Всі новини     Середа, 29 листопада 2017 - 12:58

Уряд погодився заплатити за розлучення 50 млрд Євро

Уряд погодився заплатити за розлучення 50 млрд Євро

Аналітики з БіБіСі розуміють, що у центральному уряді Сполученого Королівства вирішили збільшити суму сплати за розлучення з ЄС до приблизно 50 мільярдів Євро, що складає приблизно 44 млрд. фунтів.Тут варто зазначити, що раніше британська прем'єрка, пані Теріза Мей стверджувала, що більше ніж 20 мільярдів Євро СК платити не буде.

Наразі ще немає остаточної домовленості про те, яку саме суму СК має сплатити за це розлучення. Названа сьогодні сума є тільки пропозицією від британського уряду. Чи погодяться на цю суму у ЄС, ще наразі не відомо.

Разом з цим, за словами кореспондентки БіБіСі, панночки Лори Кунзберґ, у Брюселі все ж таки вітають сьогоднішню новину.

Варто також звернути увагу те, що це тільки чиста початкова сума за це розлучення, яка не включає в себе будь-які майбутні фінансові зобов'язання, котрі СК має перед ЄС за участь у різних європейських проектах.

Сума оплати за розлучення є однією з головних рогаток у процесі чинних перемовин за вихід СК з ЄС. Двома іншими є майбутнє кордону між Північною Ірландією та Республікою Ірландія і також майбутній статус громадян ЄС у СК та громадян СК у ЄС.

У вересні цього року, пані Теріза Мей стверджувала, що готова заплатити за розлучення приблизно 20 мільярдів Євро. Проте, у ЄС неодноразово наголошували, що ця сума є надто малою і "несерйозною".

Уряд Сполученого Королівства сподівається перейти від перемовин про вихід до наступного етапу перемовин, тобто до визначення умов майбутньої торгівлі з ЄС. Проте у ЄС наполягають, що перемовини про умови майбутньої торгівлі між СК та ЄС не можуть початись до того, закім не буде остаточно визначено три основні пункти, якими є сума сплати за вихід, статус громадян ЄС та статус ірландського кордону.

Проблема ірландського кордону є насправді дуже важливою. Головна суть цієї проблеми полягає в тім, що прозорість цього кордону є одним з головних пунктів Угоди Великої П'ятниці (Good Friday Agreement), яку було підписано 10 квітня 1998 року тодішнім британським прем'єром, паном Тоні Блеєр і яка фактично встановила мир у Північній Ірландії та розпочала процес примирення. Саме тому, ніхто з британських політиків не хоче будь-яким чином порушувати цей процес, який може знову навернути Британію до ситуації, яка існувала до 1998 року.

Разом з цими важливими пунктами перемовин, є ще кілька пунктів, серед яких також і питання пенсійного забезпечення персоналу різних структур ЄС і те, яким чином будуть нараховуватись ці фінансові зобов'язання СК у майбутньому, а також питання проте, що трапиться з будівельними проектами ЄС, які ще не розпочались, але фінансування яких вже було узгоджено у минулому всіма державами ЄС і Британією також.

Найбільшими витратами з бюджету ЄС є витрати на сільське господарство, рибальство та розвиток найбідніших території. Для цього у ЄС існують цільові проекти, серед яких проекти з заснування та розвитку малих підприємств (стартапи), проекти з будівництва доріг та колій, проекти у освітній та оздоровчій сферах, а також багато інших подібних проектів.

В середині грудня цього року відбудеться зустріч голів держав-членів ЄС. З погляду процесу перемовин між СК та ЄС ця зустріч є надзвичайно важливою від'як саме на цьому самиті керівники держав ЄС будуть вирішувати чи вже було досягнуто відповідного прогресу на першому етапі перемовин про вихід і чи вже можна переходити до наступного етапу цих перемовин, тобто до визначення умов майбутньої торгівлі між СК та ЄС.

Згідно з останніми твердженнями британського щоденника Файненшл Таймс (Financial Times), у процесі перемовин вже вдалося дійти згоди про те, як саме має нараховуватись сума вплати СК за розлучення з ЄС.

Речники центрального уряду СК, все ж таки, стверджують, що названа сьогодні сума не є остаточною і можливо буде "дещо меншою". Авжеж, як би то окремим міністрам тепер переконати своїх виборців, що все, що вони обіцяли їм до референдуму, насправді виявляється набагато менш привабливим та спокусливим.

З іншого боку, багато аналітиків сходяться на тім, що остаточна сума сплати за розлучення може бути й вищою за ту, що було названо сьогодні, від'як до цієї суми ще має бути додано додаткові чинники, про які уряд наразі замовчує.

Для Британії добрим у всього цьому є тільки те, що вона не буде сплачувати всю суму відразу, а натомість сплату буде розтягнуто на кілька років.джерело: http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-42161346


Також у цій темі:Курс британського фунту до долара, євро та гривні
Всі новини wci nowyny latynkoju zja storinka latynkoju