому ніхто не живе. За словами Канцлера, це робиться з метою ефективнішого використання житла, тобто запобігання його придбання не для того аби в ньому жити, а чисто, як метод вкладання грошей. Даний комунальний податок нараховується на кожний маєток та сплачується громадянами прямо на рахунки місцевих рад. На даний час, на території Британії є вельми багато порожніх помешкань, котрі було придбано тільки з метою інвестування грошей у той час, як багато британців живуть або на вулиці або у переповнених помешканнях.

Від початку наступного фінансового року, тобто від 6 квітня 2018, акцизи на тютюнові вироби знову зростають на 2% плюс рівень роздрібних цін (Retail Price Index, скор. RPI). Це означає, що коробка 20 сигарет буде дорожчою десь на 28 пенсів.

Акцизи на вино, сидр, пиво та горілчані вироби, заморожуються, тобто залишаються незмінними.

Від квітня наступного року, задля покращення ситуації з довкіллям, зростають податки на експлуатацію нових дизельних автомобілів. Це зростання залежить від величини двигуна автомобіля і коливатиметься у діапазоні від 15 до 500 фунтів на рік. Але, з метою не спричинювати зайвого навантаження на малий бізнес, це зростання стосується тільки легкових автомобілів, але не стосується вантажних автомобілів та фургонів.

У цьому бюджеті Канцлер виділив додаткових 220 мільйонів фунтів на заходи з очищення повітря.

Поріг ставки вищого податку на дохід зростає до £46'350. Це означає, що якщо ваш дохід за наступний фінансовий рік перевищить цю суму, то на все, що вище, вам буде нараховуватись 40% податку, а на все, що від 11'850 до 46'350 тільки 20% податку на дохід. Зараз цей поріг становить 45 тисяч.

Також буде виділено півтори мільярди фунтів на покращення ситуації з запровадженням універсальної соц. допомоги (universal credit). Ця універсальна допомога є новою системою забезпечення соціальної допомоги населенню, де замість окремих соціальних виплат по окремих статтях, все зводиться у єдину соціальну виплату. Від січня наступного року, особи, котрі подають заяву на отримання універсальної допомоги, будуть отримувати її авансом у повній сумі. Строки погашення цих авансів подовжуються від чинних шістьох місяців до дванадцяти, тобто у людей буде у двічі більше часу аби погасити цей аванс.

Поріг доходу, після якого підприємці змушені реєструватись, як платники ПДВ, залишається не змінним, тобто залишається на позначці 85 тисяч фунтів.

Канцлер знову виділив 500 мільйонів фунтів на розвиток мережі супер швидкого мобільного зв'язку п'ятого покоління (5G).

Виділено 540 мільйонів на розвиток електромобілів та зарядних станцій для них, тобто на розвиток інфраструктури у цій сфері.

Виділено 2.3 мільярди фунтів на науково-дослідницькі проекти.

З метою приборкання уникання сплати податків на території СК, цифрові компанії, котрі сплачують занижені податки у податкових райчиках (офшорах), від початку наступного фінансового року стають предметом сплати податків на дохід у Британії. Це має додати до державного бюджету додаткових 200 мільйонів фунтів.

Виділено 30 мільйонів фунтів на розвиток дистанційної освіти, у сфері здобуття знань у предметах інформаційних технологій.

Виділено додаткових 40 мільйонів фунтів на підготовку вчителів середніх шкіл Англії. Це приблизно одна тисяча на кожного вчителя чи вчительку.

Виділено 84 мільйони фунтів для підготовки 8 тисяч нових вчителів з комп'ютерних наук.

Виділяється додаткових 600 фунтів на кожного учня та на кожну ученицю, котрі мають математику, як один з їх головних предметів, тобто що включена у їх перелік рівня А (A Level).

Виділено додаткових 2.8 мільярди фунтів на національну службу здоров'я Англії (NHS). До 2022 року англійські лікарні загалом отримають додаткових 10 мільярдів фунтів на капітальні інвестиції.

Оголошено про передачу додаткових повноважень органам влади міста Манчестер. Це робиться для покращення ефективності та для поглиблення розвитку північних територій Англії.

Виділено додаткових 2 мільярди на дофінансування уряду Шотландії, 1.2 мільярди на дофінансування уряду Уельсу та 650 мільйонів на дофінансування уряду Північної Ірландії.

Служби поліції та пожежної охорони Шотландії отримають повернення ПДВ у повному обсязі.

Квитки на користування колією для молодих людей, від тепер поширюються на осіб віком до 30 років, від теперішніх 26. Ці квитки дають знижку 30%.

Вельми невтішними новинами для пана Гемонд виявились новини про все гірший стан британської економіки.

Бюро з бюджетної відповідальності СК (OBR) понизило свій прогноз річного зростання економіки з чинних 2% до 1.5%.

Понижено прогнози щодо зростання продуктивності британських працівників, яка залишається однією з найнижчих у ЄС вже 10 років поспіль.

На приборкання можливих негараздів у британській економіці, пов'язаних з Брекзитом, пан Канцлер у цьому бюджеті залишив 3 мільярди фунтів.

Річні державні запозичення уряду СК в цьому фінансовому році становитимуть майже 50 мільярдів фунтів.джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-42069508


Також у цій темі:Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju